حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جمع پرشور مردم لرستان:

عصر دیروز حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در میان خیل عظیم جمعیت و حامیانشان وارد لرستان شدند و در استادیوم تختی این شهرستان به سخنرانی پرداختند.

کد خبر: ۵۴۴۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷

به گزارش بازتاب گهر؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به لرستان در گفت و گو با خبرنگار بازتاب گهر گفت: وضعیت همه ی اقلیم‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم و نظر کارشناسان را در حوزه‌های مختلف گرفته‌ایم و برای هر اقلیم ایران برنامه و کار کارشناسی شده داریم.

وی در ادامه بیان داشت: ظرفیت‌ها و پتانسیل های لرستان کاملا شناسایی شده است. مشکلات و دغدغه های مردم مورد بررسی قرار گرفته و برای رفع آن‌ها برنامه‌ی زمان‌بندی مشخص شده داریم.

ابراهیم پولادوندی

سید ابراهیم رئیسی با اشاره به معضل بیکاری لرستان افزود: امروزه یکی از معضلاتی که گریبان لرستان را گرفته، مسئله ی بیکاری است و ما با بررسی و مطالعاتی که انجام داده ایم به دنبال رفع دغدغه ی مردم در این زمینه خواهیم بود.
 
حجت الاسلام رئیسی پس از دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان در جمع پرشور مردم انقلابی لرستان که در استادیوم تختی خرم آباد تجمع کرده بودند حضور پیدا کرد و بیان داشت: این حضور باشکوه و ابراز احساسات به این حقیر به خاطر خدمت‎گزاری به ساحت ملکوتی امام رضا(ع) است.
 
وی حضور مردم در عرصه های مختلف را تهدیدی برای دشمن خواند و افزود: اگر امروز ایران اسلامی سربلند و افتخار افرین در عرصه های گوناگون است و دشمنان از آن ترس و وحشت دارند حضور شما در صحنه است.

آیت اله رئیسی در لرستان

سید ابراهیم رئیسی با اشاره به سخنان برخی از مسئولین که ادعا می کنند برپایی برخی نشست ها و پیمان ها و قراردادهای آنها با دشمنان این کشور باعث شده سایه جنگ از سر ایران برداشته شود اشاره و اذعان داشت: آنچه امروز باعث شده سایه جنگ از سر کشور برداشته شود حضور مقتدرانه توأم با شور و شعور مردم در عرصه های مختلف بوده است که همواره تهدید برای دشمن و اهرمی برای وحشت و ترس آنها از چپ نگاه کردن به کشور شده است.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات معیشتی مردم را به یکدیگر پاس می دهند اشاره و افزود: مشکلاتی معیشتی مردم مربوط به یک گروه سیاسی نیست که برخی آن را به دولت قبل و آنها هم به گذشتگان حواله می دهند، مشکل امروز و دغدغه ی مردم جوانان تحصیل کرده و جویای شغلی هستند که در همین شهرهای لرستان هم از انها کم نیست ولی زمینه ای برای کسب و ایجاد اشتغال ایجاد نشده است که فرد در آنجا مشغول شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به بدهکاران بانکی اشاره و افزود: برخی می گویند ما مشکل منابع داریم، در صورتی که ما می گویم مشکل از منابع و اعتبارات نیست بلکه مشکل از سو مدیریت و ضعف در آن است وگرنه چرا باید 500 هزار نفر زوج جوان آماده دریافت وام ازدواج در نوبت باشند آنوقت یک بدهکار بانکی اگر پولش را برگرداند همه این 500 هزار نفر مشکل وامشان حل خواهد شد.
 
دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه این وضعیت بیکاری در شأن مردم نیست بیان داشت: این بحران بیکاری در شأن جوانان و ملت ما نیست، چرا که اگر ضعف مدیریت در سیستم دولت وجود نداشت جوانان ما به خاطر بیکاری از خانواده های خود خجالت نمی کشیدند.


 
وی به سخنان ریس مجلس در خصوص پرداخت یارانه ها اشاره کرد و با تاکید بر اینکه این وعده عملی خواهد شد افزود: برای پرداخت یارانه‎ها می‎گویند منابع کو؟ مگر روزی که یارانه‎ها تصویب شد، مگر لایحه دولت نبود؟ ما می‎گوییم به مجلس لایحه می‎دهیم و برای تامین منابع آن فکر و برنامه ریزی کرده‎ایم.
 
رئیسی در ادامه تصریح کرد: هر روز شاهد یک تیتر در روزنامه ها در خصوص فساد هستیم، در حالی که در کشور ما مطلقا نباید فساد رخنه کند و در این زمینه ما هیچ خط قرمزی نداریم و با تمام توان با فساد برخورد خواهیم کرد.
 
وی به واردات بیش از اندازه اشاره و تاکید داشت: در هر سال 10 میلیارد دلار کالا وارد این کشور شده است در حالی که در دولت قبل 5 میلیارد دلار بود، آیا با این میزان واردات می شود تولید فعال بماند؟ مبارزه با این سوءمدیریت ها یک اراده جهادی میخواهد که همه این مشکلات در کشور حل شود و به برکت حضور مردم حل خواهد شد.
 
سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه از میزان درآمد حاصل شده از ظرفیت هر استان مقدار قابل توجه ای باید در همان استان سرمایه گذاری شود افزود: می‎توان بخشی از درآمد حاصل از منابع این مردم را صرف ایجاد اشتغال در همین منطقه کرد و باعث رونق و ایجاد اشتغال در همان منطقه شد و این حق مردم است.
 
رئیسی در ادامه تصریح کرد: دولت ما دولت تاجر نخواهد بود و عهد کرده ایم که در روز اول کاری تمام دارایی خود و همکاران را به ملت اعلام کنیم و تمام توان خود را به رسیدگی به مشکلات مردم بگذاریم چرا که معتقدیم که کار تجاری و بخش خصوصی نخواهیم کرد.

آیت اله رئیسی در لرستان
 
با همین منابع و ظرفیت های موجود می شود در هر سال 25 درصد از کارگاه‎ها و صنایع تعطیل شده را احیا کرد.
 
رئیسی با شااره به پایین بودن میزان یارانه ها برای قشر ضعیف جامعه تاکید داشت: مگر می شود با 45 هزار تومان خرج زندگی را تامین کرد؟ حتما این وضعیت برای فقرا تغییر خواهد کرد.
 
وی با تاکید بر سه کلید وازه ی مهم بیان داشت: با کمک خدای متعال و با مدد گرفتن از حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و با حضور شما در صحنه این معضلات را حل می کنیم و به همه اعلام می کنیم که هم می‎خواهیم هم می‎دانیم و هم می‎توانیم مشکلات را حل کنیم.
 
حجت الاسلام سید ابراهیم ریسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آرامش تعاریف مختلفی دارد افزود: اگر چرخ‌های اقتصاد حرکت نکرد یا مشکل تورم و رکود وجود داشته باشد، مردم هم آرامشی ندارند. حرکت نکردن و عدم فعالیت اقتصادی که آرامش نمی‌آورد!

 


ابراهیم پولادوندی*
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: