صفحه اصلی / عمومی / باید و نبایدهای رابطه جنسی در دوران بارداری

باید و نبایدهای رابطه جنسی در دوران بارداری

مقاربت یا داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری برای بیشتر زوج‌ها بی‌خطر است. حتی شاید در طول این دوران بهتر از وقت‌های دیگر باشد، چرا که دیگر نگران باردار شدن نیستید. البته بعضی موارد و نکات خاص باید رعایت شود.

باید و نبایدهای رابطه جنسی در دوران بارداری

در نیمه‌ی اول بارداری از آن جایی که ظاهر بدنتان تغییر چندان چشمگیری نکرده است نزدیکی همچنان مثل قبل می‌تواند ادامه پیدا کند.

شاید متوجه شوید پستان‌ها به طور خاصی هنگام تماس حساس یا حتی ملتهب باشد. بعد‌ها با رشد جنین بعضی از حالت‌های مقاربت بسیار سخت می‌شود و باید کمی خلاق باشید و روش های متفاوتی را امتحان کنید.

رابطه جنسی در دوران بارداری

اگر رابطه جنسی دردناک یا بسیار ناراحت کننده است، شاید شکل‌های دیگر ارضای جنسی برایتان مفید باشد. بسیاری از خانم‌ها  سوال می‌کنند که آیا انجام نزدیکی در ماه‌های آخر بارداری مشکلی ندارد، یعنی زمانی که دهانه رحم کمی متورم و یازتر شده است.

مقاربت هیچ مشکلی ندارد، البته به شرطی که غشای رحم پاره نشود. اگر خطر زایمان زودرس برای شما وجود دارد، باید از مقاربت در طول بارداری پرهیز کنید، بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند از مقاربت و رابطه جنسی کامل در سه ماه آخر بارداری خودداری شود، چرا که ممکن است با این عمل عفونت‌هایی به رحم برسد، مخصوصا که  مایع منی حاوی موادی است که می‌تواند موجب بروز بیماری‌هایی در رحم شود.

به علاوه، اگر مشکل قرارگیری جفت در دهانه رحم را داشته باشید، باید در سه ماه سوم بارداری از نزدیکی پرهیز کنید. البته اگر بارداری بی خطر و عادی داشته باشیده مقاربت و رسیدن به اوج لذت جنسی کار خطرناکی نیست.

یکی از جنبه‌های مهم دیگر رابطه جنسی در دوران بارداری این است که بحث روانی و احساسی قضیه را نیز در طول بارداری در نظر بگیریم و بعد در مورد داشتن یا نداشتن آمیزش جنسی صحبت کنیم و تصمیم بگیریم.

گاهی تمایل جنسی در طول این دوران بیشتر می‌شود و اوج لذت جنسی افزایش می‌باید یا گاهی برعکس، می‌بینید که تمایل جنسی تان کمتر از دوران قبل از بارداری شده است، چرا که احساس می‌کنید که جذابیت تان به خاطر تغییرات ظاهری کمتر شده است و این کاملا طبیعی است.

آقایان هم در مقام پدر آینده، شاید تغییراتی را در تمایل خود به نزدیکی تجربه کنند و ممکن است نگران و عصبی شوند که شاید نزدیکی روی سلامت نوزاد تاثیر بگذارد و به این ترتیب با این فکر که قرار است پدر شوند تمایلشان به این قضیه کمتر می‌شود، اما نگران نباشید، در صورت تمایل با احتیاط و انتخاب روش مناسب می توانید اقدام به نزدیکی کنید و از رابطه خود لذت ببرید.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

مرطوب کننده های طبیعی صورت و بدن و پوستهای خشک و مستعد آلرژی

مرطوب کننده های طبیعی صورت و بدن و پوستهای خشک و مستعد آلرژی

مرطوب کننده های طبیعی صورت و بدن و پوستهای خشک و مستعد آلرژی خرید معجون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *