تلنگر به انتخابات ریاست جمهوری؛

شاید به عقیده شما سخن راندن از محرومیت در روزهای آغازین سال چندان مناسب و امیدوار کننده نباشد ، اما با توجه به نزدیک شدن به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برخود لازم دانستم محرومیت دیارمان را بار دیگر گوش زد نمایم.

کد خبر: ۵۳۵۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۸

انتخابی برای توسعه لرستان

به گزارش بازتاب گهر؛ لرستان را می توان گنجینه ایی غنی از منابع طبیعی وخدا دادی وجاذبه های تاریخی و توریستی تلقی نمود، در هر زمینه ایی از منابع طبیعی وتاریخی بخواهیم صحبت کنیم لرستان قطعا می تواند سرفصل کلام ما قرار گیرد،اما با وجود پتانسیل های بی نظیر و کمیاب ،این استان همچنان از مسیر توسعه و پیشرفت بازمانده است ،بیان کردن معضلات به حدی کلیشه ایی و تکراری شده که دیگر  پرداختن به آنها جذابیتی برای مخاطب  ندارد.

 

لیکن با توجه به نزدیک شدن به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شاید بتوان فرصت پیش رو را بهترین زمان برای دسته بندی معضلات استان ،و بازگویی آنها دانست،لذا سوالاتی در این مورد مطرح می شود که آیا امکان تهیه لیستی از معضلات استان وجود دارد؟

 

تهیه لیست و دسته بندی معضلات از سوی چه کسانی و به چه منظوری باید انجام گیرد؟ کدام یک از معضلات در صدر این لیست قرار می گیرد ؟ با فرض تهیه لیست و دسته بندی معضلات از چه کسی انتظار پاسخگویی را باید داشت؟

 

قطعا شما هم به عنوان مخاطبی که این مقاله را مطالعه می نمائید با نظر نویسنده این مقاله موافق هستید که امکان تهیه یک لیست از معضلات ودسته بندی آنها وجود دارد، هرچند تهیه این لیست محدود به شخص یا سازمانی خاص نمی شود و هر کدام از ما  به عنوان شخصی که بصورت مستقیم در سرنوشت خود وجامعه مسئول هستیم باید نسبت به تهیه لیستی از معضلات شهر واستان خود اقدام نمائیم ، این لیست قطعا برای انتخاب یک رئیس جمهور شایسته و مردمی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

انتخابی بر اساس معیارهای عقلانی که در راس آنها معضلات استانمان قرار دارد با نهایت دقت وتامل صورت گیرد،چرا که در صورت اشتباه در این انتخاب دیار خود را از حرکت بسوی پیشرفت و عمران باز خواهیم داشت.

 

ما در هر سمت یا مقام و از هر قشر وحزبی هستیم ،دسته بندی مشکلات استان را در اولویت اول خود قرار دهیم و در گام بعد دیدگاه فکری وحزبی ومنافع شخصی خود را بکار گیریم ،چرا که حزبی که نتواند منافع مردم و دیارمان را تامین نماید ،بدون شک عمران وآبادی را برای ما به ارمغان نخواهد آورد.ما دارای سرزمینی هستیم غنی با مردمانی خونگرم ،اما مظلوم و محروم ،بنابراین شخصی را انتخاب نکنیم که از آراء ما برای عمران و آباد سازی هر چه بیشتر مناطق برخوردار مانند تهران و تبریز ،اصفهان و اراک ،مشهد و سمنان و...

 

استفاده نماید واستان ما را همچنان به فراموشی بسپارد ،کسی را برگزینیم  که مظلومیت و محرومیت ما را درد واقعی خود بداند ودر صدد رفع محرومیت این استان برآید ، قطعا همانند بنده به این نتیجه رسیده اید که در صدر لیست بلند معضلات و محرومیت های این استان عدم اشتغال جوانان با نمره ایی بالا قرار دارد ،و همه ما با این درد به ظاهر علاج ناپذیر برای ما و این بیماری مسری آشنایی کامل را دارید؛ بنابراین توصیه می شود در صورت تهیه یک لیست از معضلات استان از سوی مردم ومسئولین و هم از سوی احزاب که خود نیز از مردم این دیار هستند.

 

ملاک ها وشاخص هایی را برای انتخاب یک رئیس جمهوری که می تواند معضلات این استان را را درمان نماید قرار دهیم ، و با دعوت از کاندیدای احتمالی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ضمن بیان معضلات استان از آنها بخواهیم برنامه خود را برای زدودن فقر ومحرومیت و مهم ترین معضل این استان یعنی بیکاری جوانان و برطرف نمودن موانع پیشرفت در استان لرستان را بیان نمایند و در صورت داشتن برنامه ایی سنجیده و عاقلانه و دارای ضمانت اجرایی برای بهبود وضعیت فعلی استان ودیارمان انتخاب خود را انجام دهیم.

 

بنابراین ما مردم لرستان اگر از شنیدن واژه محرومیت به ستوه آمده  ایم باید انتخابمان را براساس ملاک و شاخصی انجام دهیم که رفع محرومیت و معضلاتمان را بدنبال داشته باشد و حقوق نادیده گرفته خود را مطالبه نماییم تا همگی بتوانیم در پیشرفت وعمران دیار خود سهیم باشیم ،به امید انتخابی همراه با عقلانیت برای پیشرفت دیار همیشه سبزمان لرستان .

نویسنده : محمد محمودی

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: