اولین قرعه قربانی سیلاب باز به نام لرستان افتاد؛

شب گذشته براي سومين سال پياپي باران هاي پائيزي در لرستان قرباني گرفت و این بار یک دانشجوی ایلامی بود که به قربانگاه بی تدبیری کشیده شد.

کد خبر: ۴۷۵۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۴

سیلی سیلاب بر صورت مسئولان بی مسئولیت!/ غرق انسانیت در جوی بی تدبیری

به گزارش بازتاب گهر؛ ساعات آغازين شب دوشنبه 16 آبان ماه 1395 همزمان با  بارش شديد تگرگ و باران و آبگرفتگي شديد در معابر شهري ، مردم خرم آباد شاهد مرگ دلخراش يك دختر دانشجوي شهرستاني در محل تقاطع بلوار شورا با خيابان انقلاب اين شهر بودند.

 

فروزان مرادوند اهل ایلام و دانشجوی رشته زیست شناسی دانشگاه لرستان آنگونه كه در كليپ ضبط شده با موبايل  يكي از مسافران يك دستگاه اتوبوس ديده مي شود ، براي سوار شدن به خودرو به تصور گام برداشتن از روي  جدول ، متأسفانه گام در داخل كانال نسبتاً عريض سيلاب گذاشته و بدون هيچ واكنشي از جانب  افراد  حاضر در صحنه غرق شده و جان خود را در مقابل ديدگان بي تفاوت مردم از دست مي دهد. نسرین محمدی ديگر دانشجوي  اهل اصفهان است كه در اين حادثه ناگوار مجروح شده و در بخش مراقبتهاي ويژه بيمارستان شهداي عشاير بستري است.

فروزان مرادوند

 

اگر چه بروز زلزله ، سيل ، طوفان و ساير حوادث ناگوار طبيعي در تمام نقاط دنيا اتفاقاتي  پذيرفته شده و صد البته مهار شده يا لااقل درس آموز براي آينده است اما اين حوادث تلخ و ناگوار وقتي ناشي از سوء مديريت و عدم توانائي مسئولان شهري در پيش بيني و جلوگيري از تلفات جاني يا مالي براي شهروندان باشد داغ ماجرا را صد چندان مي كند.

 

براستي چرا به محض كوچكترين بارندگي تمامي معابر شهري در شهر خرم آباد دچار آبگرفتگي شده و سيلاب به مغازه ها و منازل مردم سرازير مي شود؟

 

مسئولين شهري كجاي اين ماجرا قرار دارند؟ اگر قرار است تحت هر شرايطي مردم دچار آبگرفتگي و سيل شوند پس مسئولان شهري در اين بين چه وظيفه اي دارند؟

 

مردم لرستان هنوز فراموش نكرده اند كه درست يك سال پيش در چنين روزهايي (7 آبان ماه 1394) خانواده اي سه نفره (زن و شوهري جوان به نامهاي   «علی‌ دوست‌محمدی»و «زینب محمدی» به همراه  دختر بچه 7 ساله شان «آدرینا محمدی») در سيل ويرانگر رودخانه در منزل مسكوني خود(زيرزميني در كنار رودخانه ساحلي كوهدشت)  دچار آبگرفتگي شده و در ميان گل و لاي سيلاب مظلومانه خفه شده  و جان به جان آفرين تسليم كردند.آنگونه كه مسئولان استاني اعلام كردند آن حادثه بيش از 2000 ميليارد خسارت مالي نيز بر جاي گذاشت.

 

دو سال قبل (28 مهر ماه 1393 ) در حادثه اي مشابه يك معلم لرستاني(مرحوم كاظم صفرزاده) به همراه 3 نفر از دانش آموزان يك مدرسه شبانه روزي(وحید سپهوند، امین قوچی و امین رحیمی)در محل پل شوراب جاده پلدختر- خرم آباد ، دچار سيل شده و جان خود را از دست دادند.

 

براستي مسئولان بي كفايت لرستان چرا از حوادث ناگوار و تلخ سالهاي قبل درس عبرت نگرفته و نمي گيرند؟

 

حادثه تلخ مرگ اين دختر دانشجوي ايلامي اذهان عمومي در كل كشور و به خصوص خرم آباد را جريحه دار كرده است.مردم محروم و دردمند لرستان از رياست محترم جمهور انتظار دارند جهت فروكش كردن داغ اذهان جريحه دار شده  ناشي از اين مصيبت اقدام به بركناري تمامي مسئولان بي مسئوليت مقصر در اين حادثه نمايد.

 

آقاي رئيس جمهور !

هر سه زيرگذر بي كيفيت و زيانبار احداث شده دولت قبل در شهر خرم آباد (زيرگذرهاي ميادين شقايق، شمشيرآباد و كيو)در روزهاي  باراني  به درياچه هايي خطرناك تبديل شده اند كه هر روز و هر لحظه جان شهروندان خرم آبادي را تهديد مي كنند.

 

مطمئن باشيد با زيرساختهاي بيمار و شكننده اي  كه مديران نالايق و ناكارآمد و سياست پيشه دولتي در اين شهر ايجاد كرده اند  مردم باز هم از اين حوادث تلخ و ناگوار خواهند ديد!

 

جناب آقاي رئيس جمهور!

يك بار در تاريخ لرستان به مردم نشان دهيد كه مديران نالايق و ناشايست در هر رده و مقامي اگر خدمتگزار مردم نباشند صندلي هاي رياستشان بسيار لغزنده و بي اعتبار است.

 

و در آخر كلامي هم با خانواده داغدار مرادپور!

مردم ايران و بالاخص مردم خرم آباد با چشماني اشكبار و دلي پردرد ، سنگيني شانه هاي رنجور و غمبارتان را حس مي كنند.با نهايت شرمساري ، ما را در اين غم و اندوه بزرگ شريك بدانيد...

 

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
1
0
مرادوند یا مراد پور ؟.......اول نوشتید فروزان مرادوند حالا در کلام آخر نوشتید مرادپور!! اصلاح بفرمایید آقا...!...اصلاح بفرمایید...!

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: