خروج قطار باری از ریل در استان لرستان

با خروج واگن های یک قطار باری در نزدیکی شهر ازنا از ریل محور ریلی تهران - جنوب مسدود شد.

کد خبر: ۱۸۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۳۶

هفت واگن یک قطار باری حامل مازوت و روغن خام حوالی ساعت 13 و 15 دقیقه ظهر امروز شنبه در حد فاصل دو ایستگاه ازنا و مومن آباد در استان لرستان کیلومتر هفت شهر ازنا از ریل خارج شدند.

 
فرماندار ازنا با تایید حادثه رخ داده در محور ریلی تهران به جنوب کشور اظهار داشت: در حال حاضر این محور به دلیل خروج واگن های قطار باری از ریل و تخریب خطوط ریلی مسدود است.
 
محمود بوالحسنی ادامه داد: با توجه به احتمال طولانی شدن عملیات ترمیم خط ریلی و همچنین معطلی قطارهای مسافربری عبوری از این محور تعدادی اتوبوس برای جابجایی مسافران در نظر گرفته شده است.
 
وی افزود: با توجه به تدابیر اندیشیده شده ما آمادگی جابجایی 500 مسافر قطارهایی که احتمالا در مسیر معطل می شوند را داریم.
 
فرماندار ازنا با تاکید بر اینکه در این حادثه کسی آسیب ندیده است، یادآور شد: علت وقوع این سانحه توسط تیم های تخصصی راه آهن در دست بررسی است.
 
بوالحسنی یادآور شد: در حال حاضر تیم های آتش نشانی و اکیپ های امدادی در منطقه برای امدادرسانی در صورت نیاز حاضر هستند.
 
بنابر این گزارش پیش بینی می شود خط ریلی تهران - جنوب و بالعکس در ساعات آینده شاهد عبور دست کم سه قطار مسافربری عادی و فوق العاده باشد که در صورت عدم بازگشایی خط این مسافران با اتوبوس به شهر ازنا منتقل خواهند شد.
 
تلاش برای مصاحبه با مسئولان اداره کل راه آهن استان لرستان و مسئول تیم های اعزامی از راه آهن به منطقه نیز تاکنون بی نتیجه مانده است.

نویسنده : ---

مطالب مرتبط:
برچسب ها: --- 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: