مدیر کل اموزش و پرورش لرستان:

خدانظر دریکوند افزود: برای رسیدن به توسعه و پیشرفت باید همه به این باور برسند که نقش آنها تعیین کننده و سرنوشت ساز است

کد خبر: ۵۳۴۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳

به گزارش بازتاب گهر؛ خدانظر دریکوند خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا آموزش و پرورش را به جایگاهی که شایسته آن است، برسانیم.

وی ظرفیت، توانمندی و استعداد منابع انسانی آموزش و پرورش را مطلوب عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش شاخص هایی دارد که آستان های مختلف با این شاخص ها سنجیده می شوند و باید تلاش کنیم که در مقایسه با سایر استانها رشد قابل قبولی کسب کنیم .

دریکوند تصریح کرد: انتظار ما با توجه به شناختی که از ظرفیت های بالقوه استان داریم بیشتر است و باید با هم افزایی و همدلی به دنبال ارتقای شاخص های تعلیم و تربیت بود.

وی در ادامه تاکید کرد: کارهای  خوبی  در عرصه تعلیم و تربیت  انجام شده و متولیان آموزش و پرورش در سنوات گذشته زحمات زیادی هم متحمل شده اند ولی نتیجه کسب شده در مقایسه با حرکت سایر استانها مطلوب و ثمر بخش نبوده است.

دریکوند اضافه کرد: باید رقابتی سالم در سطوح صف و ستاد ایجاد شود و همه نگرشی مثبت در رسیدن به اهداف داشته باشند .

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان فرایند آموزش و پرورش را سیستمی عنوان کرد و گفت: همه باید در دستگاه تعلیم و تربیت خود را در خدمت مجموعه آموزش و پرورش بدانند و حرکات و عملکرد خود را متناسب با اهداف کلان تعلیم و تربیت تنظیم کنند.

دریکوند بر این نکته تاکید کرد که اگر یک نفر هم در این مسیر کار خود را به درستی انجام ندهد می تواند تاثیری مخرب بر کل مجموعه داشته باشد و تلاشهای دیگران را کم اثر کند .

وی اعتماد بین نیروهای صف و ستاد را پازل گمشده دستگاه تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود : باید نیروهای حوزه صف به صداقت و کاردانی نیروهای ستادی ایمان داشته باشند و نیروهای ستاد هم به این باور برسند که نقش  معلم  در توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش تعیین کننده و اساسی است .

دریکوند در ادامه تاکید کرد: باید مدیران به مجموعه خود اشراف داشته باشند تا بتوانند به درستی برنامه ریزی کنندو قدرت تصمیم گیری خود را افزایش دهند . وی ادامه داد : مدیران باید راههای رسیدن به ا هداف را بشناسند و این توانایی را داشته باشند که برای رسیدن به هدف مورد نظر از روش های مختلف هوشمندانه استفاده کنند .

وی تفکر مشارکت جویانه را برای مدیران یک ضرورت عنوان کرد و افزود : مدیران باید از نظر و اندیشه معلمان بهره گرفته و در تصمیم گیری های خود از خرد و اندیشه معلمان استفاده کنند.

دریکوند کار تربیتی را منوط به پذیرش متقابل عنوان کرد و افزود : باید دیوار بی اعتمادی بین صف و ستاد برداشته شود و اعتماد اجتماعی محقق شود تا سرمایه های اجتماعی در خدمت توسعه و پیشرفت قرار گیرند .

وی در ادامه به شعار سال مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش از تمام ظرفیت ها برای تحقق این شعار در حوزه تعلیم و تربیت استفاده می کند .

وی تربیت شهروند مطلوب و موفق را هدف غایی آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت : باید دانش آموزی را  تربیت کنیم که در خدمت جامعه باشد و لذت مشارکت جمعی را درک کند .

دریکوند در پایان سخنان خود به تلاش نیروهای ستادی برای تحقق شاخص های عمومی و اختصاصی تاکید کرد و گفت : با تلاش و جدیت می توان آینده ای درخشان را برای آموزش و پرورش رقم زد .  

 

 

انتهای پیام/

رضا لیریایی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: