فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان:

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: ریخت و پاش شخصی اگر چه خالی از اشکال نیست ولی مسئولین بایستی توجه ویژه‌ای به زندگی اجتماعی خود داشته باشند و با پرهیز از رفتارهای اشرافی گرانه مانع از بدبین شدن مردم به نظام و انقلاب شوند.

کد خبر: ۴۸۵۸
تاریخ انتشار: شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵

مسئولین با پرهیز از اشرافی گری مانع از بدبین شدن مردم به نظام شوند

به گزارش بازتاب گهر؛ سردار  "مرتضی کشکولی"  فرمانده محترم سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان صبح امروز در همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری که در دانشگاه علامه طباطبایی شهرستان خرم آباد برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: در قرآن کریم جامعه به دو طبقه تقسیم بندی شده است؛ جامعه آرمانی و جامعه طاغوتی که اشراف و اشرافی گران درطبقه طاغوتی قرار دارند و مورد مذمت خداوند قرار گرفته اند.

 

وی با اشاره به سخنانی از امام راحل ومقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد و اشرافی گری گفت: فلسفه رسالت پیامبران پیاده کردن قسط و عدل بود که اشرافی گری در نقطه مقابل این رسالت قرار دارد و مخالف دستورات الهی است که  در سیره حکومتی امام راحل نیز مبارزه با کاخ نشینی و خوی اشرافی گری بود.

 

کشکولی با بیان اینکه ولخرجی، تجمل گرایی و سفرهای پرهزینه تفریحی ازجمله رفتارهای اشرافی گری است افزود: ریخت و پاش شخصی اگرچه خالی از اشکال نیست ولی مسئولین بایستی توجه ویژه ای به زندگی اجتماعی خود داشته باشند و با پرهیز از رفتارهای اشرافی گرانه مانع از بدبین شدن مردم به نظام و انقلاب شوند.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در ادامه به پیامدهای منفی اشرافی گری پرداخت و گفت: اشرافی گری سبب رواج اسراف و شکاف طبقاتی در جامعه، فرصت سوزی و تغییر ارزش ها، ترویج زندگی اشرافی و انحراف از مسیر حق، سلب اعتماد عمومی مردم نسبت به مسئولین، حذف و سرکوب منتقدین توسط اشراف و کم رنگ شدن انفاق و بخشش در جامعه می شود.

 

وی همکاری نظارتی و امنیتی سران سه قوه را در این خصوص خواستار شد و تصریح کرد: باید فلسفه مبارزه با اشرفی گری در بین مسئولین تبیین شود.

 

همچنین احیا و ترویج امربه معروف و نهی از منکر، تقویت روحیه انقلابی گری و بها دادن به منتقدین، ترویج گفتمان عدالت خواهی، برخورد قاطع با مظاهر مستی ناشی از اشرافی گری و انتخاب مدیرانی که پایبند به نظام و آرمان های انقلابی هستند از جمله اقداماتی است که می توان درزمینه مبارزه با فساد و اشرافی گری انجام داد. 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: