کاندیداهای شورای شهر وعده های خود را بر اساس شرایط شهر دورود و بر اساس منطق تعریف کنند.

کد خبر: ۵۳۸۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵

به گزارش بازتاب گهر؛ از کلیه کاندیداهای محترم خواهشمندیم نکات زیر را در برنامه های خود قرار داداه و راهکار های مناسب جهت اجرای آنها را بیان کنند:

وعده های انتخاباتی

1-نحوه تامین مالی برنامه هایی که در دوران تبلیغات خود ارائه می دهند مشخص کنند، چرا که مهمترین عامل در اجرای طرح ها و برنامه ها منابع مالی آن است. ارائه طرح ها و برنامه ها بدون نحوه تامین منابع مالی فقط در حد تبلیغات باقی خواهد ماند.

2-شهرداری های شهرهای کوچکی مثل دورود نیاز به برنامه ریزی های تخصصی برای تامین #درآمدپایدار دارند چرا که با درآمدهای مقطعی و ضعیف همچون اخذ عوارض از تابلوی چند مغازه ورشکسته روشی بسیار پیش و پا افتاده و سطح پایین است که دردی از شهر دوا نخواهد کرد.

3-شهر دورود مشکل توسعه و نوسازی نامتوازن در مناطق قدیمی و جدید ساخت دارد اکثر پارکها و فضای سبز و اندک شهر بازی که وجود دارد در مناطق 45 متری، آزادگان، 90 متری و... وجود دارد و مناطق صفا، منوچهری، جماران، سرچشمه و...  از این امکانات محرومند و همچنین از نا زیبایی نمای پیاده رو ها و سنگ فرش های فرسوده برخوردارند.

4-شهر دورود در منطقه با خطر لرزه خیزی زیاد قرار گرفته است و گواه آن زلزله هایی است که در سالهای گذشته اتفاق افتاده است. با توجه به مساحت زیاد بافتهای فرسوده سطح شهر که مناطق بحرین، قلعه ضرغام، سرچشمه، سری ساتی، صفا، منوچهری، عزت آباد، جماران، انگشته و...  را شامل می شود و جمعیت زیادی در این مناطق زندگی می کنند لزوم بهسازی و مقاوم سازی این بافتهای فرسوده برای حفظ جان شهروندان این مناطق احساس می شود. لذا کاندیداهای محترم نسبت به ارائه برنامه های خود در خصوص مقاوم سازی و بهسازی این مناطق و همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مهندسی در سطح شهر اقدام کنند.

5-اگر خدای ناکرده حوادثی ازجمله آتش سوزی یا زلزله در برخی مناطق شهر از جمله ارتفاعات جماران(تنگ پری کش) اتفاق بیافتد امداد رسانی به این مناطق بسیار دشوار خواهد بود. آیا ماشین های آتش نشانی تا به حال به صورت آزمایشی مانوری را در این منطقه انجام داده اند که متوجه شوند خودروهای آنها به کل آن مناطق می توانند خدمات بدهند یا خیر؟ لذا ضرورت دارد کاندیداهای محترم طرح و برنامه های خود را نسبت به ایمن سازی این مناطق در حوادث ارائه نمایند. 

6-کاندیداهای محترم ضرورت دارد برنامه ها و راه کارهای خود را جهت نظارت دقیق و سخت گیرانه بر کار پیمانکاران شهرداری ارائه دهند. در سال گذشته فضای سبز شهرداری در اثر نظارت ضعیف و انتخاب غیر کارشناسی پیمانکار دستخوش آسیب های جدی شد که ضربه آن را در نهایت شهروندان خوردند.

7-کاندیداهای محترم باید برنامه ای ارائه دهند که از کارشناسان و متخصصین جهت مشاوره در تمام حوزه ها بالاخص طرح های معماری استفاده کنند. میدان هفت تیر در سالهای قبل یک المان زیبا از شهر دورود را که گلهای لاله واژگون بود را در خود جای داده بود ولی متاسفانه در یک عمل غیر کارشناسی آن المان زیبا برداشته شد و المان دیگری که درک مفهوم آن برای شهروندان مشکل است جایگزین آن شد.

8-کاندیداهای محترم باید برنامه هایی برای جلوگیری از دوباره کاری ها و حیف و میل بیت المال ارائه دهند. در پروژه های شهرداری بعضا دیده میشود پروژه ای کمتر از یک ماه از بهره برداری به حال خود رها می شود و بدون استفاده باقی می ماند مانند آبنمای خیابان 45 متری.

یا روکش های آسفالتی که کمتر از یک سال از بهره برداری آنها نیاز به تعمیر مجدد پیدا می کنند.

9-کاندیداهای محترم با توجه به اینکه مسافرانی که از شهر دورود عبور میکنند قبل از هر چیز با ورودی و خروجی شهر ارتباط برقرار میکنند و زیبایی و زشتی آن در ذهن آنها باقی خواهد ماند لذا بهسازی و محوطه سازی ورودی شهر چه از طرف ازنا و چه از طرف بروجرد امری ضروری است.

 

احسان میرنژاد مدرس دانشگاه

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: