با وجود اینکه مسئولان بارها و بارها از حمایت مالی خیبر سخن به میان می آورند، اما به نظر می رسد این وعده ها عملیاتی نشده و این تیم با چالش های شدید مالی روبروست و با توجه به شرایط حساس جدول لیگ دسته یک انتظار می رود مسئولان به وعده های خود عمل کنند.

کد خبر: ۵۳۸۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۴

خطر سقوط بیخ گوش نماینده فوتبال لرستان؛ خیبری ها همچنان چشم انتظار وعده‌های مسئولان/ "مشکل مالی" بزرگ ترین چالش خیبر

به گزارش بازتاب گهر؛ تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد در سالهای گذشته با مشکلات مالی بسیار زیادی دست و پنجه نرم کرده، به نحوی که در این سال‌ها مسئولان متعددی برای حل و فصل مشکلات خیبر خرم‌آباد وعده داده‌اند اما بسیاری از این وعده‌ها در اغلب مواقع عملیاتی نشده و همچنان مشکلات مالی خیبر خرم‌آباد به عنوان یکی از پرطرفدارترین تیم های لیگ دسته یک به قوت خود باقی است.

 

بازیکنان خیبر امسال نیز با وجود اینکه مسئولان قول‌های متعددی برای حل و فصل مشکلات مالی این تیم داده بودند به مطالبات‌شان نرسیده اند.

 

اکنون در هفته‌های پایانی لیگ دسته یک فوتبال کشور هستیم و تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد با وجود بازی های خوب در رده پانزدهم جدول رده بندی رقابت ها قرار داشته و خطر سقوط این تیم را تهدید می کند.

 

حال سوال اینجاست که چرا مسئولان به وعده‌های خود برای کمک مالی به خیبر خرم‌آباد عمل نمی‌کنند آیا نمی‌توان از ظرفیت‌های مختلف برای کمک به این تیم که به عنوان پشتوانه فوتبال لرستان و غرب کشور به شمار می‌رود استفاده کرد؟

 

اکنون چندین سال است که تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و هر ساله مسئولان قول می‌دهند که مشکلات را برطرف کنند اما این مشکلات همچنان پابرجا بوده و بازیکنان خیبر با شرایط دشواری روبرو هستند و باید راهکاری اساسی برای حل و فصل مشکلات اندیشیده شود.

 

با توجه به اینکه در هفته های پایانی لیگ فوتبال دسته یک کشور خطر سقوط تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد را تهدید می کند انتظار داریم که مسئولان استان شرایط را برای تزریق اعتبارات و حمایت مالی از این تیم مهیا کنند.

 

 

نباید به خیبر تنها به عنوان یک تیم فوتبال نگاه کرد، خیبر در قلب مردم لرستان قرار داشته و جوانان این دیار اکنون نیز استقبال بسیار مناسبی از بازی‌های این تیم می کنند.

 

می توان گفت که این تیم باعث شده تا حال جوانان این دیار برای چند ساعت نیز که شده با وجود مشکلات متعددی همچون بیکاری و معضلات اجتماعی خوب شود.

 

ارزش مادی سرگرم کردن تعداد زیادی از جوانان بسیار بالاتر از هزینه‌هایی است که اکنون برای برگزاری کنفرانس‌ها و همایش های پیرامون راهکار کاهش معضلات اجتماعی برگزار می شود.

 

به همین دلیل انتظار می‌رود مسئولان استان حمایت خود را از تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد در هفته های پایانی لیگ افزایش داده تا بتوانیم تیم خیبر را همچون سال‌های گذشته در رقابت های لیگ دسته یک حفظ کرد.

 

حال باید دید برنامه مسئولان برای حمایت مادی از تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد چیست، آیا بازیکنان خیبر می‌توانند در روزهای آینده به بخشی از مطالبات به حق خود برسند تا با روحیه بهتری به مصاف حریفان قدرتمند خود بروند؟

 

چه خوب است قدر ظرفیتی همچون خیبر را بدانیم چرا که این سرمایه به سادگی به دست نیامده و همه ما باید برای حفظ آن بکوشیم.

 

گلایه شدید از عملیاتی نشدن وعده‌های مسئولان

در همین زمینه سرمربی تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد در گفتگو با سفیر افلاک بیان کرد: تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد سه شنبه این هفته در یکی از سخت ترین بازی های خود به مصاف تیم فوتبال بادران خواهد رفت که این تیم نیز از نظر بنیه مالی در وضعیت بسیار مناسبی قرار داشته و به هیچ عنوان با تیم فوتبال خیبر قابل قیاس نیست.

 

داوود حق دوست ادامه داد: متاسفانه با وجود قول‌های مکرر مسئولان برای حمایت مالی از بازیکنان تیم فوتبال خیبر، تاکنون در راستای تحقق این گفته ها اقدامی صورت نگرفته است.

 

مشکل اساسی خیبر نبود منابع مالی است

وی عنوان کرد: اکنون بازیکنان تیم خیبر خرم‌آباد از نظر فنی در شرایط مناسبی قرار دارند و مهمترین مشکل این تیم را باید مشکلات مالی و فشارهای روحی و روانی وارد شده بر بازیکنان باید دانست.

 

سرمربی تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد اظهار کرد: با وجود تمامی مشکلات موجود بازیکنان و تمامی دست اندرکاران تیم از تمام ظرفیت خود برای پیروزی و موفقیت در ۴ بازی باقی مانده در پایان فصل استفاده خواهند کرد تا بتوان این تیم را در رقابت‌های لیگ دسته یک کشور حفظ کرد.

 

وی بیان کرد: انتظار داریم در چند بازی پایانی مسئولان و دلسوزان تیم خیبر خرم‌آباد حمایت‌های مادی خود را از این تیم انجام داده تا بتوان بازیکنان را در شرایط روحی مناسبی قرار داد.

 

سرمربی خیبر خرم آباد افزود: متاسفانه تاکنون قول های مسئولین برای حمایت مادی از تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد عملیاتی نشده و جای سوال دارد چرا مسئولان به وعده‌های خود عمل می کنند؟

 

حق دوست در ادامه با اشاره به اینکه بازیکنان خیبر به دلیل مشکلات مالی تمرکز روحی و روانی مناسبی ندارند، افزود: برای موفقیت باید از نظر روحی و روانی شرایط مناسبی بر بازیکنان حاکم باشد اما شرایط کنونی مالی بازیکنان این تیم به هیچ عنوان مناسب نیست و مشکل اصلی تیم را باید همین موضوع دانست.

 

وی عنوان کرد: مطمئناً بازیکنان تیم خیبر در چند بازی باقی مانده از تمام ظرفیت خود برای ماندن در لیگ دسته یک استفاده خواهند کرد چرا که پشتوانه تیم خیبر خرم‌آباد مردم شهر خرم‌آباد و استان لرستان هستند.

 

مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند

سرمربی تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد گفت: اکنون تنها سرگرمی جوانان این دیار ورزش کردن بوده، اما در نظر بگیرید زمانی که یک جوان با ورود به این حوزه حمایت نمی شود، چگونه می توان انتظار داشت که معضلات اجتماعی کاهش یابند؟

 

حق دوست ادامه داد: با وجود تمامی مشکلات از تمام ظرفیت‌مان برای موفقیت در چند بازی باقی مانده و ماندن لیگ یک استفاده خواهیم کرد و امیدواریم مسئولان نیز در هفته‌های پایانی حمایت‌های مادی خود را از بازیکنان و تیم خیبر انجام دهند.

 

مشکل مالی پاشنه آشیل موفقیت تیم فوتبال خیبر

در همین زمینه مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد در گفتگو با سفیر افلاک بیان کرد: فوتبال خیبر خرم‌آباد در چهار بازی باقی مانده خود به مصاف تیم‌های هم‌چون بادران و استقلال اهواز خواهد رفت.

 

سیامک کوهگردزاده ادامه داد: از چهار بازی باقیمانده سه بازی بیرون از خانه و یک بازی نیز در شهر خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: بازیکنان تیم خیبر از نظر فنی در شرایط مناسب قرار داشته و این موضوع را می توان از نحوه بازی تیم در بازی‌های گذشته به وضوح مشاهده کرد.

 

مدیر رسانه ای تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد ادامه داد: با این وجود باید اصلی ترین چالش کنونی تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد را مشکلات مالی دانست، متاسفانه بازیکنان تیم نتوانسته‌اند به مطالبات گذشته خود دست یابند.

 

کوهگرد زاده عنوان کرد: در سال‌های گذشته تنها حامی تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد استاندار لرستان بوده و جزء وی هیچ یک از مسئولان استان اقدامی در جهت حمایت از این تیم انجام نداده‌اند.

 

وی گفت: با توجه حساسیت رقابت‌ها و نزدیکی امتیازات تیم خیبر و تیم‌های رده بالا و پایین جدول انتظار می‌رود مسئولان استان در این شرایط حمایت‌های بیشتری از این تیم انجام داده تا بازیکنان بتوانند با روحیه بهتری به مصاف رقبای خود بروند.

 

مدیر رسانه ای تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد بیان کرد: اکنون سقوط تیم فوتبال استقلال اهواز به لیگ دسته دوم مسجل شده و دو تیم دیگر در خطر سقوط قرار دارند و تیم‌های تیم خیبر خرم‌آباد و چندین تیم دیگر در پایین جدول در شرایط نامناسبی قرار دارند.

 

کوهگردزاده عنوان کرد: امیدواریم بتوان با حمایت مردم و مسئولان در بازیهای باقیمانده شرایط را برای بقای تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد در رقابت‌های لیگ دسته یک مهیا کرد.

 

گزارش از علی عبداله زاده

 

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: