پویش مردمی دورود؛

ترافیک خیابان بازار روز دورود، منازل مسکونی و مغازه داران را کلافه کرده، از این رو ساماندهی ترافیک این منطقه ضروری می باشد.

کد خبر: ۴۹۱۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۳

به گزارش بازتاب گهر؛ خیابان بازاروز یک سالی است که یک طرفه شده و ماشین ها فقط می بایست از سمت بلوار کندوان به این خیابان وارد شوند که این ورودی همیشه با پارک وانت بارهای میوه فروش اشغال شده و تردد را برای خودرو هایی که قصد ورود از این سمت را دارند مشکل کرده است.

دورود

وانت بار های میوه فروشی که روزانه در این خیابان سد معبر می کنند از چشم ماموران زحمتکش شهرداری جا مانده اند، به گونه ای که با پارک کردن در این خیابان خودرو هایی که قصد ورود به بازارروز را دارند با مشکل مواجه شده و دائما در حال درگیری هستند.

افراد متشخصی که از گزینه درگیری بری هستند سعی می کنند با دور زدن قانون و وانت بارهای مزاحم از سمت خیابان سی متری کوچه فیض پنجم وارد این خیابان شوند.

وقتی این اتفاق و دور زدن درگیری و قانون رخ می دهد ترافیک این خیابان 8 متری به اوج خود می رسد، چرا که برخی با کلی تحمل ترافیک و دردسر از ورودی قانونی وارد این خیابان شده اند و با کسانی که از ورودی غیر قانونی وارد شده اند برخورد می کنند و بازار به میزبانی بوغ های ممتد رانندگان با فرهنگ می رود که علاوه بر آزار کسبه باعث ناراحتی منازل مسکونی در این محل شده اند.

انتظار می رود پلیس راهور و شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی با تدبیری اساسی این معضل را برطرف کنند تا شاهد آسایش و آرامش در این منطقه باشیم.

 

پیشنهادات:

مانند دیگر بازارهای شهرهای کشور و استان خیابان بازارروز برای ورود خودرو های غیر ساکن در محل ممنوع شود که این کار با ایجاد یک مانع در ابتدای کوچه و بستن طرف دیگر کوچه با تعدادی مانع میسر است و کارت هایی برای ساکنین تهیه شود که با نشان دادن کارت بتوانند وارد کوچه شوند و همچنین عبور برای ماشین های باربری میسر باشد.

جدیت بیشتر در برخورد با وانت های میوه ای که کوچه را تصاحب کرده و همچنین با استفاده از مامور راهنمایی و رانندگی در محل و جریمه کردن افرادی که قانون را دور میزنند و خلاف وارد این خیابان می شوند.

استفاده از پارکبان و نصب تابلوهایی توقف ممنوع در این خیابان

 

پیگیری بازتاب گهر تا به نتیجه رسیدن این معضل ساکنین بازارروز ادامه دارد.

 

 

نویسنده: ابراهیم پولادوندی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: