رئیس سازمان غذا و دارو از جزئیات ترخیص دارو خبر داد:
دکتر حاجی آخوندی گفت: وضعیت دارو خوب خواهد شد و نیز آن مقداری که شرکت ها کمبود نقدینگی داشتند به سرعت در حال برطرف شدن است.
کد خبر: ۱۷۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۸
دکتر حاجی آخوندی، رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص آخرین وضعیت ترخیص دارو از گمرک گفت: در حال حاضر ترخیص دارو از گمرک در وضعیت خوبی قرار دارد و به سرعت و دقت در حال انجام است.
 
وی اظهار داشت:از تمامی شرکت های دارویی دعوت شده است تا در صورت بروز هر گونه مشکل مستقیما با سازمان غذا و دارو در ارتباط باشند و مشکل خود را اعلام کنند تا  به سرعت برطرف شود.
 
وی با بیان اینکه هنوز برخی از اقلام دارویی در گمرک مانده اند گفت:این اقلام هنوز ترخیص نشده اند و برای ترخیص آنها از اوایل مرداد ماه نامه ای به گمرک تحویل داده شده است تا بر اساس آن ضمانت سازمان غذا و دارو برای ترخیص این اقلام دارویی را قبول کنند.
 
وی تصریح کرد : شرکت ها نیز باید بدهی خود را طی سه مدت پرداخت کنند و از همان زمان  نیز یک ستاد آزادسازی داروها از گمرک ایجاد شد و در آن از شرکت ها دعوت شد تا در آن شرکت کرده و حداکثر تا یک ساعت مشکل آنها با تعهد سازمان غذا و دارو  برطرف  شود و در این مورد گمرک نیز همکاری لازم را داشته است.
 
وی افزود : اوایل افرادی که در گمرک حضور داشتند درباره توافقات انجام شده بین سازمان غذا و دارو  و گمرک برای ترخص دارو  توجیه نشده بودند اما در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.
 
وی در پایان افزود : وضعیت دارو خوب خواهد شد و نیز آن مقداری که شرکت ها  کمبود نقدینگی داشتند  به سرعت در حال برطرف شدن است.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: