به مناسبت سالروز آسمانی شدن شهید گل میرزا بختیاری:

منافقین کوردل تا مدت‌ها برای انتقام از وی کمین می‌کردند اما شگردهای شهید بختیاری مانع رسیدن منافقین به اهداف پلیدشان می‌شد. این عملیات بقدری مهم بود که خبر کشته شدن خیابانی توسط این دلیر مرد دلفانی تیتر نخست روزنامه‌های آن دوران شد.

کد خبر: ۳۸۷۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۷
 

 

وقتی منافقین از دست شیربچه لر به تنگ آمدند/ شهیدی که شهره ایران شد

به گزارش بازتاب گهر؛ به نقل از دلفان امروز؛ محل جلسات محرمانه رهبران گروهک منافقین واقع در خیابان زعفرانیه شمیران، خیابان سرلشکر فلاحی، کوچه بن، پلاک ۷ طی ۵ ساعت درگیری مسلحانه به تصرف پاسداران انقلاب در آمد. با کشف این خانه امن، موسی خیابانی مرد شماره ۲ سازمان منافقین خلق، اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی و محافظین آن ها و ۱۰ تن از اعضای کادر مرکزی و نظامی این سازمان در درگیری به هلاکت رسیدند.

 همچنین از این خانه تیمی مقادیر قابل توجهی اسلحه کمری، کلاشینکف ژ-۳ ، یوزی، تعداد بیشماری آر – پی – جی هفت، تیربار، مواد منفجره و فشنگ جنگی به همراه مقادیر زیادی اسناد و مدارک درون گروهی و صورت جلسات محرمانه و حکم ماموریت و طرح ترور و انفجار اماکن کشف و ضبط گردید.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/11/19/13931119000620_PhotoL.jpg

موسی خیابانی مرد شماره 2 منافقین

 گفتنی است ساعت یک بامداد امروز پاسداران کمیته مرکزی و منطقه یک و پاسداران بسیج منطقه با طرح ریزی قبلی وارد عملیات شدند چون از قبل مخفیگاه رهبران سازمان منافقین توسط مردم و ماموران شناسایی شده بود پاسداران خانه تیمی را به محاصره خود در آوردند.

 

 ساعت ۵ و ۵۰ دقیقه موسی خیابانی مرد شماره ۲ سازمان و رهبر شاخه نظامی سازمان به اتفاق همسرش وارد خانه امن شدند تا در جلسه محرمانه شرکت کنند، پس از وارد شدن موسی خیابانی به مخفیگاه عملیات آغاز شد. در اولین ساعات درگیری پاسداران جان برکف و برادران بسیج و …موفق شدند عده‌ای از کادر نظامی این سازمان را همراه سه بچه خردسال دستگیر کنند.

 همین گزارش حاکیست پس از دستگیری این افراد سه تن از محافظین موسی خیابانی بر اثر اصابت گلوله پاسداران به هلاکت رسیدند و در همین هنگام یکی از پاسداران به نام ابوالقاسم دهنوی به شهادت رسید .

پس از مدتی درگیری مسلحانه اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی فراری و همسر موسی خیابانی به هلاکت رسیدند و موسی خیابانی نیز بر اثر اصابت دو گلوله مجروح شد ، وقتی خیابانی مجروح شد با خوردن چند قرص سیانور خودکشی کرده و به هلاکت رسید.

 بنا بر این گزارش عملیات در ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه با به هلاکت رسیدن موسی خیابانی و اشرف ربیعی و چند تن از کادر مرکزی سازمان خاتمه یافت و پاسداران خانه مزبور را به تصرف خود در آوردند. از این خانه تیمی دو اتومبیل پژو و یک اتومبیل تویوتای ضد گلوله متعلق به موسی خیابانی و اشرف ربیعی به همراه مقادیری جلیقه ضد گلوله کشف شد.

 این عملیات یک نمونه از صدها نقش آفرینی و رشادت شهید«علیمیرزا بختیاری سرابی» است. روستا زاده‌ی که در ده سراب غضنفر از توابع شهرستان دلفان دیده به جهان گشود و نوجوانی و جوانی‌اش را همان جا سپری کرد. اخلاق خوب، خوش رویی و تقوا از مهمترین خصوصیات او بود. احترام و تواضع به پدر و مادر او را زبان زد کرده بود.

  

 وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت کمیته انقلاب اسلامی در آمد و در تهران مشغول خدمت بود. یکی از مهمترین عملیات‌هایی که وی در اوایل انقلاب در آن نقش مؤثری داشت دستگیری موسی خیابانی از سران منافقین بود در آن دوران شجاعت و کیاست این دلیر مرد لرستانی تیتر نخست روزنامه های ایران شد.

 شهید بختیاری در آن عملیات به بهانه کار بنایی وارد منزل موسی خیابانی می‌شود، پس از یک روز و نیم خیابانی به منزل باز می‌گردد، وی توسط اسلحه‌ای که در کیسه بنایی خود جاسازی کرده بود به سوی این منافق شلیک می‌کند و از ناحیه دست او را مجروح می‌کند و با کمک نیروهای سپاه و بسیج عملیات ادامه پیدا می‌کند.

 این عملیات بقدری مهم بود که خبر کشته شدن خیابانی توسط این دلیر مرد دلفانی تیتر نخست روزنامه‌های آن دوران شد. منافقین کوردل تا مدت‌ها برای انتقام از وی کمین می‌کردند اما شگردهای شهید بختیاری مانع رسیدن منافقین به اهداف پلیدشان می‌شد.

 این شهید عزیز پس از دو سال خدمت در کمیته مستقر در امامزاده قاسم تهران به خاطر اصرار پدر و مادر خود را به خرم‌آباد منتقل کرد و مدتی بعد از خرم‌آباد به نورآباد منتقل گردید و خدمت خود را در دلفان ادامه داد.

 مردم داری و بزرگواری این شهید زبانزد اهالی روستا و همکارانش بود، او همواره بصورت داوطلب در عملیات‌ها و ماموریت‌ها شرکت می‌کرد. شهید بختیاری در دوران خدمت خود ۶ ماه به مناطق عملیاتی غرب کشور و مناطقی همچون کرند و سرپل ذهاب اعزام شد و دوشادوش رزمندگان اسلام به دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی پرداخت.

 شهادت با زبان روزه

شهید بختیاری در تاریخ ۳۰ / ۳/ ۶۳ در آخرین ماموریت خود به منطقه میرآقا کاکاوند می‌رود، در این عملیات که مقارن با ماه مبارک رمضان بود با زبان روزه با قاچاقچیان مواد مخدر درگیر و به شدت مجروح شد. ساعتی بعد در حین انتقال پیکر مجروحش به سمت نورآباد در ده کیلومتری شهر، روح پاکش به آسمان‌ها پرواز کرده و به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/

نویسنده : ابراهیم پولادوندی

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: