با عنوان «بلدچی»؛

کتاب«بلدچی» حاصل تلاش ده ساله اسماعیل سپهوند از نیروهای اطلاعات عملیات لشکر 57 سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در آستانه رونمایی قرار گرفت.

کد خبر: ۴۸۹۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶

بزرگترین پروژه خاطره‌نویسی دفاع‌مقدس کشور در لرستان رونمایی می شود

به گزارش بازتاب گهر؛ مراسم رونمایی از کتاب «بلدچی» حاصل تلاش ده ساله اسماعیل سپهوند از نیروهای اطلاعات عملیات لشکر 57 سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان باحضور مسئولان کشوری و استانی امروز 15آذرماه در تالار ماه حوزه هنری استان لرستان برگزار می‌شود.

 

این کتاب نخستین اثر بلند خاطرات دفاع مقدس رزمندگان لرستانی با عنوان «بلدچی» پس از سالها تلاش در حوزه ادبیات مقاومت با تیراژ یک هزار جلد از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی لرستان و با همکاری قرارگاه فرهنگی صاحب الامر تولید و به چاپ رسیده است.

 

رونمایی از کتاب بلدچی

در این کتاب ارزشمند گوشه‌هایی از رزم غیور مردان لرستانی،ایثار و شجاعت آنان در دفاع از کیان و حفظ ارزش‌های دینی و انقلابی مردم این دیار روایت شده است که در ادامه به گزیده ای از آن آورده می شود.

 

کاش خودم روی مین می‌رفتم و تکه‌تکه می‌شدم...

صدای پی‌درپی انفجارهای خشک والمر و صدای عبور ترکش‌ها از بالای سرم، با صدای یا حسین، یا حسین، یا امام زمان بچه‌ها در هم آمیخته بود. حسین را جلوی چشمم می‌دیدم که روی زمین غلتان به خون افتاده است و دست و پا می‌زند.

 

 با خودم می‌گفتم سیدعلی جثه‌اش ضعیف‌تر است. تا حالا حتماً شهید شده است. کاش خودم می‌رفتم روی مین و تکه‌تکه می‌شدم و این مسئولیت روی دوشم نمی‌افتاد.

 

تکبیر می‌فرستادم و به سمت جلو می‌رفتم. به‌جز چند نفری از بچه‌های گردان انبیاء کسی همراهی‌ام نمی‌کرد. از فرمانده گردان و معاونش هم خبری نبود.

 

حتم داشتم که هر دو نفرشان روی مین رفته‌اند. چو افتاده بود که هر دو نفرشان شهید شده‌اند. خودم می‌دانستم که آخر و عاقبت گردانی که فرمانده گردان و معاونش شهید یا حتی مجروح شوند، چه خواهد بود.«بلدچی، جلد اول، ص350»

 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: خبر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: