مدیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به مشکل فرسوده بودن و این که اجازه هزینه کرد کلی برای این گونه مدارس وجود ندارد سعی می کنیم آن را در لیست بازسازی های سال آینده قرار دهیم.

کد خبر: ۴۹۹۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۰

به گزارش بازتاب گهر؛ پس از انتشار خبری با عنوان"دانش آموزان دورودی زیر سقف چتر ها در می خوانند" مدیریت اموزش و پرورش جوابیه ای برای این پایگاه خبری ارسال کرد که به شرح زیر می باشد:

دوستان و همشهریان عزیز

با توجه به خبر منتشر شده در پایگاه خبری بازتاب گهر دورود در خصوص بارندگی های اخیر و وضعیت سقف برخی مدارس لازم می دانم مسائلی را به عرض برسانم:

۱. در خصوص تصویر منتشر شده مدرسه موگوئی در فضای مجازی ما هم قبول داریم که سقف  این مدرسه ایراد دارد و کلا مدرسه مورد نظر از نظر نوسازی مدارس می بایست بازسازی شود و هر گونه هزینه کردن برای آن در واقع بی نتیجه است. که به دلیل کمبود فضای آموزشی از آن استفاده می کنیم  که در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه محضر مردم خوب شهرستان دورود خواهم داد

در سال گذشته ۴ مدرسه خیر ساز ساخته و تحویل شده و هم اکنون نیز مدرسه ۱۲ کلاسه ناصرالدین و  ۱۸ کلاسه کوی ایثار  ۱۲ کلاسه چغابدار و مدرسه استثنایی همگی در شهرستان دورود در دست ساخت هستند.

۲. از طرف دیگر  با این که کار ساخت و ساز و تعمیر مدارس با نوسازی مدارس بوده و  با آموزش و پرورش نیست ما تمام درآمدهای ۵ درصد شهرداری و اماکن رفاهی را تا ریال آخر صرف تعمیر مدارس و باز سازی دیوار ۵ مدرسه و تعمیر حیاط و ده ها کار عمرانی دیگر کرده ایم.

۳. دوستان ما در دورود ۲۳۰ مکان آموزشی داریم و با توجه به بارش بی سابقه بی انصافی است که فکر کنیم نباید هیچ مشکلی داشته باشیم.

۴. از طرفی زلزله های گذشته و به خصوص زلزله سال ۸۵ تقریبا تمامی مدارس ما را تحت تاثیر قرار داده اند و اصلاح تمام مدارس و اماکن آموزشی نیاز مند زمان . مساعدت . همکاری و هزینه های بسیار زیادی است.

۵. دوستان عزیز با توجه مسئولیت یک ساله اینجانب سعی کرده ام تمامی مدارس را بازدید کرده و مکاتبات لازم را در خصوص بازسازی و به سازی مدارس انجام دهم . کارهای انجام شده و در حال انجام نیز نتیجه تلاش شبانه روزی و چندین برابر وظیفه و رایزنی دوستان و همکاران عزیز اداری و غیر اداری است.

دوستان شاهد بوده اند که برای جذب خیر مدرسه ساز یعنی مهندس تقی زاده (که هم اکنون در حال ساخت پنجمین مدرسه خیرساز در چغابدار است) چگونه عمل کرده با چه شرایط و ادبیاتی این خیر را جذب کرده ام

۶.قسمی از کمبود و مشکل فضاهای آموزشی در شهرستان دورود مربوط به کم توجهی به ساخت و ساز مدارس بزرگ در سال های گذشته و قسمی مربوط به بالا بودن رشد طبیعی و مطلق جمعیت ناشی از مهاجر پذیری شهر دورود است؛که بر اساس آن ما سالانه نیاز به ساخت حداقل ۳ فضای آموزشی جدید و بازسازی همین تعداد مدرسه را داریم که با توجه به تخصیص بودجه فعلی کمتر امکان پذیر است

۷. در خصوص مدرسه شهید موگویی نیز لازم به ذکر است که گر چه این مدرسه در لیست بازسازی است در تابستان سال گذشته نیز اصلاحاتی بر روی سقف آن انجام شد. ولی با توجه به مشکل فرسوده بودن و این که  اجازه هزینه کرد کلی برای این گونه مدارس وجود ندارد  سعی می کنیم آن را در لیست بازسازی های سال آینده قرار دهیم.

۸. در نهایت به امید خدا و اگر تیر طعنه بعضی عزیزان اجازه دهد با توجه به برنامه ریزی ها و ساخت و سازهای در حال انجام و کمک مسئولین عزیز شهرمان مانند امام جمعه محترم، نماینده مردمی و فرماندار گرامی و .... که ممنون مساعدت همه آنها هستیم در سال آینده مشکلات فضاهای آموزشی در دورود به حداقل خواهد رسید.

انشالله....

با تشکر از انتقادات ، راهنمایی های سازنده همه عزیزان و یا تشکر ویژه از دوستانی که در غیاب اینجانب پاسخگوی هم گروهی های عزیز بوده اند.

علی محمد یاراحمدی مدیرت آموزش و پرورش دورود

 

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 8
دالوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
0
0
به جای برطرف کردن مشکل به زودی می گویند سال آینده در ردیف بودجه قرار خواهد گرفت!!!!!!!!!!!!!!! بچه مردم رو بردن تو نمازخونه بعد میگن مشکل برطرف شد!!!!!!!!!!!!!!!!!! جناب مدیر کلاس هوشمند شنیدی؟اگر بچه خودتم بود همینجور راضی بودی به درس خوندنش؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
NIMA
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
namaz khone mage cheshe ! ham rahat deraz mikeshe bache ro farsh.. ham khoda ro faramoosh nemikone .. hoshmandam k vase LORESTAN nist.. on k shoma shenidi vase bachehay aghauneeeeee

|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
1
1
همه مسولان دولتی از کلان تا کوچکترین مسولان تو این سه سال فقط دروغ تحویل مردم دادن.....خداییش الان من نمیدونیم دیگه چی درسته و چی دروغه!!!و چه کسی درست میگه و چه کسی راست میگه!!!
پاسخ ها
.....
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
دوست گرامی!! همه؟؟ مشکلات این دولت برای همه مبرهن و واضحه..ولی این.کلمه "همه" صحیح نیست.
.....
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
دوست گرامی!! همه؟؟ مشکلات این دولت برای همه مبرهن و واضحه..ولی این.کلمه "همه" صحیح نیست.

مسئول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
0
0
احسنت به این مدیر پاسخگو .. و تاسف برای این انتقاد بی مورد رسانه ای.. همه مسئولین مانند یکدیگر نیستند ..هستند مدیرانی که دلسوزانه برای این دیار خدمت میکنند..مدیران خود به چنین مواردی آگاهی دارند..انتقاد بی موردی بود.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
حرص نخور به زودی عوض میشه
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
حرص نخور به زودی عوض میشه


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: