استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت:حمایت از تولید داخلی گام بزرگی در تحقق اقتصاد مقاومتی است که باعث ایجاد اشتغال و کارآفرینی در میان جوانان می شود

کد خبر: ۵۳۹۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۴

به گزارش بازتاب گهر؛ هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نخستین نشست کارگروه اشتغال استان در محل فرمانداری دورود با بیان اینکه سرمایه گذاران خوبی در لرستان وجود دارد اما به خاطر برخی موانع کمتر فعالیت می کنند افزود: باید همه کمک کنیم سرمایه گذاران به استان سوق پیدا کنند زیرا این مهم باعث توسعه یافتگی لرستان خواهد شد.


وی با اشاره به تدوین سند اشتغال سال 96 گفت:در این سند پنج برنامه مهم از جمله حمایت از تولیدات داخلی و همچنین تأمین مالی و سرمایه گذاری توجه ویژه ای شده است.


وی اظهار داشت:تکنولوژی دستگاه های تولیدی در استان قوی و به روز نیستند که در سند اشتغال امسال می بایست مورد توجه قرار گیرد.
بازوند با تأکید بر لزوم توسعه صادرات غیرنفتی خاطرنشان کرد:یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی برون گرا بودن است که در این راستا می بایست بازار خارج از کشور را مدنظر داشته باشیم.


استاندار لرستان تصریح کرد: اشتغال باید توأم با توانمند سازی مردم باشد که در این راستا می بایست فرهنگ کار در میان مردم گسترش یابد زیرا کار و اشتغال عنصر اصلی توسعه در جوامع است.


 وی در ادامه با اشاره به مجتمع صنایع غذایی گهر دورود بیان داشت: این مجتمع تنها پرونده گروه آریا بود که بعد از پنج سال رکود با پیگیری های فراوان و سفر ریاست محترم قوه قضائیه راه اندازی شد.


بازوند اظهار داشت:فاز چهارم شرکت سیمان دورود با وجود پیگیری های فراوان همچنان بلاتکلیف است که در این خصوص شرکت شستا کوتاهی کرده است.
وی با بیان اینکه تولید و اشتغال جز با سرمایه گذاری محقق نمی شود افزود:خطاب مقام معظم رهبری در شعار امسال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال همه قوا و مردم هستند که باید در راستای تحقق آن کمک کنند.


وی بیان داشت:صندوق کارآفرین امید استان در سال گذشته مبلغ 640 میلیارد ریال پرداختی داشته که امسال نیز مبلغ یک هزار میلیارد ریال تقاضا کرده ایم که امید است با رایزنی های نمایندگان استان این مبلغ بیشتر شود.

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: