وزیر نیرو خبر داد:

وزیر نیرو بر احداث سد معشوره در کوهدشت تاکید نمود و بیان کرد:همزمان با دهه مبارکه فجر یک میلیون و 350 هزار روستایی در کشور از آب آشامیدنی سالم و مطلوب بهره‌مند می‌شوند.

کد خبر: ۵۱۲۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۳
سد معشوره در کوهدشت احداث می‌شود/ آب رسانی به یک میلیون و 350 هزار روستایی در دهه فجر امسال

به گزارش بازتاب گهر؛ حمید چیت‌چیان ظهر امروز در آینه افتتاح ۴۷ طرح آبرسانی به روستاهای لرستان بیان داشت: وزارت نیرو دو خدمت بسیار حیاتی تامین آب و برق را در گستره تمام کشور انجام می دهد و در استان لرستان نیز این خدمات در سطح بسیار وسیعی صورت می گیرد.

 

وی افزود:احداث سدهای متعدد، اجرای شبکه های آبیاری و زهکشی، اجرای طرح‌های آبرسانی برای شهرها و روستاها، اجرای تصفیه خانه ها، اجرای شبکه های جمع آوری فاضلاب، تولید، انتقال و توزیع برق از فعالیت‌هایی است که در سطح قابل قبولی در استان لرستان در حال انجام است.

 

 وزیر نیرو با بیان اینکه در دولت یازدهم 3 سد بزرگ در استان لرستان افتتاح شده است، عنوان کرد: احداث سد بزرگ بختیاری که در لرستان در حال اجرا است از مهم‌ترین پروژه‌های سد‌سازی محسوب می‌شود که برای اجرای این پروژه حدود ۶۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است و تا کنون این پروژه حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی به احداث سد معشوره در کوهدشت اشاره نمود و گفت: سد معشوره نیز با تمام ظرفیت کار اجرای آن انجام می‌شود تا به بهره برداری برسد.

 

وی با بیان اینکه ۱۱ طرح شبکه آبیاری در لرستان در حال اجرا است اظهار داشت: از این ۱۱ طرح  هشت طرح با جدیت و سرعت در حال انجام است که با افتتاح آنها ۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان تحت پوشش شبکه آبیاری قرار می گیرد.

 

وی از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال ۹۵ به آبرسانی روستایی در کشور اشاره نمود و عنوان کرد: قبل از این دولت و تا پیش از سال ۹۲ بودجه ای برای آبرسانی روستاها وجود نداشت اما با اقداماتی که انجام دادیم در سال ۹۳ این ردیف در بودجه کشور ایجاد شد.

 

چیت‌چیان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ هزار روستا به جمع روستاهای برخوردار از شبکه آبرسانی اضافه شده اند ابراز داشت: همزمان با دهه فجر ۸۷۰  روستای دیگر در کشور دارای شبکه آبرسانی مطمئن و مطلوب می شوند و در این ایام یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در روستاها به جمعیتی که از آب خوب برخوردار هستند اضافه شود.

 

وی در پایان به احداث نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی خرم آباد اشاره نمود و افزود: عملیات اجرایی این نیروگاه در حال انجام است و از جدیدترین فناوری تولید برق در دنیا در آن استفاده می شود ضمن اینکه حدود ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آن صورت می گیرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: