به دنبال واژگونی تریلر نفتکش در محور پلدختر راننده در آتش سوخت.

کد خبر: ۲۹۰۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۴

به گزارش بازتاب گهر به نقل از مهر، رئیس پلیس راه ملاوی شهرستان پلدختر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صبح امروز تریلر نفتکش که از کرمانشاه به سمت جنوب در حرکت بود در گردنه طول کش واژگون شد.

سروان مهرابی ادامه داد: در جریان واژگونی این تریلر نفتکش، خودرو به آتش کشیده شده و کل محموله نفت خام این تریلر و راننده تریلر در آتش سوختند.

وی دلیل وقوع این حادثه را تخطی تریلر نفتکش از سرعت مطمئنه اعلام کرد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان پلدختر نیز در این رابطه با تایید حادثه رخ داده طی امروز به خبرنگار مهر گفت: به دنبال واژگونی این تریلر نفتکش خاک منطقه محل حادثه دچار آلودگی شده است.

محمدی نژاد با بیان اینکه واژگونی های متعدد تریلرهای نفتکش محیط زیست شهرستان را آلوده کرده است از پلیس راهور خواست که طی ایام تعطیلات نوروزی جلوی تردد این نفتکش ها را بگیرد.

بنابراین گزارش وقوع حوادث متعدد در زمینه واژگونی تریلرهای حامل سوخت به گونه ای است که گاه در فواصل کوتاهی شاهد تکرار این حوادث در سطح محورهای مواصلاتی استان هستیم، موضوعی که در دیگر استانهای غرب کشور نیز تکرار شده و صدای مسئولان این استانها را نیز درآورده است.

این در حالیست که مطابق برخی آمارها روزانه نزدیک به دو هزار و ۳۰۰ تریلر نفتکش عراقی از محورهای جنوبی لرستان تردد می کنند که این رقم در طول ماه و سال به رقم چشمگیری می رسد که اگر تعداد حوادث مربوط به این تانکرها را هم بخواهیم محاسبه کنیم متاسفانه به اعداد قابل تاملی خواهیم رسید که نتیجه آن خسارت جدی به محیط زیست و زیرساختهای منطقه است.

وضعیت فعالیت این تانکرهای نفتکش به گونه ای است که حتی مسئولان شهرستان پلدختر برای ترمیم زیرساختهای جاده ای و خسارت ناشی از تردد این ماشین ها خواستار اخذ عوارض از این تریلرها شده اند، موضوعی که هنوز محقق نشده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تریلر تصادف 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: