امام جمعه دورود:

حجت الاسلام حقیان جمعه شهرستان دورود نقش رسانه ها را در مدیریت اندیشه جامعه و کمک به انتخاب اصلح در انتخابات را بی بدیل توصیف کرد .

کد خبر: ۵۴۰۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۸

به گزارش بازتاب گهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حقیان نقش رسانه ها را در کمک به انتخاب اصلح و اندیشه ورزی صحیح جامعه مهم ارزیابی کرد.

خطیب جمعه شهرستان دورود ماه های رجب ، شعبان و رمضان را فرصت خودسازی ، تزکیه نفس و استغفار عنوان کرد و افزود : این ماه های پرخیر و برکت به « حرم زمانی » خداوند متعال معروف اند و به همان میزان که ما در حرم مکانی » پروردگار یعنی کعبه معظم مجاز به هیچگونه بی حرمتی نیستیم باید در این ماه ها عزیز نیز بر پرهیز از گناه و معصیت مراقبت بیشتری اعمال کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین حقیان با اشاره به قرارگرفتن دو انتخابات پیش رو در این حرم زمانی گفت : وظیفه پرهیز از گناه و معصیت در این ماه های عزیز و انتخابات پیش رو مسئول و غیر مسئول نمی شناسد و همه ما موظف به مراقبت بیشتر در این زمینه هستیم .

وی منشاء تمام ابعاد خوبی و بدی در جوامع بشری را تفکر و اندیشه ورزی در آن جامعه عنوان کرد و افزود : اگر در کشورهای مختلف از ابعاد اقتصادی، سیاسی و غیره شاهد پیشرفت و یا پس رفت هایی هستیم همه به تفکر و اندیشه ایی باز می گردد که در آن کشور و جامعه حاکم است .

خطیب جمعه شهرستان دورود گام های تصویرسازی، بارگذاری مفاهیم ، تجزیه و تحلیل وسپس اقدام به ارزش گذاری این مفاهیم را لازمه رسیدن به تفکر برشمرد و افزود : تفکر رسیدن

به مجهول از طریق دو معلوم است و اندیشه صحیح با ریل گذاری درست و ارزش گذاری مفاهیم توسط فرد است که شکل می گیرد .

وی با این مقدمه وظیفه صدا و سیما، رسانه ها ، منابر مساجد و تریبون نمازجمعه را کمک به مردم در جهت رسیدن به تفکر صحیح دانست و افزود: نقش رسانه ها در انتخابات تولید فکر صحیح و به تبع آن ایجاد ذهنیت مثبت و تجزیه و تحلیل درست نسبت به مسائل است و این فعالیت رسانه در تولید فکر اقدامی اثرگذار و بسیار مهم است .

امام جمعه شهرستان دورود وظیفه اصحاب رسانه که درامر اط ع رسانی ، خبررسانی ، نقد و پیگیری موضوعات مختلف مردمی فعال اند را در امر انتخابات سنگین ارزیابی کرد و گفت :به حداقل رساندن طرح مسائل قومی و طایفه ایی در انتخابات از دیگر مواردی است که رسانه ها باید به آن توجه ویژه داشته باشند چرا که جامعه از این مسئله متحمل ضررهای زیادی شده است .

وی با گلایه از م ک قرار دادن تعهد نامزدها به تنهایی و رهاکردن بحث تخصص در انتخاب اصلح ، با تشبیه تعهد و تخصص به دو بال برای اوج گیری خاطر نشان کرد : متاسفانه در بحث نظارتی هم انتقاداتی وارد است، چرا که هیچ آزمون و فیلتری برای سنجش تخصص کاندیداها و ارتباط آن با مسئولیت های شورای شهر وجود ندارد .

حجت الاسلام والمسلمین حقیان طرح برخی وعده های غیرمنطقی از سوی کاندیداها را مصداق بارز عدم تخصص لازم این افراد برای پذیرش مسئولیت دانست و گفت : وظیفه آگاه کردن جامعه در این زمینه برعهده اصحاب رسانه ، و تریبون نماز جمعه است و رسانه ها باید فضای انتخابات را به سمت و سویی هدایت کنند که دین، شرع و منطق حکم می کند .

خطیب جمعه شهرستان دورود با اشاره به نقش رسانه در حضور حداکثری جامعه در انتخابات افزود : کاری که با مجاهدت ها و رهبری های حضرت امام و زحمات بسیار زیاد علما و انقلابیون به نتیجه رسیده و با رهبری مقام معظم رهبری در حال اوج گیریست باید با حضور مردم در صحنه انتخابات مستحکم تر شود .

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: