در دیدار با نماینده مجلس مطرح شد:

بختیار رازانی  گفت: هر گونه سرمایه گذاری در استان بایستی بر اساس اسناد بالا دستی و آمایش صنعت استان صورت پذیرد؛ سرمایه گذاری بر اساس پتانسیل های استان باشد ارزش افزوده بیشتری در پی دارد.

کد خبر: ۵۴۳۳
تاریخ انتشار: جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸

 سرمایه گذاری در استان باید بر اساس آمایش صنعت استان باشد

به گزارش بازتاب گهر؛ مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان لرستان با نماینده منتخب مردم شهرستان خرم آباد و دوره و چگنی در مجلس  شورای اسلامی در محل دفتر شرکت شهرکهای صنعتی لرستان دیدار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان لرستان در این نشست مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان ضمن ارایه گزارش کلی از عملکرد شرکت در استان به فعالیت ها و سرمایه گذاری های انجام شده توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان در زمینه احداث و توسعه شهرکهای صنعتی در استان و همچنین فعالیت های انجام شده در خصوص توسعه صنایع کوچک و متوسط و رفع موانع تولید و مشکلات صنایع مستقر در شهرکهای صنعتی استان پرداخت.

 

بختیار رازانی در ادامه  ضمن معرفی شهرکها و نواحی صنعتی موجود به مشکلات مکانیابی نامناسب بعضی شهرکها مانند الشتر، پلدختر و بروجرد 2 اشاره کرد و افزود: شهرکهای مذکور جزء شهرکهای تقاضا محور نبوده و تاکنون استقبال برای سرمایه گذاری در این شهرکها وجود نداشته که با پیگیریهای به عمل آمده مقرر شد شهرک بروجرد 2 به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد واگذار شود و پیگیری جهت استقرار متقاضیان سرمایه گذار در شهرک الشتر نیز به عمل آمده است.

 

وی با اشاره به مشکل واحدهای راکد و تعطیل که در تملک بانکها هستند، گفت: ما متاسفانه پنجمین استان از نظر تملک واحدهای صنعتی توسط بانکها در کشور هستیم که در استان لرستان 85 واحد در تحت تملک بانکها می باشند که 62 واحد با زمینی به میزان 24 هکتار در شهرکهای صنعتی استان می باشند که در این زمینه همکاری بانکهای عامل استان در حل این مشکل ضروری می باشد.

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان اظهار داشت: هر گونه سرمایه گذاری در استان بایستی بر اساس اسناد بالا دستی و آمایش صنعت استان صورت پذیرد چنانچه سرمایه گذاری بر اساس پتانسیل های استان باشد ارزش افزوده بیشتری در پی خواهد داشت که با مطالعات انجام گرفته امیدواریم با تدبیر و کمک نمایندگان عزیز با تجمیع این صنایع بومی در شهرکها و نواحی صنعتی به توسعه استان و تولید و اشتغال کمک شود.

 

وی گفت: استان لرستان از نظر صنایع تبدیلی، صنایع کانی غیر فلزی، صنایع غذایی و دارویی، صنایع شیمیایی و فرآوری سنگ و گیاهان دارویی دارای مزیت نسبی است و زیر ساختهای لازم برای استقرار اینگونه صنایع در شهرکهای صنعتی استان فراهم می باشد.

 

در ادامه این دیدار ملکشاهی راد نماینده منتخب مردم شهرستان خرم آباد و دوره و چگنی در مجلس  شورای اسلامی ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان لرستان اظهار داشت: فراهم ساختن زیرساخت ها در بخش صنعت و جذب سرمایه گذار و رونق تولید و اشتغال در شهرستان های  استان باعث افزایش امنیت و معیشت مردم استان می گردد .

 

وی ضمن بر شمردن مزیت ها و مشکلات این شهرستان ها در بخش صنعت افزود: امیدواریم با تعامل مدیران دستگاههای اجرایی و ارائه طرح های موثر به نمایندگان مردم در مجلس از این پس شاهد توجه ویژه به بخش صنعت به خصوص صنایع بومی در شهرستان های استان باشیم .

 

ملکشاهی راد در ادامه با تاکید بر لزوم رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه توسعه صنعت آمادگی و حمایت کامل خود را جهت پیگیری و حل مشکلات شهرکهای صنعتی اعلام نمود.  

 

در پایان این نشست مقرر گردید در هفته آینده جلسه ای با حضور نماینده منتخب مردم شهرستان خرم آباد و دوره و چگنی در مجلس  شورای اسلامی، روسای بانکهای عامل، رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان و مدیران واحدهای صنعتی که واحد آنها به تملک بانک درآمده اند تشکیل و به حل مشکلات آنان رسیدگی تا مجددا این واحدها احیا شوند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: