در این نوشتار قصد بررسی چگونگی  نفوذ افکار یهودیان در دین مسیحیت را داریم، این موضوع مقدمه ای برای بررسی سینمای هالییودی  است. 

کد خبر: ۱۵۴۴
تاریخ انتشار: شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۳

 بازتاب گهر تشریح کرد؛ پولس یا پاولس قدیس که به گفته کتاب مقدس از علمای یهود بود و از تهدید و کشتار پیروان مسیح علیه السلام هیچ کوتاهی نمیکرد و نام حقیقی او شائول بود، بعدها مسیحی شد و تاثیر عمیقی بر مسیحیت گذاشت و تثلیث (سه خدایی) را او در دین مسیح تعبیه کرد. به علاوه او روانشناسی «تسلیم محض» را هم وارد مسیحیت کرد که ایستادگی و استقامت را حتی در مقابل حکام جورهم غلط می­دانست.

پولس اختلافات زیادی با پطرس که جانیشن واقعی حضرت عیسی علیه السلام بود داشت  در کتاب مقدس به بعضی از این اختلافات اشاره شده است. امروزه قسمت اعظم انجیل به نامه های پولس اختصاص دارد و از پطرس کمترسخن به میان آمده است.

اواخر قرون وسطی و اوائل رنسانس (حدود قرن پانزدهم میلادی)، نهضتی در دل مسیحیت به وجود آمد كه پروتستانیسم نام گرفت. این نهضت كه اكنون شاخه‌ای از آیین مسیحیت محسوب می‌شود به وضعیت موجود در مسیحیت معترض بود. دقت در نوع نگرش مذهب پروتستان به جهان آفرینش ما را به این نتیجه رهنمون می‌سازد كه این نهضت، نتیجه تفسیری یهودی از مسیحیت است كه باعث به وجود آمدن تمدن كنونی در غرب شد. پایه گذار پروتستانیسم (پیرایشگری) مارتین لوتر، به عقیده برخی یهودی بوده است. او ضربه ویرانگری بر کلیسای کاتولیک وارد کرد وکلیسا اورا یک «نیمه یهودی» نامیده بود و یهودیانی چون آبراهام فاری سول او را یک یهودی «پنهان کار متجدد» می­دانند و نوآوری­های او را اقدامی در راستای بازگشت به یهودیت اعلام می کنند.

فردی چون آبراهام بالیزهالوی خاخام کابلاییست گفته که لوتر در پنهان خویش یهودی بود و تلاش می کرد مسیحیان را آرام آرام به یهودیت متمایل کند.

  • مارتین لوتر روانشناسی ذلت­پذیر «تسلیم محض» را هم در مسیحیت نهادینه کرد و هرگونه مخالفت با نظام­های حکومتی ستم­گر را هرچه قدر هم که انحرافی باشند، عصیان و شورش علیه خداوند تلقی می کرد. او بحث « انتظار بهشت دنیایی » را که بسیار به عقاید یهودیان نزدیک است، در مسیحیت تبلیغ کرد و نقش روحانیت را در تفسیر دین بسیار کمرنگ کرد و باعث شد تفاسیر بسیار انحرافی در مسیحیت به وجود بیاید؛ تا حدی که امروزه مسیحیان صهیونیست یا پروتستانهای راست گرای افراطی (مثل بوش و هیئت حاکمه قبلی آمریکا) به وجود آمده اند که ارتباطات عقیدتی، مالی، سیاسی و امنیتی بسیاری با صهیونیست ها و یهودیان دارند البته لوتردر اواخر عمر مواضعی یهود ستیزانه گرفت تا خود را از ارتباط با یهودیان تبرئه کند ولی واقعیات زندگی و افکار و تعلیمات او به ما می فهماند که این مواضع هم از روی حیله و فریب بود .

یكی از ابعاد تمدن غرب، حس‌گرایی( آمپریسم )، تجربه‌گرایی و اثبات‌گرایی( پوزیتیویسم )  است كه موجب حاكمیت بینش تجربی بر تمام دانشهای بشری ( خصوصاً در دورة مدرنیسم ) شد و این ناشی از فرهنگٍ حس‌گرایی یهودیان بوده است. به طور مثال در قصة ذبح گاو، تمامی مشخصات ریزٍ حسی گاو را از حضرت موسی علیه السلام می‌خواستند و یا این كه می‌خواستند خداوند را آشكارا ببیند و یا گوسالة سامری را گرفتند تا به عنوان مظهر خدا بپرستند. در تورات هم خدا یك امر حسی است كه بر انسان ظاهر می‌شود و با او سخن می‌گوید.

بعدُ دیگر تمدن غرب، ناسیونالیسم یا ملی گرایی است كه به تبع حس‌گرایی ( ماده گرایی اومانیستی ) زاده شد. و این هم نقطه مقابل مذهب است که عامل وحدت را عقیده می داند، نه قومیت ومرز جغرافیایی. در حالی كه یهودیت یك ملیت است. به عبارتی هر كه از نژاد یهود باشد، یهودی محسوب می شود، هرچند مقید به آداب دین نباشد. به همین دلیل نام قوم خود را بر دینشان هم گذاردند. نژادپرستی كه در تمدن غرب به وجود آمده و هنوز هم وجود دارد بی ارتباط با نژادگرایی یهود نیست .

ادعای آزادی خواهی غرب ( لیبرالیسم ) گوش فلک را کر کرده است اما این آزادی در عمل نمودی جز بی بند و باری جنسی و گسترش فحشا نداشته است؛ لذا حکومتهای پر مدعای لائیك‌ مستقیماً به حجاب حمله می‌ کنند. فساد اخلاقی غرب از نظر نئوریک می تواند ریشه در داستانهای تحریف شده تورات داشته باشد. از جمله می توان به ماجرای روابط نامشروع جنسی که حتی به پیامبران هم نسبت داده می شود اشاره کرد. (جهت حفظ حرمت انبیای عظام الهی از توضیح بیشتر خودداری می شود.)

  • اسرائیل زاده تمدن غرب و تجسم اعلای آن است. به همین دلیل دولت‌های غربی در خدمت آن هستند. بنابراین تجددگراها و مدرنیست ها، نمی‌توانند با اسرائیل مخالفتی داشته باشند. چون مخالفت با اسرائیل، مخالفت با تجسم اندیشة خودشان است. به همین دلیل اكثر مدرنیست های غرب، یا پروتستان بوده‌اند یا یهودی (مثل کارل ماركس و باروخ اسپینوزا در فلسفه، زیگموند فروید در روانشناسی، آدام اسمیت و دیوید ریکاردو در اقتصاد،کارل پوپر در فلسفه سیاسی، امیل دورکهایم در جامعه شناسی).

فراماسونری ( ماسونی ) جنبشی است که در مسیحیت طرفداران کثیری دارد و بسیاری از مهمترین اندیشمندان و سیاست مداران وعلمای مسیحیت و حتی بعضی پاپ ها و بلند مرتبگان کلیسا هم در لژهای فراماسونری عضویت داشته اند وچیزی که اصلا قابل خدشه نیست ارتباط آداب و رسوم و عقاید فراماسونری و یهودیت است .( فراماسونری بر گرفته از عرفان تحریف شده یهودیت خصوصا کتاب کابالا است) بعضی از این بزرگان مسیحیت حتی یهودی هم بوده اند و با عوض کردن اسم خود مسیحیت را به سمت دلخواه زرسالاران یهودی ( مادی گرایی و ماتریالیسم ) رانده اند مانند کاردینال به. آ.  پاپ وستر یشر، پاپ باعوم، هوشع بالوا (1852-1772)که یهودی و بانی کلیسای اونیور سالیست است و .. .

 

* یهودیانِ هالیوود

شبكه جهانی اینترنت اخیراً فهرست 28 صفحه‌ای از 1500  یهودی شاغل در هالیوود ( اعم از بازیگر، كارگران، تهیه كننده و… ) منتشر كرده است كه شامل بسیاری از مشاهیر سینما می‌شود و به اعتراف تهیه‌كنندگان آن هنوز كامل نیست و بسیارند یهودیان گمنامی كه در هالیوود مشغول به كار هستند. از میان تهیه‌كنندگان یهودی هالیوود: آدولف زوكر، ساموئل زنتسر، جوئل سیلور و رابرت مردوخ از شهرت بیشتری برخوردارند.

در فهرست كارگردانان یهودی با اسامی مشهورتری مواجه می‌شویم كه برخی از آنها تهیه كنندة آثار خود نیز محسوب می‌شوند؛ اریك فون اشتروهایم، ژوزف فون اشترنبرگ، ارنست لوبیچ، استنلی كوبریك، ماكس افولس، دیوید كروننبرگ، فریتس لانگ، ویلیام شاتنر، رومن پولانسكی، سیدنی لوست، بیلی وایلدر، استیون اسپیلبرگ، وودی آلن، سیدنی پولاك، راب راینر، كلودللوتش، ژان لوك گدارد، مل بروكس، پیتر باگرانوویچ، ساموئل گلدوین، اندی اكرمن، مایك نیكولز، تیم برتون، ران سیلور، تونی راندال و…

علاوه بر آنچه ذكر شد در فهرست یهودیان مشهور، اسامی آشنایی چون؛ هری هودین، الویس پریسلی، مایكل جكسون، رینگو استار، دیوید گاپرفیلد و مادونا (كه به مكتب صوفیانه كابالا پیوست و در مؤسسه نارالتوراه اسرائیل تعلیم دیده است) ، جلب نظر می‌كند …

 صرف‌نظر از مضامین سیاسی ـ صهیونیستی رایج در سینمای آمریكا، همچنان این سؤال به قوت مطرح است كه تعداد اندك یهودیان مقیم آمریكا و اروپا، چگونه این راكم معنی‌دارِ سینماگرانِ یهودی را در هالیوود و سینما توجیه می‌كند؟ مگر شایستگی هنرمندان یهودی در نظام طبقاتی هالیوود چه اندازه است كه اینگونه مشاغل كلیدی را در عرصه سینما قبضه كرده‌اند؟.....

 

 

 

گردآورنده: مارال بافنده

مطالب مرتبط:
برچسب ها: یهود مسیحیت تفکرات 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
0
1
جالب بود

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: