کارشناس مبارزه با بیماریها:

بیماری سرطان از سه عامل مهم مرگ و میر در کشور ما محسوب میشود و متخصصین معتقد هستند از میان 100 در صد افراد جامعه 18 تا 20 درصد انها به سرطان مبتلا خواهند شد و این امار بدلایل مختلفی در کشور ما رو به افزایش است.

کد خبر: ۵۱۴۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱

به گزارش بازتاب گهر؛ متاسفانه هنوز در جامعه ما وبخصوص در روستاها وشهرهای کوچک این بیماری را پنهان میکنند و آن را مثل پدیده ای بسیارشوم و زشت قلمداد میکنند ومی ترسند عنوان کنند که بیمار یا مریضشان با بیماری سرطان روبرو است . این نوع نگاه باعث میشود که اطلاع رسانی صورت نگیرد وبیمار هم از تجربیات دیگران محروم بماند .وقتی بیماری قلبی وعروقی وسکته قلبی ومغزی مهم است وما از همه جا در باره آن پرس وجو میکنیم وآن را با پزشکان ودوستان  وفامیل و آشنایان مطرح میکنیم و دنبال دوا و درمان می گردیم چرا بیماری سرطان را در پستوهای خانه هایمان نگه میداریم وبرای شناخت وعلاج ان دنبال راه ان نمی گردیم؟  چرا با عدم مطرح شدن آن به پیشگیری از ان کمک نمی کنیم ؟  این نوع رفتار به هر دلیلی که تاکنون بوده باشد باید زین پس آن را مانند بسیاری از بیمارهای دیگر بدانیم که هم امکان بهبودی دارد وهم امکان مرگ.

با وجود اینکه در جهان امکانات پزشکی بیشتراز گذشته  شده است وراهای درمان متنوع گردیده ودسترسی به دارو و پزشک ومتخصصین نسبت به گذشته وسالهای دور چندین برابر شده اما امار بعضی از امراض زیاد شده ودلیل ان در نوع زندگی ما ؛جامعه صنعتی ومدرن وکم تحرکی ونوع غذاهایی است که مصرف میکنیم  . این درست است که در گذشته با وجود اینکه غذای کمتری خورده میشد ورفاه کمتری وجود داشت ومردم بیشتر از حالا کار میکردند ؛ اما سالمتر وبا نشاط تر از حالا بودند

پس تفاوت در چیست؟ تفاوت در این است که  در آن زمان نه آلودگی های صنعتی این حد بود ونه از الودگی های شیمایی حالا خبری بود ونه سموم آفات نباتی به این گستردگی مصرف میشد ونه اینهمه مردم غذاهای سردخانه ای وکنسروی میخوردند . برگردید به 40 تا 50 سال پیش ببینید مردم چه میخوردند و چقدر فعالیت داشتند تا با مقایسه آن زمان واین زمان در یابید که ما تحرکمان عملا به 20 تا 30 درصد آن زمان رسیده غذاهایمان فراوان وپرچرب شده وفست فود جز غذاهای روزانه بسیاری از خانواده ها گردیده وبرای بزک کردن وآرایش وهزار رنگ وبوی دیگر به انواع واقسام کرم ها واسپری ها ومواد شوینده های قوی واستفاده از انواع حشره کش ها وخوشبو کننده های شیمایی روی آورده ایم که از عوامل تاثیر گذار در بروز بسیاری از سرطانها هستند.

حداقل دو دهه است که در میان همشهریان افرادی که بر اساس سرطان جان خود را از دست داده اند بیشتر شده است و این اواخر بر تعداد  افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند و جان خودرا از دست داده اند بیش از گذشته شده است. تنها در 9 ماهه ابتدای سال جاری در شهرستان دورود 120 مورد جدید ابتلا به سرطان و 22 مورد فوت ناشی از  بیماری سرطان گزارش شده و متاسفانه عوامل خطر زای بسیاری در اطراف ما وجود دارند که سلامت مردم جامعه را تهدید می کنند .از جمله محصولات آزبستی باقی ماند از کارخانه فارسیت که به لحاظ خطرات زیست محیطی و سرطان زایی چندیست که به فعالیت خود خاتمه داده اما با این وجود هنوز هم مقادیر زیادی از مواد آزبستی در ساختمان های ساخت دهه 50-60 مخصوصا در منطق کوی کارمندان کارخانه سیمان و فاز قدیم 800 دستگاه بیشتر در سقف ها ، لوله های بخاری ،لوله های فاضلاب خانه ها وجود دارد که یه علت پراکنده شدن در هنگام دستکاری یا شکسته شدن الیاف آزبست در محیط پراکنده شده و با ایجاد سرطان جنب(مزوتلیوما) و سرطان ریه و همچنین بروز بیماری آزبستوزیس(نوعی بیماری حاد تنفسی) می شود. و این مهم مداخله دستگاه ها و ادارات مسئول شهرستان را می طلبد.البته سرطان شایع در منطقه سرطان های پوست می باشد که بیشتر به علت تماس و مواجهه به اشعه ماورائ بنفش خورشید بیشتر در بین کشاورزان و افرادی که زیاد در معرض تابش آفتاب قرار می گیرند شایع است.و پس از آن یرطان دستگاه گوارش که به سبک تغذیه و رعایت اصول بهداشت فردی بر می گردد.امید است همه در راه درمان و کاهش سرطان گام نهیم.

 

سرطان با خود مراقبتی و امید؛ قابل پیشگیری و درمان است.

احسان بهرامی کارشناس مبارزه با بیماریها

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: