نقش ماهواره در جنگ نرم دشمن؛

دشمن این روزها تلاش دارد تا در جنگ نرم به وسیله شبکه های ماهواره فکر جوانان را منحراف کند و بدحجابی را ترویج دهد و در این میان غفلت متولیان حجاب و عفاف به خوبی دیده می شود.

کد خبر: ۵۱۵۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳

انحراف افکار جوانان با شبکه های ماهواره/ جولان بدحجابی و غفلت متولیان حجاب و عفاف

به گزارش بازتاب گهر؛ هوا به شدت سرد شده، چهره زمستان این روزها بیشتر نمایان شده و پوشیدن لباس های گرم بسیار مهم است اما متاسفانه جولان بدحجابی در این سرمای هوا هم دیده می شود و برخی ازبانوان در بروجرد با پوشش های نامناسب مانند شال و کلاه در خیایانها حاضر می شوند.

 انگار خیابانها جایی برای نمایش دادن انواع لباسها و مُدهایی است که توسط شبکه های ماهواره نمایش داده می شود، شبکه هایی که همه اهدافشان را برای ترویج بدحجابی و بی بند و باری به کار گرفته و برای پیشرفت در این کار از تصاویر نامناسبی استفاده می کنند.

 گرچه ماهواره ها با اهداف مختلفی فعالیت دارند اما از بین بردن عقاید و افکار دینی جوانان و ترویج بد حجابی در صدر برنامه های آنها قرار دارد، با رواج بدحجابی کم کم آسیب های دیگری هم به وجود می آید.

 بدحجابی تنها مختص قشر خاص و جای خاصی نیست بلکه فقط کافیست تا با قدم زدن در چند خیابان وضعیت حجاب را از نزدیک مشاهده کنی، این در حالیست که متولیان مربوطه حجاب و عفاف از این مهم غافل شده و روز به روز شاهد گسترش بدحجابی هستیم.

 "علیرضا دلیری" فرمانده انتتظامی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: پلیس امنیت اخلاقی روزانه تذکرات لازم را به افرادی که با پوشش های نامناسب در خیابان حضور دارند می دهد.

 وی اضافه کرد: گشت زنی و جمع آوری کالاها و لباس هایی که متناسب با فرهنگ و جامعه نیستند از دیگر اقدامات است که در برخی از موارد منجر به پلمپ فروشگاه نیز می شود اما تعداد افراد بدحجاب اندک است.

 به گفته وی برخوردهای تند در رعایت حجاب نمی تواند اثر گذار باشد و نیاز است برنامه هایی برای آگاهی جوانان، فواید حجاب و آثار بدحجابی تهیه شود و می طلبد در این راستا برای ترویج حجاب و عفاف فرهنگ سازی شود.

 دلیری به نقش شبکه های ماهواره ای و اجتماعی در ترویج بدحجابی اشاره کرد و افزود: امروزه تلاش دشمن این است که از طریقی بتواند انواع مُد و لباس هایی را که با پوشش ما تناسبی ندارند را در بین جوانها تبلیغ کند که از طریق شبکه های ماهواره ای برای انحراف فکرجوانها تلاش می کند.

 وی بیان کرد: متاسفانه برخی از افراد بدون این که خودشان اقدامی کنند، مسئله را به کوتاهی دیگران نسبت می دهند که نیاز است برای ترویج حجاب و عفاف اقدام و عمل در کنار هم باشد و ترویج حجاب از خانواده آغاز شود.

 فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: افرادی که پوشش مناسبی ندارند بعد از تذکرات لازم، مشاروه نیز به آنها ارائه می شود.

  "محمد حسین جاویدان نیا"  مسئول دفتر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر بروجرد گفت: بسیاری از لباسهایی که پوشش مناسبی ندارند به صورت قاچاق وارد می شوند که بخش زیادی از آنها جمع آوری می شود.

 وی افزود: ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر به افرادی که پوشش مناسبی ندارند و بدحجاب هستند تذکرات لازم را ارائه می دهد. به گزارش بازتاب بروجرد برای ترویج حجاب و عفاف و جلوگیری از بدحجابی باید اقدامات مناسبی صورت گیرد و همه دستگاه ها برای این برنامه به صورت جدی وارد عمل شوند.

انتهای پیام/

 

منبع خبر: بازتاب بروجرد

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: