دستاوردسازی اقتصادی؛

با وجود آن که دیروز نادرست بودن ادعای رئیس مرکز آمار درباره تک‌رقمی شدن نرخ تورم پس از 25 سال افشا شد، روزنامه‌های حامی دولت سعی کردند خود را به ندیدن واقعیت زده و با ارائه اطلاعات نادرست، افکار عمومی را منحرف کنند.

کد خبر: ۳۸۹۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۳
دروغ‌مشترک روزنامه‌های حامی دولت درباره نرخ تورم +تصاویر
 

به گزارش بازتاب گهر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روز سه‌شنبه رئیس مرکز آمار ادعا کرد که نرخ تورم در خردادماه امسال برای اولین بار در 25 سال گذشته تک‌رقمی شده است.

 
نادرست بودن این اظهارنظر، از سوی رسانه‌ها و برمبنای اطلاعات رسمی مرکز آمار درباره نرخ تورم در سال‌های گذشته فاش شد.
 
بر اساس اطلاعات موجود در سایت مرکز آمار، نرخ تورم از اسفند سال 1388 تا آبان 1389 به مدت 9 ماه متوالی تک‌رقمی بود که البته از آذرماه 1389 با اجرای هدفمندی یارانه‌ها، نرخ تورم روند صعودی گرفت.
 
آیا تورم پس از 25 سال تک‌رقمی شده است؟+ نمودار
 
بنابراین تک‌رقمی شدن نرخ تورم پس از 25 سال، نادرست و در راستای نگاه تبلیغاتی رئیس مرکز آمار بوده است.
 
با این حال، امروز چهارشنبه روزنامه‌های حامی دولت با بی‌توجهی به واقعیت، ادعای رئیس مرکز آمار را تیتر اول شماره امروز خود کرده و برای آن جشن و پایکوبی به راه انداختند.
 
در این میان، مواضع روزنامه رسمی دولت (ایران) در نوع خود جالب بود. این روزنامه در حالی مطلب مربوط به تورم را با تیتر «تورم پس از 25 سال تک‌رقمی شد» منتشر کرده، که در نموداری که در صفحه اول خود آورده، نادرست بودن این ادعا کاملا فاحش است.
 
دروغ مشترک روزنامه‌های حامی دولت
 
بر اساس نمودار آمار تورم که در صفحه اول روزنامه ایران منتشر شده، نرخ تورم در سال 1388 تک‌رقمی  و 9.5 درصد بوده است. با این حال، روزنامه دولت مطلب خود را با تیتر خلاف واقع «تورم پس از 25 سال تک‌رقمی شد» منتشر کرده است.
 
همچنین  سعید لیلاز عضو حزب کارگزاران، با عنوان «اقتصاددان» سرمقاله‌ای برای روزنامه ایران نوشته و دست رئیس مرکز آمار را در اغراق از پشت بسته و مدعی شده که «بعد از انقلاب اسلامی تنها دو سال شاهد تورم تک رقمی بودیم؛ سال‌های 61 و 64.» به عبارتی لیلاز تک‌رقمی شدن تورم را به جای 25 سال به یک موفقیت 30 ساله گسترش داده است.
 
به نظر می‌رسد خالی بودن دست دولت یازدهم از موفقیت‌های اقتصادی در نظر جامعه، سبب شده رسانه‌های حامی دولت اقدام به دستاوردسازی برای آن کنند.
 
دروغ مشترک روزنامه‌های حامی دولت
دروغ مشترک روزنامه‌های حامی دولت
دروغ مشترک روزنامه‌های حامی دولت
دروغ مشترک روزنامه‌های حامی دولت
 
دروغ مشترک روزنامه‌های حامی دولت
 
دروغ مشترک روزنامه‌های حامی دولت
 

 

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
0
0
آقای روحانی میگه برای اولین بار در تاریخ کشور افزایش حقوق کارمندان و با زنشستگان امسال بیشتر از نرخ تورم بوده(12 درصد کارمندان -14 درصد بازنشستگان) با این اوصاف تورم یک رقمی است!!! افزایش حقوق در دوران احمدینژاد 18 تا 20 درصد بود پس میتوان نتیجه گرفت دولت قبل دولتی تورم زا بوده است!!! واقعا از این استدلال آدم خندش میگیره

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: