پیکر دو شهید 19 و 20 ساله روز جمعه هفته جاری مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به خاک سپرده می‌شود.

کد خبر: ۱۵۲۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۱

به گزارش بازتاب گهر به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‎آباد، چهارشنبه شب مردم خرم‎آباد میزبان دو تن از شهدای گمنام و فرزندان روح‌الله بودند که این مراسم با حال و هوای خاصی برگزار شد که حال مادران لر در این بین دیدنی بود، زیرا برخی از مادران سال‌ها منتظر رسیدن و آمدن فرزند خود بودند و امروز با تشییع پیکر این شهدا آرام گرفتند.

مردم خرم‎آباد در کنار این شهیدان گمنام حال و هوایی دیگر گرفتند، این در حالی بود که برخی از رزمندگان لرستانی زمانی که کنار هم‌رزمان خود قرار گرفته بودند، با چشمانی پر از اشک به استقبال برادران خود رفتند.

شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند و مردم مسلمان ما همیشه قدردان این پرستوهای مهاجر هستند، اما زمانی که نام شهدای گمنام شنیده می‎شود، مردم حال و هوایی دیگری می‎گیرند.

در ادامه محسن در گفت‎و گو با خبرنگار فارس در خرم‎آباد اظهار داشت: حال من با شنیدن نام شهدای گمنام خیلی تغییر می‎کند و زمانی که به کنار این جوانان می‎آییم، تمام وجودم غرق در معنویت می‎شود. بنابراین ما جوانان امروز باید قدر این جوانانی که خون خود را دادند و چفیه‎‌شان را به خون آغشته کردند کردند، تا چادر زنان ما خاکی نشود، را بدانیم.

این جوان خرم‎آبادی گفت: اینکه شهدای گمنام و دو تن از فرزندان 19 و 20 ساله روح‎الله در شهر ما هستند و در این شهر حضور پیدا کرده‎اند، برای ما مردم لرستان یک افتخار بزرگ است، اما ما باید با پیروی از راه و روش آنها همواره حافظ دین و نظام خود باشیم و نگذاریم هیچ نامحرمی به ناموس ما چشم داشته باشد.

وی بیان داشت: ما نیز امروز با تمام وجود آماده جهاد و جنگیدن در راه خدا هستیم و دشمنان باید بدانند، جوانانی همچون شهدای هشت سال دفاع مقدس امروز اجازه هیچ دخالتی به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران نمی‎دهند و تا آخرین قطره خون خود برای حفظ انقلاب و نظام اسلامی ایران دفاع می‎کنیم.

در ادامه خانم مرادعلیوند در این خصوص گفت: اگر امروز ما زنان و دختران در جامعه امنیت داریم، به برکت خون شهدای است که هنوز هم تشییع آنها ادامه دارد.

وی افزود: شهدا با نثار جان خود و دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی باعث شده‌اند که انقلاب اسلامی به الگویی برای جهان اسلام تبدیل شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان در گفت‎وگو با خبرنگار فارس از خرم‎آباد ضمن تقدیر از مردم خرم‌آباد به خاطر استقبال از این دو شهید گمنام، گفت: این دو شهید گمنام قرار است، در شهر معمولان پلدختر تشییع و خاکسپاری شوند.

ناصر فرید اظهار داشت: شب گذشته مراسم شبی با شهدا در کنار دو تن از شهدای گمنام تازه تفحص شده در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه ناحیه خرم‎آباد برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه امام جمعه شهر معمولان شهرستان پلدختر طی سال‎های گذشته درخواست‎های زیادی مبنی برای تشییع شهدای گمنام در این شهرستان داشته است، روز جمعه جاری دو تن از این شهدای گلگون‌کفن میهن اسلامی با عبور از روستاهای محور خرم‎آباد تا معمولان تشییع و به خاک سپرده می‎شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان عنوان داشت: این شهدا عصر امروز (پنجشنبه) به سمت شهر معمولان منتقل و مورد استقبال مردم روستاهای مسیر محور خرم‎آباد به معمولان قرار می‎گیرند، سپس پنج‎شنبه شب مراسم شبی با شهدا توسط سپاه ناحیه الغدیر معمولان برگزار می‎شود.

فرید ادامه داد: روز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم استان لرستان به ویژه شهر معمولان، این دو شهید در تپه شهدای گمنام این شهر به خاک سپرده می‎شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان گفت: این دو شهید 19 و 20 ساله هستند که در سال 65 در عملیات آفندی جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

شب گذشته مردم خرم‎آباد میزبان دو تن از شهدای گمنام و فرزندان روح‎الله بودند. استان لرستان در هشت سال جنگ تحمیلی بیش از 6200 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

مطالب مرتبط:
برچسب ها: لرستان شهدا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: