رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

رئیس سازمان مدیریت بحران کشورگفت: متاسفانه به دلیل ضعف در ساخت و ساز کشور همواره شاهد صرف منابع برای اقدامات از قبل صورت گرفته هستیم.

کد خبر: ۵۳۱۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۲

به گزارش بازتاب گهر؛ اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور استانداران ادواری لرستان و لرستانی های استاندار برگزار شد گفت: مجمع استانداران کشور یک ظرفیت عظیم در جهت استفاده از فکر و تجربه استانداران است است چرا که هر کدام از این افراد در شرایط زمانی مختلف نماینده عالی دولت بوده اند و تجربیات بزرگی دارند.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور وحدت و انسجام شکل گرفته در استان در جهت حرکت به سمت توسعه را محسوس دانست و افرود: خوشبختانه بستری آرام برای کار و تلاش در لرستان شکل گرفته که قطعا به همت همه مدیران دستگاه های اجرایی و همراهی مردم این استان بوده است.

 

نجار با بیان اینکه پِرت منابع در کشور زیاد است افزود: متاسفانه به دلیل ضعف در ساخت و ساز کشور همواره شاهد صرف منابع برای اقدامات از قبل صورت گرفته هستیم.

 

وی افزود: مدرسه ای که باید بعد از ساخت و ساز 100 سال عمر کند متاسفانه بعد از 20 سال باید دوباره به سمت نوسازی آن برویم و یا به عنوان مثال در زلزله ورزقان بیمارستانی که تنها یک هفته به افتتاح آن زمان مانده بود بعد از وقوع زلزله فرو ریخت و حتی نتوانست جان یک بیمار را نجات دهد، این ها نشان دهنده پرت منابع در کشور است.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ما همواره در اقدامات خود زمان، مدیریت و اعتبارات را می گذاریم اما نمی توانیم از آن ها به صورت درست بهره برداری کنیم و دائما در حال تکرار مکررات هستیم.

 

نجار ادامه داد: فعالیت ها باید با پشتوانه علمی و نظارت دقیق صورت بپذیرد، اگر کار را دقیق و منطقی انجام ندهیم شاهد حوادثی مانند پلاسکو در کشور هستیم.

 

وی با اشاره به نزدیک شدن به عید نوروز و مراسم چهارشنبه سوری گفت: چهارشنبه سوری نزدیک است و به احترام شهدای آتش نشان تلاش کنیم که آتشی را به پا نکنیم و هموطنان نیز در مسافرت های نوروزی خود به اطلاعیه ها و هشدارها توجه لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: