معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان لرستان گفت: اعتبار حوزه جوانان در اداره کل ورزش و جوانان لرستان از سوی وزارت ورزش و جوانان66 میلیون تومان در سال 94 بود.

 

کد خبر: ۳۷۵۰
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

ناامیدی جوانان در دولت تدبیر و امید/ سهم 66 میلیونی تومانی جوانان لرستان از کل بودجه وزارت ورزش و جوانان/ مدیران ادارات پاسخگوی مکاتبات حوزه جوانان نیستند

به گزارش بازتاب گهر؛ به نقل از  سفیر افلاک سیروس حسنوند که به مناسبت هفته جوان در جمع خبرنگاران خرم آباد حاضر شد، اظهار کرد: ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان به نوعی نارضایتی هر 2 طیف جوانان و ورزشکاران را بدنبال داشته است.

 

وی افزود: با توجه به مشکلات بسیار شدید جوانان به منابع مالی برای اشتغالزایی یا ازدواج؛ اگر ما در اداره ورزش و جوانان به یک بانک نامه بدهیم که به فلان جوان100 هزار تومان وام ضروری بدهید، بانک این اختیار و توان را ندارند که آن را پرداخت کنند.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان لرستان بیان کرد:اصلاً  برخی ادارات حوزه جوانان برایشان اهمیت ندارد و حتی جواب مکاتبات اداری ما را نیز نمی دهند و از سویی دیگر نیز خود اداره کل ورزش و جوانان قدرت اجرایی که نیاز رفع مشکل جوانان باشد را ندارد.

 

 حسنوند تصریح کرد: در استان لرستان باید در طول سال تعداد 78 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور استاندار لرستان و فرمانداران در شهرستان ها برگزار شودکه این جلسات نیز حتی به صورت کامل برگزار نمی شوند. 

سیروس حسنوند

وی افزود: طبق دستور العمل باید جلسه ستاد ساماندهی جوانان هر ماه با حضور شخص استاندار لرستان که ریس ستاد ساماندهی امور جوانان است در مرکز استان برگزار شود و در شهرستان ها این جلسات هر 2 ماه یک بار با حضور فرمانداران به عنوان رییس ستاد جوانان شهرستان برگزار شود و مطالبات جوانان و مشکلت انها مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

وی تصریح کرد: در سال 1393 بیش از 212 میلیارد تومان وام قرض الحسنه در اختیار بانک های استان قرار گرفته بود که از این میزان بانک های ما در استان لرستان کمتر از 50 درصد یعنی فقط 102 میلیارد تومان آن را در اختیار متقاضیان قرار دادند.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان لرستان گفت: در سال 94 که باید این 102 میلیارد تومان فرا تر می رفت، اما در کمال تعجب این میزان به 79 میلیارد تومان کاهش یافت که این داد زوج های جوان جوانان و متقاضیان وام های قرض الحسنه در لرستان را بالا برده است.

 

حسنوند بیان کرد: از همه بانک های استان شاکی هستیم که چرا این قدر دارند به جوانان استان خودشان ظلم می کنند که حتی از دادن اعتبارات مشخص شده برای وام های قرض الحسنه کوتاهی می کنند. 

بیکاری در لرستان

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان لرستان اظهار کرد: برابر آمار رسمی کشور که در سال 90 انجام شد، از جمعیت یک میلیون 754 هزار 243 نفری لرستان، تعداد 593 هزار و 104 جوان در رده‌ی سنی 15 تا 29 سال داریم که نشان می دهد 33/8 درصد جمعیت لرستان جوان است که این وضعیت لرستان را در جمع 5 استان جوان کشور قرار داده است.

انتهای پیام/

نویسنده : ابراهیم پولادوندی

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: