امام جمعه دورود:

خطیب نماز جمعه دورود گفت: یاداوری و برگزاری مراسم باشکوه دهه فجر در بخش های مختلف جامعه ما یک بایستگی هایی دارد که باید با توجه به آنها دستاوردهای انقلاب تببین شود.

کد خبر: ۵۱۳۳
تاریخ انتشار: جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹

امام جمعه دورود

به گزارش بازتاب گهر؛ حجت الاسلام حقیان امام جمعه دورود گفت: مردم متدین و با شرافت شهرستان دورود بعد از حادثه ساختمان پلاسکو به منظور ابراز همدردی با آتش نشانهای شهید این حادثه به صورت انفرادی و گروهی در سازمان آتش نشانی شهرستان و ایستگاه های این سازمان حضور پیدا کردند و از غیرت، مردانگی و جان فشانی این عزیزان تشکر و ابراز همدردی کردند.

 

وی در ادامه باین داشت: پیام این حرکت که در سراسر کشور و مخصوصا شهرستان دورود شاهد آن بودیم این است که ما شاکر چنین خدمت گذاران غیوری هستیم که به منظور رفاه حال همشهریان و جامعه جان خود را فدا می کنند.

 

خطیب نماز جمعه دورود با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر اظهار داشت: روز سه شنبه آینده مصادف با 12 بهمن ماه و سالروز ورود حضرت امام (ره) و آغاز دهه مبارک فجر است که هر سال در این ایام جشن ها و برنامه های مختلفی در سراسر کشور و اکثرا به صورت خودجوش توسط مردم برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: برگزاری این جشن های خودجوش یادآوری یک رویداد تاریخی سرنوشت ساز مبتنی بر شریعت است و در دین مبین اسلام هم به یاداوری چنین رویداد های سرنوشت سازی امر فرموده که ایام الله را یادآوری کنید.

 

حقیان با اشاره به اینکه برپایی این جشن ها باعث هوشیاری و بصیرت یک ملت است تاکید کرد:  این یاداوری ها منجربه میثاق این ملت با آرمان های مبتنی بر شریعت انقلاب اسلامی خواهد بود و جشن ها و مراسم ها باعث هوشیاری و بصیرت ملت نسبت به انقلاب و روزهای سختی که طی شد و آینده درخشانی که در پیش خواهیم داشت می شود.

 

امام جمعه دورود بیان داشت: یاداوری و برگزاری این مراسم باشکوه در بخش های مختلف جامعه ما یک بایستگی هایی دارد که باید با توجه به این بایستگی ها به استقبال دهه فجر برویم و اگر چنانچه به این بایستگی ها توجه نکنیم به اهداف مبارکی که این ایام دارد نخواهیم رسید.

 

حقیان با اشاره به پنج مورد از بایستگی هایی که مردم و مسئولان باید به ان توجه لازم را داشته باشند اشاره و عنوان کرد:

توجه به استمرار انقلاب و حفظ روحیه انقلابی

انقلاب عزتمند ما هنوز تمام نشده و برخلاف تصور بعضی ها که فکر می کنند انقلاب تمام شده؛ انقلاب هنوز تمام نشده است و به تعبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب بعد از مراحل پیروزی و تثبیت انقلاب؛ امروز در مرحله برقراری دولت اسلامی هستیم که دو مرحله شکوهمند دیگر (تشکیل کشور اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی) باقی است که در طی این دو مرحله ارزشمند؛ فراز و نشیب های توطئه های گوناگون دشمن را در پی خواهد داشت که نیازمند روحیه انقلابی و توجه جدی به ارمان ها است چرا که بدون روحیه انقلابی ما نمیتوانیم این دو مرحله خطیر را طی کنیم.

همانطوری که مراحل گذشته را با روحیه انقلابی گری؛ یعنی توجه ویژه به خدمت و توطئه های دشمن و استفاده از ظرفیت ها در سایه ولایت پیش برده ایم؛ پس ما در جهت عبور از موانع های اینده نیازمند چنین روحیه ای هستیم.

 

تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با پرهیز از افراط و با ذکر اولویت ها

مساجد، مدارس، دانشگاه ها، اصناف و بازاریان، سازمان ها و نهادهای اداری، ارگان های نظامی و انتظامی موظف هستند به عنوان کسانی که در ایجاد این انقلاب در سختی ها و تلخی ها سهم بسازیی داشته اند موظف به تبیین انقلاب و دستاوردهای آن هستند.

 

متاسفانه در بیان دستاوردهای عظیم انقلاب در ابعاد مختلف کوتاهی کردیم؛ یکی از ابعاد مظلومیت انقلاب اسلامی ایران این است که حتی دستگاه هایی که خودشان منشا آثار و برکات بسیار زیادی در انقلاب اسلامی در خدمت به مردم بوده و هستند؛ هنوز که هنوز است وارد فاز تبیین دستاوردهای انقلاب نشده اند و این نشان از مظلومیت انقلابی دارد که به رهبری حضرت امام (ره) و در تداوم آن رهبر حکیم و فرزانه انقلاب شکل گرفت و مدیریت شد و همچنین با خون شهدای بسیار ارزشمندی رنگین شد؛ پس بنابراین همه ما موظف به تبیین هستیم چرا که بی تفاوتی نسبت به تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ظلم به این انقلاب است.

 

پرهیز از نگاه جناحی به انقلاب و دستاورد های ان

انقلاب محصول تلاش و رشادت یک ملت است که در درون این ملت احزاب و گروه های سیاسی مختلفی وجود دارد.کارها و اقدامات خوبی انجام شده که محصول تلاش این ملت و اعتبارات بیت المال مسلمین است. این اعتباراتی که در ساخت و سازهای مختلف در کشور صرف می شود مربوط به هیچ جناح و نهاد و دستگاهی نیست؛ پس انحصاری کردن انقلاب و دستاوردهای انقلاب توسط افراد و گروه ها ظلم به انقلاب است.

انقلاب ما 38 سال عمر داشته که هشت سال ان را درگیر یک جنگ نا برابر بویدم و آفات طبیعی بسیار خطرناکی را پشت سر گذاشته ایم و سازندگی های بسیار زیادی داشته ایم و در این مدت کوتاه کشور ما هم دستاوردهای بزرگی داشته و هم نواقصی که ما وظیفه داریم به مردم امید بدهیم که در رسیدن به رفع این نواقص مسئولین و مردم با مدیرت رهبر انقلاب این کار را ادامه خواهند داد.

 

نباید در تبیین انقلاب زحمات دولت های گذشته و دولت فعلی را زیر سوال ببریم

اگر کاری صورت گرفته توسط دولت ها بوده اما با حمایت، هشیاری و پشتیبانی مردم بوده است و این دولت های مختلف توسط همین مردم موفق به انجام کاری شده اند و اگر حمایت های مردم در زمان جنگ و هم اکنون نبود هیچ گاه ما نمی توانستیم چنین عظمت، بالندگی و استقلالی را در جهان داشته باشیم.

 

تبیین نقش و وظیفه نوجوانان و جوانانی که انقلاب را درک نکرده اند

نوجوانان و جوانان امروز زمانی چشم باز کردند که بخش عمده ای از پیشرفت ها شکل گرفته بود، این نسل باید به خوبی تربیت و کادر سازی شود چرا که تداوم این حرکت باید توسط این نسل صورت گیرد و ما نباید از این نسل که در مدارس حضور دارند کوتاهی کنیم.

 

پرهیز از هزینه های غیر ضروری

شما می بینید که در این ایام به بهانه انقلاب، کنسرت های موسیقی زیادی در شهرهای مختلف برگزار می شود.ما باید در اینجا مدیریت به خرج دهیم و موسیقی را که مبین انقلاب اسلامی و فرهنگ این کشور است و نسل جوان ما را تشویق به غیرت، مردانگی، مقاومت در برابر دشمن، تحمل سختی ها و رسیدن به اوج قله ها کند را برگزار کنیم.

 

حجت الاسلام حقیان در بخش دوم خطبه های نماز جمعه به انتخابات شورای اسلامی و رفتارهای برخی از نامزدهای انتخاباتی در روزهای پیش رو اشاره و افزود: مدت زیادی به انتخابات باقی مانده است و در این مدت شاهد رفت و آمد ها و فیلم بازی کردن بعضی ها هستید؛ کسانی که تازه به فکر فقرا، مردم و خدمت کردن افتادند و تنها به فکر جلب رای و توجه مردم با هر بهانه ای هستند.

 

وی در ادامه بیان داشت: تعداد نامزدهای این دوره زیاد است و من می ترسم زمان انتخابات تنها من و خانواده رای دهنده باشیم و بقیه نامزد انتخابات شده باشند.

 

حقیان ادامه دارد: جوانی که کوچکترین اصطلاحات شورا و شهرداری و همچنین وظایف، تشکیلات و ساختاری شورا را نمی داند؛ قصد ورود دارد.

 

امام جمعه دورود گفت: اگر کسی بدون اخلاص و نیت خدایی قصد ورود به این عرصه را دارد؛ ورود نکند چرا که قطعا ضرر خواهد کرد؛ ولو اینکه رای بیاورد.

 

وی ادامه داد: توصیه می کنم با خودتان فکر کنید؛ اگر نیت خود را توانستید درست کنید وارد عرصه شوید ولی اگر نتوانستید نیت را درست کنید وارد نشوید.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: