گزارش سفیرافلاک از اهداف شیعه لندن نشین؛

در سال های اخیر گروهی با اعمال افراطی خود به پروژه اسلام هراسی که از رژیم صهیونیستی در غرب منشا می گیرد کمک می کنند و آب به آسیاب دشمنان اسلام می ریزند.

کد خبر: ۴۹۶۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۰

تفرقه میان شیعه و سنی به سبک اسلام آمریکایی!

به گزارش بازتاب گهر؛ امام خامنه ای در مورد تشیع انگلیسی بدین مضمون می فرمایند: تشیعی که از لندن و آمریکا تبلیغ شود به درد شیعه نمی خورد تشیّعی که بر پایه‌ی ایجاد اختلاف، بر پایه‌ی تمهید و صاف‌کردن جادّه برای حضور دشمنهای اسلام است، این تشیّع، تشیّع نیست.

 

  درسالهای اخیر گروهی با اعمال افراطی خود به پروژه اسلام هراسی که از رژیم صهیونیستی در غرب منشا میگیرد کمک می کنند واب به آسیاب دشمنان اسلام می ریزند.

 

    شیعه انگلیسی یا همان اسلام آمریکایی که امام (ره) آن را در مقابل اسلام رحمانی بیان کردند گروه هایی هستند که با ابزار دین به مبارزه با دین اسلام پرداخته اند، و با نقاب شیعه سبک زندگی ای متحجرانه، بی منطق و منحرف و همراه با خشونت از اسلام را به جهانیان نشان می دهند.

 

    در این مورد دکتر اردشیر منظمی استاد فرق و ادیان دانشگاه لرستان در گفت وگو با سفیرافلاک می گوید: هرکسی بخواهد جریان اعتقادی فرهنگی سیاسی درکشور ایجادکند گذشته از نژاد و زبان و فرهنگ و تعلق و داشته ها و مهارت هایش باید دو ویژگی را شفاف و روشن داشته باشد یکی تفکر دینی و فرهنگی ودیگری تفکر سیاسی.

 

وی می گوید: برای مثال اگر فردی از نظرتفکر دینی با اسلام دشمنی دارد و یا مخالفت هایی با ضروریات دین دارد طبیعتا درکشوری که اسلام در بین مردم و دولت و ساختار های اجتماعیش نهادینه شده است جایگاهی ندارد چون برخلاف باورهای دینی و فرهنگی حرکت می کند.

 

    این استاد دانشگاه بیان می کند: قانون اساسی ما برگرفته ازانقلاب اسلامی است که یکی از این شاخصه های قانون اساسی ما بحث ولایت فقیه است اگر کسی بخواهد دشمنی با این جریان داشته باشد طبیعتا بازهم پذیرفته نیست.

 

    منظمی تصریح می کند: افراد می توانند با ولایت فقیه یا قانون اساسی یا خیلی چیزهای دیگر مخالفت کنند اما اگر یک جریان سیاسی یا یک جریان اعتقادی راه انداختند دیگر نمی توانند آن مخالفت را به صورت عمومی مطرح کنند و این پذیرفته نیست.

 

    در ادامه استاد پروین حبیبی در رابطه با گروه سید صادق شیرازی به سفیرافلاک می گوید:بعد از اینکه انقلاب به ثمر می نشیند گروهی با انقلاب مشکل پیدا می کنند دلیل آن هم مشکلات با امام و ولایت فقیه و ادعای رهبری آنهاست.

 

    وی بیان می کند: کینه های اینها نسبت به انقلاب و نسبت به مردم ایران از همان ابتدای انقلاب شروع می شود و از سوی دیگر دشمنی هایی که کشورهای اروپایی با انقلاب داشتند سبب شد که گروه های مخالف را جذب کنند یکی از این گروه های مخالف گروه حامیان سید صادق شیرازی است.

 

    این استاد حوزه و دانشگاه در رابطه خصوصیات و ماهیت این گروه می گوید:برای تخریب شیعه یک تفکر افراطی را در سایت ها و فضای مجازی وبا شبکه هایی ماهواره ای که در اختیار آنها گذاشته اند با نام شیعه بخصوص در بین قشر جوان تبلیغ می کنند.

 

    حبیبی اظهار دارد:اینها درصدد هستند که این تنش ها و اختلافات بخصوص بین مسلمانان ازجمله شیعه و اهل تسنن زیاد شود و بعضی از شخصیت ها از جمله رهبری را تخریب می کنند که چرا درملع عام لعن و ناسزاگویی نسبت به باورهای اهل تسنن ندارند وبرای تخریب ولی فقیه،رهبری را هم از این جهت زیر سوال می برند.

 

    وی می افزاید:برای نمونه بعضا مشاهده می شود که احادیثی از احادیث جعلی را استفاده می کنند ویا بعضی از ایات و روایات را تفسیر به رای می کنند وآن را علم می کنند با این هدف که تنش ها و اختلافات بین شیعیان و همچنین و شیعیان واهل سنت به وجود آورند درحالی که بارها رهبری به وحدت و انسجام بین مسلمانان تاکید می کنند.

 

    حبیبی در پایان می گوید: این گروه ها از نظر مادی از طرف انگلیس و فرانسه حمایت می شوند به نظر می رسد این کینه هایی از قبل وجودداشته به دلیل قدرت طلبی هایی را که می خواستند در ایران داشته باشند ولی نتوانستند به انها برسند به این شکل تلاش میکنند تنش هایی را برای خود نظام و خود انقلاب ایجاد کنند و اختلافات بین مسلمانان را زیاد کنند.  

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: