اهالی روستای کمندان ازنا در اعتراض به تکمیل نشدن سد مخزنی این منطقه و در خصوص بلاتکلیفی در مورد جابجایی روستا مجددا در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

کد خبر: ۴۷۹۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۱

تجمع اعتراضی اهالی روستای کمندان ازنا مقابل مجلس شورای اسلامی

به گزارش بازتاب گهر؛ اهالی روستای کمندان شهرستان ازنا نسبت به عدم تکمیل ساخت سد مخزنی در این منطقه بعد از گذشت 13 سال از آغاز ساخت معترض بودند.  

 

تجمع کنندگان همچنین عنوان می‌کردند که مردم این منطقه با جمعیت هزار نفر در سال‌های گذشته از دریافت هر گونه وام یا خدمات دولتی محروم بودند یا اراضی دین آنها از سوی سازمان منابع طبیعی تصرف شده که منجر به بیکاری کشاورزان گردیده است.

 

یکی از این تجمع کنندگان افزود: این سد مخزنی به مدت 13 سال در شهرستان ازنا در حال ساخت است که مشکلات زیادی را برای اهالی این منطقه خصوصا روستای کمندان به وجود آورده و متاسفانه مسوولان برای اتمام ساخت این سد اقدام نمی کنند.
 
 
وی افزود: ما اهالی این روستا خواستار تعیین تکلیف ساخت این سد هستیم زیرا عدم اتمام این سد مشکلات زیادی را برای خانوارهای ساکن در این روستا و اهالی منطقه به وجود آورده است.
 
 
این تجمع کنندگان در حالی که لباس محلیشان را به تن داشتند پلاکاردهایی با مضمون به وضعیت ما رسیدگی کنید، مسوولان مشکلات ما را حل کنید را در دست داشتند.
 
اهالی این روستا پیش از این نیز در شهریور ماه سال جاری مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند.
 

این در حالی است که روستای کمندان شهرستان ازنا هنوز تغییر مکان نداده و مردم این منطقه را با مشکلات جدی روبرو کرده است، واگذاری زمین و تملک اراضی مشکل اصلی و خواسته اساسی مردم این روستا محسوب می شود.

 

در بازدید کیانپور نماینده مردم در مجلس از سد کمندان، مردم این منطقه در خصوص جابجایی و بلاتکلیفی این روستا نکاتی را به وی گوشزد کردند اما هنوز تصمیمی برای این موضوع گرفته نشده است.

 

بنا به این گزارش بخاطر طرح ایجاد سد این روستا از امتیاز طرح هادی برخوردار نیست و بخشداری نیز نمیتواند به آن خدمات ارائه کند و این موضوع بیشتر مردم این روستای گردشگری را آزار می دهد.

 

با این حال اگر این سد قرار است ایجاد شود، زمین و کمک های مالی باری مردم روستا انجام شود تا روستایی جدید ایجاد کنند و اگر هم قرار به ایجاد این سد نیست بحث طرح هادی و ارائه خدمات را در برنامه داشته باشند.

انتهای پیام/

 

منبع خبر: ازناخبر

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: