در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یادآوری یک مسئله موهن فرهنگی لازم است،برگزاری تئاتر موهن در شهریورماه 95توسط اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان نمونه ای بارز از عدم توانایی برخورد مسئولان ارشد یک دولت در استان با یک مدیرکل است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر: ۵۳۹۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۲

اجرای تئاتر موهن شاهکار دولت تدبیر وامید در لرستان/در آستانه انتخابات ریاست جمهوری زخم فرهنگی لرستان سر باز کرد

به گزارش بازتاب گهر؛ تئاتری با عنوان "لیلی نام تمام دختران ایران زمین است"در بیست و هشتمین جشنواره ی تئاتر استان لرستان همزمان با ایام هفته دفاع مقدس بر روی سن رفت که دل خانواده شهدا را به درد آورد.

 

این مسئله را باید نقطه تاریکی در فرهنگ لرستان اعلام کرد که در واقع فرهنگ این استان ولایتمدار  با اجرای این تئاتر و عدم نظارت کافی متولیان زیر سوال رفت .

 

در مقابل این تئاتر موهن بلافاصله مجمع نمایندگان ،نماینده ولی فقیه در لرستان،خانواده های شهدا نسبت به ابن حرکت ضد فرهنگی گلایه ها و انتقادات خود را بیان کردند و خواستار برخورد جدی استاندار لرستان با عوامل این تئاتر به خصوص مدیرکل فرهنگ و ارشاد شدند.

 

در هیچ دولتی از نظام مقدس جمهوری اسلامی سراغ نداریم که در لرستان نسبت به اصول وارزش های انقلاب از طریق فرهنگ که زیر بنای کلیه مسائل است اقدام منفی و ضد اخلاقی صورت گیرد.

 

به راحتی در دولت تدبیر و امید که رنگ و بوی اصلاح طلبی دارد این حریم ها شکسته شد و در فرهنگ این استان آن هم در جشنواره تئاتر به این شکل به شهدا توهین شد.

 

عطوفت ومهربانی استاندار لرستان در برخورد با این مسئله به نکته منفی بزرگی در کارنامه مدیریتی وی در استان تبدیل شد.

 

"سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در همایش روز قشر و تجلیل از هنرمندان عرصه هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در دفتر فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان لرستان برگزار شد از مدیر‌کل ارشاد استان لرستان به‌ دلیل اجرای یک تئاتر موهن به شهدا در استان گلایه گرد و اظهار داشت: تئاتری که شهریور ماه سال گذشته در استان برگزار شد تئاتر بدی بود و از استاندار لرستان خواستم تا فیلم این تئاتر را مشاهده و خود قضاوت کند که استاندار لرستان نیز پس از مشاهده این فیلم بیان کرد که دو بار این فیلم را دیده وهیچ نکته مثبتی نداشته است جز اینکه توهین به شهدا، بسیج و رزمندگان بوده است ولی متأسفانه این موضوع را سیاسی کردند و این لطمه می‌زند در حالی که ما می‌خواهیم هنر بارور شود.

 

سردار کشکولی با اشاره به اینکه به اسم هنر به هر چیزی تعرض می‌شود، تصریح کرد: بنابراین باید خطوط قرمز فرهنگی تعریف شود و در ذیل آن هنرمند با هر سیلقه‌ای می‌تواند عمل کند."

 

موضوع تئاتر موهن که فرمانده سپاه لرستان دیروز صبح در این جلسه به آن اشاره کرد ولی در مقابل، حجت الاسلام حنان مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در نشست خبری شب گذشته خود با اصحاب رسانه استان به آن هم اشاره ای نکرد.

 

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به این نکته باید اشاره کنیم که مردم باید به این مسئله توجه داشته باشند انتخابات فرصت مناسبی تا با رصد نقاط قوت وضعف دولت فعلی برای تعیین سرنوشت آینده کشورمان با بررسی و تحقیق بیشتری عمل کنیم و تا بتوانیم  کاندیدای اصلح  را از هر جهت انتخاب کنیم .

 

وقتی مسئولان ارشد دولت تدبیر وامید در لرستان نمی توانند با یک مدیرکل که در انجام وظیفه اش دچار سهل انگاری شده برخورد جدی داشته باشند ،چگونه می توانند در کنار کارهای عمرانی،فرهنگ اسلامی ایرانی را در استان ارتقاء دهند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: