با گذشت چند ماه از فصل برداشت گندم دولت هنوز مطالبات گندمکاران را پرداخت نکرده است بگونه‌ایی که بسیاری از کشاورزان از تدبیر دولت برای پرداخت طالبات گندم نا امید شده‌اند.

کد خبر: ۴۶۰۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۸
گزارش سفیر افلاک از تعلل در پرداخت مطالبات گندم‌کاران؛

دولت باز هم خلف وعده کرد/ناامیدی کشاورزان از تدبیر دولت

به گزارش بازتاب گهر؛ به نقل از سفیر افلاک کشاورزان لرستانی در حالی گندم‌های خود را از اواخر بهار و اوایل تابستان به دولت تحویل داده‌اند که با گذشت چند ماه هنوز موفق به دریافت مطالبات خود نشده‌اند و این درحالی است که فصل جدید کاشت محصول آغاز شده است و کشاورزان بسیاری هستند که برای تهیه بذر و کاشت محصول نیازمند پول هستند و براین اساس کماکان منتظر دریافت مطالبات خود از دولت مانده‌اند.

 

در این مدت دولت همواره وعده‌های مختلفی در مورد پرداخت مطالبات کشاورزان داده است بگونه‌ایی که ابتدا گفته می شد تا قبل از پاییز همه مطالبات پرداخت می شود و بعد قول پرداخت کلیه مطالبات تا نیمه مهر ماه و بعدا قول پرداخت کلیه مطالبات تا پایان مهر داده شد .

 

با این وجود هیچ یک از این وعده ها عملی نشده است و شاهد آن هستیم که دولت هر چند وقت یک بار بخشی از طلب کشاورزان را به حساب آنها واریز می‌کند.

 

این شرایط در حالی است که در سالهای گذشته طلب کشاورزان در اسرع وقت پرداخت می‌شد و کمتر سابقه داشته است که پرداخت پول گندم این قدر به درازا بکشد و بر همین اساس است که اکثر  کشاورزان از این بی تدبیری دولت گلایه‌مند شده اند و خیلی امیدی به وعده‌های دولت ندارند.

 

برای اینکه بهتر در جریان روند پرداخت مطالبات گندم‌کاران لرستانی از دولت قرار بگیریم با مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفتگویی انجام دادیم.

 

مهدی ملکی در گفتگو با خیررنگار سفیرافلاک بیان داشت:پرداخت مطالبات گندم‌کاران نیازمند تامین اعتبار از تهران است و ما هم پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام ‌می دهیم.

 

وی افزود: تاکنون تا کنون 60 درصد از مطالبات گندمکاران لرستانی که حدود 380 میلیارد تومان می‌شود را توانسته‌ایم پرداخت کنیم.

 

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان لرستان گفت: گندمکاران لرستانی حدود 370 میلیارد تومان دیگر از دولت طلب دارند که پیگیری‌های لازم را برای پرداخت این مطالبات انجام می‌دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد:در حال حاضر مقداری اعتبار برای پرداخت مطالبات کشاورزان لرستانی در نظر گرفته شده است و در صورتی که تا چند روز آینده پرداخت شود کل پرداختی ما به گندم‌کاران به 85 درصد می‌رسد.

 

ملکی در پاسخ به اینکه مطالبات کشاورزان قرار است تا چه زمانی به صور کامل پرداخت شود نیز عنوان داشت:طبق وعده‌هایی که از تهران داده شده است اگر مشکل خاصی بوجود نیایاد کل مطالبات کشاورزان لرستانی حداکثر تا 10 روز دیگر پرداخت می‌شود.

 

وی یادآور شد: کشاورزان باید به این موضوع توجه داشته باشند که تامین اعتبار برای پرداخت دمطالبات آنها توسط مدیریت تهران صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه پول گندمکاران مبلغ قابل ملاحظه ایی است تامین اعتبار آن کار راحتی نیست.

 

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: