پزشکان نجومی بلای جان طرح تحول سلامت/ پول طرح تحول را به وزارتخانه و دانشگاه ها دادند یا مناطق محروم؟

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی طرح تحول سلامت را مهمترین برنامه اجتماعی دولت عنوان کرد و افزود: این طرح با اصرار شخص رئیس جمهوری اجرا شد.

چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸
کارشناس مبارزه با بیماریها:
سرطان با مراقبت و امید قابل پیشگیری و درمان است

بیماری سرطان از سه عامل مهم مرگ و میر در کشور ما محسوب میشود و متخصصین معتقد هستند از میان 100 در صد افراد جامعه 18 تا 20 درصد انها به سرطان مبتلا خواهند شد و این امار بدلایل مختلفی در کشور ما رو به افزایش است.

یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱
وقتی سلامتی قربانی غذاهای آماده می شود؛
فراموشی چاشنی غذاهای ایرانی/ بیماری هایی نهفته درهیاهوی فست فودها

 این روزها در هر خیابان چند فست فود وجود دارد، فست فودهایی با چاشنی سرطان که انواع بیماری های مختلف در هیاهوی غذاهای آماده نهفته است و غذاهای اصلی ایرانی به فراموشی سپرده می شوند.

 

سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۷
چالشی به نام محصولات "تراریخته" در کشور
دست‌های پشت‌پرده نمی‌خواهند مردم از عوارض محصولات تراریخته آگاهی یابند

درحالی‌که توصیه‌ کارشناسان حوزه سلامت و محیط‌زیست بر استفاده از محصولات ارگانیک و بهینه‌سازی کشاورزی سنتی و منع مصرف محصولات ترا ریخته است؛ عده‌ای سعی در فرهنگ‌سازی و تغییر رویکرد مردم به استفاده از محصولات تراریخته یا دست‌کاری ژنتیکی شده دارند.

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
بیماری قلبی در انتظار بدبین ها

 نتیجه یک پژوهش در فنلاند نشان می ‌دهد که بدبینی می ‌تواند خطر مرگ بر اثر بیماری‌ های قلبی را افزایش دهد، البته عکس آن صحیح نیست و نگاه خوشبینانه به جهان لزوما به معنای حفظ سلامت قلب نیست.

پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
آنفلوآنزای مرغی در چند قدمی ایران
مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور در رابطه با خبر شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در کشورهای همسایه گفت: خوشبختانه تا این لحظه بر اساس نتایج پایش ها نگرانی بابت آنفلوآنزای مرغی نداریم.
پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۲
 سن فرزند آوری و تعداد فرزندان ژنتیکی است
محققان طی یک پژوهش جدید نشان داده‌اند که 12 محدوده از ژنوم‌ها با رفتارهای باروری(reproductive behavior) انسان در ارتباط است.
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۹
جولان روغن زیتون‌ تقلبی در بازار/3 روش تشخیص تقلبی از اصل

عضو شورای ملی زیتون با اشاره به جولان روغن زیتون‌های تقلبی در بازار، ۳ راه تشخیص روغن خالص از نوع تقلبی آن را تشریح کرد.

جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲
درمان قطعی ایدز کشف شد/ اولین فرد مبتلا به ایدز درمان شد

با درمان بیماری ایدز یک مرد انگلیسی، اولین فرد مبتلا به این بیماری با استفاده از روش‌های درمانی جدید بهبود یافت.

سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
جوشانده ای برای تسکین اقتصاد لرستان

استان لرستان همواره به عنوان یکی از استان های محروم و توسعه نیافته کشور شناخته شده و ورشکستگی کارخانه و کارخانه جات صنعتی، این استان را با رکود مواجه کرده است به طوری که سالیانه تعداد زیادی از جوانان این استان برای یافتن شغل و بهبود شرایط اقتصادی خود راه مهاجرت را انتخاب می کنند.

شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۶