امام جمعه دورود:

خطیب نماز جمعه دورود گفت:آفتی که توان مسئولین را گرفته و باعث شده کار ها به خوبی پیش نرود تعطیلات بیش از اندازه و نشست ها و همایش های غیر ضروری در برخی ادارات است.

کد خبر: ۵۳۳۷
تاریخ انتشار: جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴

به گزارش بازتاب گهر؛ حجت الاسلام حقیان امام جمعه دورود افزود: از سال 1369 شاهد پیام های نوروزی رهبر انقلاب هستیم و از سال 1378 تاکنون این پیام های نوروزی با نامگذاری سال بیان می شود.

حقیان تصریح کرد: فلسفه ی این نامگذاری ها برخواسته از ضرورتی است که کشور به آن نیاز دارد و میتوان گفت؛ راهبردی به منظور پیشرفت کشور به سمت رسیدن به اوج قله های رشد و ترقی است.

خطیب نماز جمعه دورود اذعان داشت: رهبر انقلاب بر اساس این نیاز و ضرورت؛ امسال را به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند به این معنا که همت مسئولین و دلسوزان نظام باید در سال 96 حول محور تولید و ایجاد اشتغال باشد.

وی ادامه داد: همه ی ما این ضرورت را به خوبی درک کرده ایم و به نوعی در اطراف خود چند جوان جویای کار داریم و میدانیم رسیدن به این هدف منوط به ایجاد تولید و اشتغال است و اگر ما کوتاهی کنیم نمی توانیم به اهدافی که نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد برسیم؛ پس می بایست همه در این سمت حرکت کنیم.

خطیب نماز جمعه دورود با بیان اینکه تولید و اشتغال مستلزم رعایت 10 اصل اساسی است و تا این اصول در کشور رعایت نشود این شعار تحقق پیدا نخواهد کرد، اظهار داشت:

* داشتن قرارگاه متمرکز سیاست گذاری واحد

ما باید در کشور یک قرارگاه متمرکز سیاست گذاری واحد داشته باشیم و اگر می خواهیم سیاست گذاری مناسبی در امور کشور شکل بگیرد باید در یک چارچوب مشخص شود و از سیاست گذاری های در عرض هم پرهیز شود.

*هدایت تسهیلات بانکی به سمت تولید و ایجاد اشتغال

تسهیلات باید مدیریت شوند و انحرافاتی که در اعطا تسهیلات بانکی در کشور وجود دارد باید مدیریت شوند.

تعدد این همه بانک در کشور به ضرر کشور است.به گونه ای که کشور تبدیل شده به یک بنگاه کسب منفعت برای یک گروه و تشکلی خاص. بانک فلسفه اش پیشرفت یک مملکت در بعد اشتغال، تولید، درمان و دیگر مسائل است ولی تعدد این همه موسسات و بانک ها روند کار را با مشکل مواجه می کند.

*نظارت بر تسهیلات

گاهی تسهیلات داده می شود و سند سازی می شود ولی وام در جایی دیگری خرج می شود و گاهاً به شکل صوری مجتمعی را افتتاح می کنیم و پس از 2 روز با بهانه هایی واحی تعطیل می شود.

*کاهش سود بانکی

اگر به دنبال تولید و اشتغال هستیم باید سود بانکی را در این بخش به حداقل برسانیم تا کسانی که تخصص و توان لازم را دارند میل و رغبت نسبت به ایجاد اشتغال و تولید پیدا کنند.

*کاهش مالیات

اگر به دنبال تولید هستیم باید هنرمندانه با شخص تولید کننده برخورد کنیم تا کار خود را ادامه دهد.

*مقابله جدی با قاچاق و واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود

از سرچمه باید جلوی کالای قاچاق گرفته شود و از طرفی کیفیت کالای داخل را به حدی برسانیم که مردم از تولید داخل استقبال کنند.

*هدایت موقوفات به سمت تولید و اشتغال

موقوفات بسیار وسیعی در کشور داریم که باید به سمت اشتغال هدایت شوند. موقوفات حرم مطهر رضوی باید بیشتر از گذشته به سمت تولید و اشتغال بیاید.

*تجدید نظر در تعطیلات کشور

امسال 71 روز تعطیل رسمی خواهیم داشت و 60 روز به نام های مختلف در تقویم نامگذاری شده است و ادارات به این یک روز اکتفا نکرده و یک روز را به هفته و دهه تبدیل کرده اند که این امر بیشترین ضرر به پیکره نظام وارد کرده است.

آیا در کشورهای پیشرفته این اندازه نامگذاری و همایش و صحبت و نشست برگزار می شود؟

پیشرفت در سایه عمل بدست می آید؛ پس بهتر است همایش در حد حوزه تخصصی برگزار شود و چنانچه در مناسبت ها تدبیر نکنیم بزرگترین آسیب را خواهیم دید.

حقیان در پایان اظهار داشت: آفتی که توان مسئولین را گرفته و باعث شده کار ها به خوبی پیش نرود تعطیلات بیش از اندازه و نشست ها و همایش های غیر ضروری در برخی ادارات است.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: