زندگی نامه شهیدی که مکتب شیعه را دارای بالاترین مرتبه از معرفت می دانست.

کد خبر: ۲۰۶۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳

شهید علی محمد پیرهادی از شهدای شهرستان دورود است، شهیدی که مکتب شیعه را دارای بالاترین مرتبه از معرفت می دانست.

به گزارش بازتاب گهر، شهید علی محمد پیرهادی  یکی از شهدای سرافراز شهرستان دورود است که در سال 61 به درجه رفیع شهادت نایل آمد، در ادامه برگی از زندگی نامه این شهید را مطالعه می کنیم:

شهید علی محمد پیرهادی فرزند یدالله در تاریخ 1338/11/14 در خانواده ای علاقمند به فرهنگ  و مبانی اسلام دیده به جهان گشود. پس از طی دوران کودکی وارد مدرسه شد و تحصیلات  خود را تا دوران متوسطه ادامه داد، در سال 59 دیپلم خود را از دبیرستان دهخدا کسب نمود. با شروع انقلاب اسلامی به صف علاقمندان به انقلاب پیوست. همگام با تحصیل به عضو بسیج در آمد در زمینه های فرهنگی و اجتماعی به فعالیت  پرداخت. رفتار و منش انسانی اش به او روحی پاک و متعالی  بخشیده بود به حدی که در کردار و گفتارش صفا و صمیمیت خاصی احساس می شد.

در ابتدای دوران جنگ  به خدمت سربازی اعزام شد دوره آموزشی در پادگان عجب شیر گذراند. پس از آن برای ادامه خدمت به لشکر 28 سنندج پیوست و در گردان 187مریوان به عنوان تک تیرانداز با عزمی راسخ مشغول دفاع از مرز های میهن اسلامی بود.

درون او از چشمه های زلال و روشن اکنده بود تاجایی که در جبهه های نبرد در مصافی رودر رو با دشمنان با درایت و هوشی  سرشار شکست عراق را بصورت قطعی پیش ببینی کرد. آشنایی و اشراف او به فرهنگ غنی اسلام  دیدگاه او را تا حداقل ملاحظه ای  وسعت داده بود که در مناطق عملیاتی با دقت و هوشیاری  بسیار بالایی حرکات دشمن را از زیر نظر داشته و یک لحظه از تحرکات آنها غافل نمی شد.

 شهید علی محمد پیرهادی در نامه هایش خانواده اش  را به صبر، شکیبایی  و مقامت در راه شهدا و رزمندگان فرا می خواند و از آنان  می خواست تا با تعهد در برابر  مسؤلیتی که برعهده دارند  با روحیه ای قوی و پر از  امید برسختی  ها غلبه  کنند.

در همه  کارها اعمال خود را در راه اعتلای حق به کار گرفت و سرباز فداکار  میهن اسلامی  در طول  مدت سربازی همگام به نبرد بر علیه دشمنان میهن پرداخت و عاقبت این سرباز با ایمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاریخ  61/03/61 براثر انفجار سنندج مریوان به  مقام شهادت رسید.

*فرازی از وصیت نامه شهید علی محمد پیرهادی:

امروز  چهارشنبه مورخ 60/04/30 آخرین وصیت نامه خود را به یاری خدا می نویسم،  من سرباز  هستم و در جبهه های نبرد به سر می برم و می دانم  هرکسی  در این دوره  انقلاب اسلامی  ایران را یاری کند مثل اینکه در واقعه کربلا سرور آزادگان مولا حسین (ع) را یاری کرده است، انشالله  به همین زودی لشکر کفر شکست می خورد و جنگ با  پیروزی میهن اسلامی به پایان می رسد. مدتی است به فله بروسکی انتقال یافته ایم،  اینجا هم مثل دزلی  بحمد الله  ارتش  عراق هرچه گلوله توپ به سوی ما شلیک می کند به کوههای اطراف می خورد حدود 95 درصد از ارتفاعات دست ما است  و روزی نیست که خودروها و مواضع  آنان از طریق توپخانه ما در هم کوبیده نشود.

من پیرو مولا علی  هستم و آموخته ام  چگونه بجنگم و چگونه حسن نیت داشته باشیم مکتب ما از هر لحاظ بالا ترین معرفت را دارد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهدا دفاع مقدس دورود 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: