امام جمعه دورود:

خطیب نماز جمعه دورود گفت: کشور ما در گذشته و قبل از انقلاب از استقلال سیاسی به معنای واقعی برخوردار نبود ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور به استقلال سیاسی رسید.

کد خبر: ۵۱۷۰
تاریخ انتشار: جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰

به گزارش بازتاب گهر؛ حجت الاسلام حقیان امام جمعه دورود یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را استقلال سیاسی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران در این مدت بسیار کوتاه دستاوردهای بسیار عظیم و بزرگی در ابعاد عملی و نظری، بهداشتی و درمانی، علمی و اموزشی، نظامی و دیگر ابعاد داشته و مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال سیاسی است.

 

حقیان در ادامه تصریح کرد: کشور ما در گذشته و قبل از انقلاب از استقلال سیاسی به معنای واقعی برخوردار نبود و ما تحت استعمار فکری و سیاسی اجانب مخصوصا آمریکایی ها بودیم، با پیروزی انقلاب اسلامی این دستاورد بسیار عظیم با رهبری های حضرت امام (ره)، هوشیاری و بصیرت مردم، جان فشانی شهدا و رشادت ایثارگران و خانواده های آنان حاصل شد.

 

وی عنوان کرد: با حاصل شدن استقلال سیاسی منابع آمریکایی ها به خطر افتاد و به همین منظور و به جهت بازگشت به ایران و تسلط بر منطقه خاورمیانه تلاش های بسیار زیادی را انجام دادند.

 

امام جمعه دورود با اشاره به توطئه دشمنان برای مقابله با ملت ایران افزود: چهارده طرح ویژه و به اصطلاح امروزی ها دکترین خاصی را علیه ملت و نظام ما پیاده کردند که شاید با پیاده کردن این تئوری ها بتوانند دوباره به ایران برگردند و از این طریق مسلط بر خاورمیانه شوند و این درحالی است که آمریکایی ها در مواجه با شوری سابق از سه طرح استفاده کردند و به نتیجه رسیدند.

خطیب نماز جمعه دورود بیان داشت: به منظور مبارزه با انقلاب اسلامی و ملت ما چهارده دکترین را پیاده کردند. این طرح های خطرناک در مراکز راهبردی و مطالعاتی هفتاد گانه ی که در امریکا وجود دارد طرح و سپس به کنگره و رئیس جمهور امریکا داده می شود تا علیه ایران به کار بگیرد.

 

حقیان با اشاره به طرحی که امروز دشمن بیش از اندازه در حال کار کردن روی آن است افزود: بعد از تجربیاتی که کسب کردند دیدند از این راه ها و طرح ها و توطئه های مختلف نمی توانند به اهداف خود برسند و یک دکترین ویژه ای را طراحی و در دستور کار خود قرار دادند.

۱) استراتژی هویج و چماق (Carrot and Stick)

۲) استراتژی پلیس خوب، پلیس بد (Good Cop Bad Cop)

۳) استراتژی مکانیسم ماشه (Trigger Mechanism)

۴) استراتژی شوک و بهت (Shock and Awe)

5) استراتژی آژاکس ۲ بازسازی کودتای ۲۸ مرداد

۷) استراتژی آنفولانزای نیویورکی

این طرح توسط نیکولاس بنس از نمایندگان کنگره طراحی شد هدفش این است که با ایجاد نفرت بین مردم و نظام، بین مردم و مسئولین، بین مردم و اسلام بین اصلی ترین قلب قانون اساسی یعنی ولایت ایجاد تفرقه و فاصله کنند.

حقیان ادامه داد: از طریق رسانه های بسیار زیادی که در اختیار دارند با اعتبارات ویژه ای که در نظر گرفتند سعی می کنند مردم را نسبت به نظام بدبین کنند و با این بدبینی بتوانند مردم را در برابر نظام قرار دهند.

وی افزود: دشمن و مخصوصا نظام سلطه به سر کردگی امریکا یک هدف را از روز اول مشخص کرده و آن براندازی نظام است و به بهانه های مختلف می خواهد به این هدف نزدیک شود.

امام جمعه دورود افزود: به بهانه ی ازمایش موشک خرمشهر در یکشنبه گذشته چه جنجال هایی در جهان ایجاد کردند و می گفتند این ناقض قطعنامه 2231 و برجام است و به چه شکلی شروع کردند به یارگیری علیه جمهوری اسلامی ایران

وی اذعان داشت: دشمن قصد دارد ما را در برابر رهبری قرار دهد و ما باید بیشتر مواظب باشیم و با اتحاد و انسجام خود و با حضور با شکوه در راهپیمایی 22 بهمن این توطئه و دکترین را نقش بر آب کنیم.

 

راهپیمایی روز 22 بهمن ماه از میدان امام حسین تا مصلی نماز جمعه خواهد بود و با توجه به اینکه روز 22 بهمن مصادف هست با روز جمعه مسیر راهپیمایی به مصلی و نماز جمعه ختم می شود.

 

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: