خانم! آقا!

جای این‌که شب و روز حرص بخورید و دائم تکرار کنید: "اگه پولی رو که بی‌خود و بی‌جهت توی بانک گذاشته‌ام، برمی‌داشتم و می‌بردم جزیره‌ي قناری خرجش می‌کردم"، بیایید و به موارد زیر فکر کنید، تا نیمه‌ي پر لیوان را ببینید و دنیا به روی‌تان لبخند ملیح بزند:

کد خبر: ۱۸۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۳

خانم! آقا! به جای این‌که شب و روز حرص بخورید و دائم تکرار کنید: "اگه پولی رو که بی‌خود و بی‌جهت توی بانک گذاشته‌ام، برمی‌داشتم و می‌بردم جزیره‌ي قناری خرجش می‌کردم"، بیایید و به موارد زیر فکر کنید، تا نیمه‌ي پر لیوان را ببینید و دنیا به روی‌تان لبخند ملیح بزند:

1-اگر پول‌تان را زبانم لال به چیز دیگری تبدیل کرده بودید، الآن با تدابیر بانک مرکزی و مرکز مبادلات ارزی و سایر مراکز مسؤول و غیرمسؤول، دست و دل‌تان می‌لرزید که عن‌قریب با سقوط ارزش طلا و دلار، سرمایه‌تان بر باد می‌رود، در حالی‌که حالا با شنیدن وعده‌ها و برنامه‌ها، مدام قند توی دل‌تان آب می‌شود و زندگی به روی‌تان لبخند می‌زند.

2-اگر پول‌تان را تبدیل کرده بودید، مدام نگران گم شدن و دزدیده شدنش بودید، ولی الآن خیال‌تان راحت است که اگر بلایی هم بر سر پول‌تان بیاید، خیلی چیزی را از دست نداده‌اید.

3-اگر پول‌تان را تبدیل کرده بودید، به جای فکر کردن به مسائل مهم زندگی بشری، مدام در حال بررسی میزان بالا رفتن ارزش جیفه‌ي ناچیز دنیوی‌تان بودید، ولی الآن به شیوه‌ي دیوجانس‌گونه‌ای، خیال‌تان راحت است و حس می‌کنید آب از سرتان گذشته و باکی‌تان نیست.

4-اگر پول‌تان را تبدیل کرده بودید، برای مصرف آن مدام دست و دل‌تان می‌لرزید و سر و همسر مظلوم‌تان را برای مصرف کم‌تر آن تحت فشار قرار می‌دادید، ولی در حال حاضر اصرار دارید که پول‌تان را هر چه زودتر خرج کنید و به میخ طویله و آفتابه لگن و اجناس دیگر (بسته به توان و کشش ستون فقرات و مهره‌های کمرتان) تبدیلش کنید، و کانون گرم خانواده را از این همه ولخرجی به نقطه‌ي جوش برسانید...

...و فواید بی‌شمار دیگر...

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: