نظم و انضباط برگشته، تیم ملی را از حواشی دور کنید

سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال گفت: منصوریان اگر پیشنهادی از انگلستان داشته آن را رو کند و حرف‌و‌حدیث‌های روزهای اخیر را بخواباند.

کد خبر: ۴۵۴۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶

به گزارش بازتاب گهر؛ اصغر شرفی در خصوص مسائل مختلف فوتبال، دیدار تیم ملی ایران مقابل ازبکستان و کره جنوبی و مسائل مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد.

* مقابل کره از پیش برنده یا بازنده نیستیم

وی در ابتدای صحبت‌هایش در خصوص دیدار تیم ملی مقابل کره جنوبی گفت: ما در شرایط خوبی هستیم و نظم و انضباط به فوتبال‌مان نزدیک شده است اما این را هم بگویم اگر ما مشغول آنالیز کره هستیم آنها هم این کار را انجام می‌دهند. بقیه مسائل به روح و روان بازیکن در زمین و در روز بازی برمی‌گردد. اینگونه نیست که ما از پیش برنده باشیم یا از پیش بازنده. مطمئنا شانه به شانه جلو می‌رویم ولی حریف ازبک ما فیزیکی است و حریف کره‌ای سرعتی. 

*تیم ملی باید از حواشی اخیر دور باشد

وی در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: هر دو بازی برای تیم ملی سخت است و ما چند روز فرصت داریم تیم‌مان را از لحاظ روحی و روانی آماده کنیم. مطمئنا در این 10 روز تکنیک و تاکتیک به بازیکنان اضافه نمی‌شود ولی نباید تیم را به حاشیه برد. همین الان که با شما صحبت می‌کنم نمی‌دانم بازی برگزار می‌شود یا خیر. به جای آنکه مدام به فکر چه کنم چه کنم باشید به دنبال حل این مشکلات باید بگردیم. مثلا بازیکن تیم ملی الان باید فکر و ذکرش روز بازی باشد ولی می‌بینیم که یک روز می‌گویند بازی هست و یک روز می‌گویند نیست.ژ

* با آمدن فریبا و عبداللهی نیمکت استقلال وزن گرفت

دیدار استقلال مقابل ملوان نوین را تماشا کردم و البته که استقلال باید برنده می‌شد و اگر نمی‌برد باید چه کار می‌کرد. شما سرنوشت پرسپولیس را دیدید و به نظرم کادر فنی این تیم هیچ شناختی از حریف شیرازی نداشت. به نظرم اگر به شیراز رسیدگی شود می‌تواند دو تیم در سطح اول فوتبال ایران داشته باشد. من وقتی بازی را دیدم یاد برق شیراز افتادم که زمانی در فوتبال ایران می‌درخشید. به خاطر بازی پرسپولیس بود که استقلال از خواب بیدار شد. البته در جریان ریز مسائل استقلال نیستم ولی آنقدر فوتبال بازی کرده‌ایم که خیلی از مسائل را بفهمیم. با آمدن فریبا و عبداللهی نیمکت استقلال آرامش پیدا کرد. چون تیم، تیم بزرگی است و با افراد کوچک نمی‌شود کارهای بزرگ انجام دهد. استقلال دیگر فرصت اشتباه ندارد و باید تمام مسابقاتش را ببرد. 

*معاون استقلال هم به قراردادهای سرسام‌آور اعتراض کرد

یکی از نکاتی که امسال در مورد استقلال به چشم آمد قراردادهای عجیب و غریب و سرسام‌آور این تیم بود. نمی‌دانم این قراردادها را چه کسی بسته است. امروز در یکی از روزنامه‌های ورزشی خواندم که یکی از مسئولان استقلال (بزرگی معاونت حقوقی) مصاحبه کرده بود و گفته بود وقتی نظارت نباشد آدم‌هایی که فوتبالی نیستند چنین تصمیماتی می‌گیرند.  وی گفته بود که اگر کمیته فنی بازیکنان را انتخاب کند تصمیمات مشخص است اما این همه بالا و پایین در قراردادها دیده می‌شود معلوم است که یک نفر قرارداد بسته که تصمیماتش شخصی بوده است. با این صحبت‌ها معلوم است که تصمیمات در استقلال توسط یک نفر گرفته شده است و معاون باشگاه هم به آن صحه گذاشته و اعتراض کرده است.

* برخی مربیان ما خودشان را با بازیکنان هماهنگ می‌کنند

شما اگر از زمان بازی کردن من سؤال کنید راحت تمامی رزومه‌ام را می‌‌گویم. فوتبال ربطی به حواشی ندارد اما اگر از این مربیان البته برخی از آنها سؤال کنید که چگونه مربی شدید هیچ پاسخی ندارند. اکثر این مربیان جرات ندارند خودشان را نقد کنند. مثلا اگر فلان مربی بگوید من قهرمان شده‌ام مدیرعامل می‌گوید این حرف‌ها را نزن. من بودم که با داور‌ها لابی کردم تا تیم قهرمان شود! همه فوتبال ما همین است. وقتی کلیات به این شکل پیش می‌رود باید هم فوتبال‌مان به این روز بیفتد. چند روز پیش یک خبرنگار از من پرسید چه تیمی قهرمان می‌شود من گفتم تیمی که برابرهایش زیاد باشند. از آن خبرنگار پرسیدم منظورم را متوجه می‌شود که گفت نه. من هم گفتم منظورم این است اگر در یک تیم تعداد بازیکنان خوب و یک سطح رو به بالا برود مطمئنا آن تیم قهرمان می‌شود. پرسپولیس هم این روزها با وجود کنار رفتن از جام حذفی این شانس را دارد. همین نظم و انضباطی که در پرسپولیس می‌بینید در تیم ملی هم وجود دارد. من دروازه‌بان استقلال (رحمتی) را خیلی دوست دارم چون او فجر سپاسی را یک تنه نگه می‌داشت اما کی‌روش او را کنار گذاشت و شکل بازیکن نشد. مربیان ما شکل بازیکنان هستند و این روزها خودشان را با آنها هماهنگ می‌کنند. 

* با پاسی‌ها قهوه‌خانه می‌زنیم و در آمدزایی هم می‌کنیم

شرفی در خصوص اینکه آیا از پاس تهران خبری هست یا خیر، گفت: می‌خواهیم یک قهوه‌خانه کرایه کنیم و با پاسی‌های قدیم دور هم چای بخوریم و آنجا جمع شویم. خدا پدر آن کسی را که پاس را از ما گرفت بیامرزد! حتی شهرداری‌ها هم جایی برای دور هم جمع شدن دارند اما ما پاسی‌ها نداریم اما تصمیم گرفته‌ایم قهوه‌خانه بزنیم و دور هم چای بخوریم و چای هم بفروشیم که برایمان درآمد شود. 

*آقای منصوریان،پیشنهادت را رو کن و حرف و حدیث‌ها را بخوابان!

شرفی در خصوص ادعای علیرضا منصوریان مبنی بر پیشنهادش از یکی از تیم‌های لیگ یک انگلیس گفت: اتفاقا اشکالی ندارد که منصوریان پیشنهاد داشته باشد اما از او می‌خواهم اگر پیشنهاد دارد رو کند! آقای منصوریان اگر پیشنهاد داری رو کن و حرف و حدیث‌ها را بخوابان. مگر قرار است دزدی کنی که همه چیز را قایم می‌کنی؟ اگر کسی پیشنهاد داشته باشد و آن را نشان دهد مشکلی نیست و اگر هم رفیق‌بازی شده و مثلا کسی به او گفته فلان کار را برایت انجام می‌دهم باید مشخص شود. فوتبال ما همه چیزش زیرآبی است. از این پیشنهادات برای چند نفر دیگر هم آمده بود که بعدا کاغذها اشتباه درآمده بود! اتفاقا اگر منصوریان پیشنهادش را رو کند باعث افتخار ایران هم هست. یا به او ایمیل زده‌اند و یا به او نامه‌ای رسانده‌اند. اگر این پیشنهاد رو شود خبرنگاران که هیچ مردم هم شک نمی‌کنند. یادمان باشد در این فوتبال باید خیلی چیزها درست شود. من کلی صحبت می‌کنم. اگر قهرمان زیرآبی هم باشیم یک روز باید به بالای آب بیاییم. 

*رک حرف می‌زنم و به خودم افتخار می‌کنم

من همیشه به مصاحبه‌هایم افتخار می‌کنم. دوست دارم 6 ماه دیگر وقتی این مصاحبه‌ها را می‌خوانم کیف کنم که دروغ نگفتم. کیف کنم که راست گفته بودم. شاید باور نکنید ولی افتخار من این است که طوری مصاحبه می‌کنم که شب‌ها سرم را راحت روی بالش بگذارم. 

 

منبع:فارس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: