سردار سیف در گفت و گو با بازتاب گهر:

معاون عملیات بسیج گفت: تقویت لایه های دفاعی بسیج در کشور، باعث نفوذ ناپذیری دشمن و خنثی کردن تهدید های آنها از اول انقلاب تا کنون شده است.

کد خبر: ۴۸۵۷
تاریخ انتشار: شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

به گزارش بازتاب گهر؛ سردار نصرت‌الله سیف معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج دارای ظرفیت و توانمندی های بسیار بالایی است، افزود: اینکه رویکرد بسیج فقط به سمت فرهنگی رفته باشد و از فعالیت های نظامی باز مانده باشد برداشت درستی نیست چرا که بسیج در تمام عرصه ها جلودار است.

سردار سیف عنوان کرد: تمام تهدید های دشمن از اول انقلاب تا الان به دست با کفایت بسیج خنثی شده است و این یعنی اینکه بسیج از لحاظ نظامی، ضد اطلاعاتی و ضد امنیتی دارای توانمندی های زیادی است.

 

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب تهدیدهای فرهنگی دشمن علیه کشور را نوعی جنگ خوانده اند، افزود: مشکلاتی در زمینه فرهنگی وجود دارد، که رهبر انقلاب در ابتدا فرمودند کشور دچار تهاجم فرهنگی شده است ولی متاسفانه کم توجهی شد، بار دیگر ایشان فرمودند این تهاجم تبدیل به شبیخون شده است ولی برخی این مسئله را حس نکردند، مجدد حضرت آقا فرمودند که تبدیل به ناتوی فرهنگی شده ولی باز برخی قدرت درک این مسائل را نداشتند که کار به جایی رسید که رهبر انقلاب فرمودند دشمن در حال جنگ فرهنگی با کشور است و از بسیج خواستند که در این مسئله ورود پیدا کند.

معاون عملیات بسیج در ادامه تصریح کرد: ماموریت فرهنگی بسیج در مقابله با جنگ فرهنگی هیچ کدام از رویکرد های گذشته بسیج را کنار نگذاشته و علاوه بر حفظ ساختار و لایه های دفاعی گذشته شاهد قدرت بخشیدن به آنها هم هستیم.

سیف تاکید کرد: چشم انداز نظام و آینده ی نظام بسیار امیدوار کننده است زیرا مردم دشمن را شناخته اند و می دانند که برای کشور آنها نقشه کشیده و به بهانه های مختلف به دنبال نفوذ و ضربه زدن به آنها است ولی ما ترسی از این نداریم که دشمن بخواهد از این ضربه ها به ما بزند چرا که ملت ما به یک بلوغی رسیده است که با دشمن شناسی و بصیرت قوی که دارند همواره توطئه های دشمن را خنثی کرده و تهدید را به فرصت تبدیل کرده است.

وی در پایان گفت: ما از مرز بیست میلیون بسیجی گذشته‌ایم و الان ٢٤ میلیون بسیجی داریم که از این تعداد 9 میلیون نفر بسیجی فعال تفنگ به دست داریم که بتوانند به مقابله با دشمن بپردازند و چشم انداز ما تا پایان برنامه ششم رسیدن به 35 میلیون بسیجی است.

 

ابراهیم پولادوندی*

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: