حجت الاسلام حقیان:

امام جمعه دورود با اشاره به ملاک های دینداری گفت: یکی از ملاک ها و معیارهای تدین،ترس از خداست،اگر شخصی خدا ترس بود می توان گفت متدین واقعی است.

کد خبر: ۳۷۳۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸

 امام جمعه دورود

به گزارش بازتاب گهر؛ به مناسبت میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار مسجد امام حسین(ع) میزبان پاسداران و برخی مسئولین شهرستان دورود شد.

حجت الاسلام حقیان،امام جمعه دورود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار در خصوص ملاک ها و معیار های دینداری از نگاه اهل بیت افزود: هر چیزی با یک میزان خاصی اندازه گیری می شود،دما را با دماسنج،فشار را با فشارسنج،سرعت ماشین را با سرعت سنج،و از نگاه دین مبین اسلام تدین انسان ها هم دارای میزان و ملاک است و با این ملاک ها مورد سنجش قرار می گیرد.

وی در خصوص آیات و روایاتی که به ملاک های دینداری اشاره کرده است افزود: در درون آیاتی که از اهل بیت در موضوعات مختلف نقل شده است یک دسته روایات هست که با واژه ی ملاک شروع می شوند و این روایات،روایات کوتاهی هستند، اما دارای معانی بسیار زیادی می باشند.تدین انسان ها بر اساس این موازینی که اهل بیت قرار داده اند مورد سنجش قرار می گیرد.

امام جمعه دورود در ادامه با اشاره به ملاک های دینداری گفت: یکی از ملاک ها و معیارهای تدین،ترس از خداست،اگر شخصی خدا ترس بود متدین واقعی است.

حجت الاسلام حقیان به معنای ترس از خدا اشاره کرد و افزود: منظور از اینکه در آموزه های دینی به طور مکرر توصیه به خدا ترسی شده است این است که با توجه به اینکه در قرآن آمده است که خداوند متعال نسبت به بندگان در اوج مهربانی و رحمت هست پس اینکه میگویند از خدا بترسید یعنی چی؟ با توجه و نگاه عالمانه به نظرات مفسرین در باب خوف 124 بار واژه  ی خوف و مشتقات آن در قرآن وارد شده که با نگاه عالمانه به نظرات مفسرین به این نتیجه میرسیم ک خوف از خدا یعنی ترس از حسابگری خداوند در فردای قیامت،یعنی خوف از دادگاه عدل الهی خداوند.

وی در ادامه به خوف از نگاه دین اشاره کرد و افزود: خوف از نگاه دین گاهی پسندیده و گاهی ناپسند است،خوف پسندیده یعنی خوف از محکمه الهی و خوف ناپسند یعنی خوف از فقر در ازدواج،در صورتی ک خداوند تضمین کرده که با ازدواج درب های رحمت به روی انسان باز می شود و رزق توسعه پیدا می کند،خوف از جن و خوف از مرگ از دیگر خوف های ناپسند می باشند.

 

 

امام جمعه دورود

امام جمعه دورود

 

 

 

امام جمعه دورود

 

 

 

 

نویسنده : ابراهیم پولادوندی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: