شاگردان برانکو در حال رسیدن به جایگاهی هستند که سال های بعد هواداران و دوست داران این تیم آن را دست نیافتنی تصور می کنند.

 
کد خبر: ۵۳۸۱
تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۰

به گزارش بازتاب گهر؛ پرسپولیس در هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل تیم فوتبال پیکان با نتیجه 2 بر صفر برنده شد تا علاوه بر تمدید صدرنشینی اش از نظر خلق آمار به رکوردی فوق العاده دست پیدا کند. پرسپولیس با این نتایج وکسب 599 امتیاز، در شرایط فعلی رکوردهایی را جا به جا کرده ودر آستانه ثبت رکوردهایی تازه است. این رکوردها را با هم مرور میکنیم.

لیگ های 16 تیمی – برتری در 12 دوره اخیر
بیشترین امتیاز کسب شده در لیگ های 16 تیمی 12 سال اخیر مسابقات فوتبال لیگ برتر کسب 59 امتیاز است. استقلال در سالهای 84 و سپاهان در سال 93 این مقدار امتیاز را به ثبت رسانده اند. اگر پرسپولیس بتواند برابر ماشین سازی در تبریز تنها صاحب یک تساوی شود، این رکورد استقلال وسپاهان را خواهد شکست. این رکورد پرسپولیس ثبت قطعی دارد.

لیگ های 16 تیمی - رکورد تاریخ فوتبال
در تاریخ فوتبال ایران پرسپولیس علی پروین در سال 1377 با کسب 65 امتیاز و فولاد خوزستان سال 83 با 64 امتیاز صاحب بیشترین امتیازات هستند. امروز پرسپولیس صاحب 59 امتیاز در 26 بازی است و با کسب 7 امتیاز در 4 بازی که وقوعش قابل ثبت است میتواند رکورد تاریخ را در لیگ های 16 تیمی جا به جا کند. پرسپولیس در صورت پیروزی در 2 بازی و کسب یک تساوی این رکورد را ثبت خواهد کرد. توجه کنید که پرسپولیس در صورت کسب تساوی برابر تیم تیم فوتبال ماشین سازی تبریز، پیروزی برابر پدیده و ذوب اهن در تهران و حتی به دست آوردن یک تساوی در مشهد مقابل سیاه جامگان، 67 امتیازی خواهد بود. یعنی 2 پیروزی در تهران و 2 تساوی در خارج تهران میتواند این رکورد را برای پرسپولیس به ثبت برساند.

رکورد امتیاز در تاریخ فوتبال ایران با 9 امتیاز دیگر
نگاهی به لیگ های 18 تیمی که 34 بازی در آن انجام می شود نیز نشان میدهد که هرگز هیچ تیمی بیش از 67 امتیاز کسب نکرده است .تنها تیم های سپاهان واستقلال به این حد نصاب رسیده اند. از این رو اگر سرخ پوشان تهرانی  از 4 بازی پیش روی خود، صاحب 3 برد شوند که با توجه به نتایج گذشته پرسپولیس دور از دسترس نیست طبق آمار و ارقام پرسپولیس با 30 بازی رکورد امتیازی تاریخ لیگ را خواهد شکست. لیگی که 5 دوره اش با شرکت 18 تیم وثبت 34 بازی انجام شده است.

رکورد بهترین میانگین امتیاز در تاریخ لیگ
تیم فوتبال استقلال در سال 1379 و در لیگ دهم آزادگان با کسب 50 امتیاز از 22 بازی میانگین امتیازی 2.27 را به نام خود ثبت کرده که بهترین میانگین امتیازی در ادوار برگزاری لیگهای فوتبال -بعد از انقلاب- است. از این رو پرسپولیس اگر بتواند در 4 بازی آینده خود 10 امتیاز به دست آورد با رسیدن به میانگین عالی و فوق العاده 2.3 خواهد توانست رکورد استقلال را نیز جا به جا کند.

رکورد رویایی بیست
تا به حال تیم های زیادی در لیگ کشور صاحب 19 پیروزی شده اند که سپاهان و استقلال از این نظر از بقیه جلوتر هستند. فولاد خوزستان در سال 83 ، استقلال و ذوب آهن در سال 87 ، سپاهان در سال 88، سه تیم سپاهان، استقلال وتراکتورسازی در سال 90 و استقلال وسپاهان در سال 91 چنین آماری داشته و 19 پیروزی در یک فصل کسب کرده اند. قبل از لیگ برتر نیز  پرسپولیس در سال 77 توانست در یک فصل صاحب 19 برد شود .امروز پرسپولیس 26 انجام داده و18 پیروزی داشته است. پرسپولیس اگر در 4 بازی آینده تنها 2بار برنده از زمین خارج شود، رکورد مورد اشاره را شکسته و اولین تیم تاریخ فوتبال کشورمان خواهد بودکه قادر به ثبت 20 برد در یک فصل شده است.پرسپولیس می تواند حتی به 21 و 22 برد هم دست پیدا کند.

بیشترین فاصله با تیم رقیب
بیشترین فاصله ای که بین تیم قهرمان با تیم های تعقیب کننده وجود داشته است 12 امتیاز بوده است .در سال 1377 زمانی که پرسپولیس پروین با کسب 65 امتیاز در 30 بازی قهرمان شد تیم های استقلال وسپاهان با 53 امتیاز عنوان های بعدی را از آن خود کردند.حال در صورتی که پرسپولیس بتواند با فاصله 13 امتیازی از رقبای خود عنوان قهرمانی را از آن خود کند،  این رکورد نیز شکسته خواهد شد. در حالت منطقی پرسپولیس می تواند صاحب این رکورد شود.

امتیاز 70
البته این رکورد با رکورد های دیگر تقریبا شباهت موضوع دارد اما به هر حال ما آن را جداگانه به عنوان رکورد محاسبه کرده ایم .این که در تاریخ فوتبال ما هیچ تیمی به 70 امتیاز در یک فصل نرسیده  و پرسپولیس در صورت آن که بتواند هر 4 بازی آینده خود را پیروز شود که البته کار بسیار سختی است، این آمار را در تاریخ لیگ ثبت کرده است.

فاصله صدر و قعر جدول
پرسپولیس میتواند یک رکورد دیگر را هم ثبت کرده و این رکورد را به فهرست رکورد های ثبت شده در لیگ فوتبال ایران اضافه کند. این گونه که این تیم میتواند رکورددار فاصله صدر تا قعر جدول باشد .بیشترین فاصله در این عرصه در سال 91 ثبت شده و 48 امتیاز است. در این سال استقلال 67 امتیاز گرفت و گهر دورود صاحب 19 امتیاز شد تا فاصله بین صدر وقعر جدول رده بندی مسابقات فوتبال لیگ برتر به 48 امتیاز برسد اما امروز اگر پرسپولیس بتواند برای مثال 69 امتیازی شود، مشروط بر این که ماشین سازی نتواند از 20 امتیاز بیشتر بگیرد این رکورد هم به رکورد های دیگر اضافه خواهد شد./ فرتاک ورزشی

 

منبع:ایران آنلاین

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: