اختصاصی/ نماینده دورود و ازنا:

نماینده دورود و ازنا بیان کرد: به گزارش پارک علم و فناوری استان لرستان برنج تولید شده در ایران از نوع مرغوب‌ترین برنج جهان و برنج دورود مرغوب‌ترین نوع برنج کشور است.

کد خبر: ۲۶۷۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۵

به گزارش بازتاب گهر، "عباس قائد‌رحمت" نماینده دورود و ازنا در جلسه شورای کشاورزی اظهار داشت: اینکه کشاورزی یکی از پایه‌های اساسی توسعه در منطقه است و آب یکی از بخش‌های تأثیرگذار و مهم در بخش کشاورزی محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: استفاده از سیستم‌های آبیاری مدرن را حائز اهمیت دانست و سیستم‌های آبیاری مدرن و مکانیزه می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و به همین منظور دولت 85 درصد هزینه‌های آن را تقبل می‌کند.

قائدرحمت گفت:حدود 12 میلیون متر مکعب آب در استان لرستان وجود دارد که در حوزه دورود و ازنا به واسطه وجود اشترانکوه وضعیت بسیار مطلوب است و به واسطه وجود چنین ظرفیت‌هایی باید سهم کشت آبی در سطح شهرستان دورود از 55 درصد به بیش از 80 درصد برسد، چراکه با توجه به افزایش جمعیت و مهاجرت روستا به شهر باید وضعت کنونی را بهبود بخشید.

نماینده دورود و ازنا بیان کرد: به گزارش پارک علم و فناوری استان لرستان برنج تولید شده در ایران از نوع مرغوب‌ترین برنج جهان و برنج دورود مرغوب‌ترین نوع برنج کشور است و این نشان از پتانسیل بالای بخش کشاورزی در این منطقه است و می‌توان با استفاده از صنایع بسته‌بندی و برندسازی از این فرصت‌ها نهایت استفاده را برد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: