رئیس مجلس در مصاحبه ای از ناممکن بودن سه برابر کردن یارانه برای قشر ضعیف جامعه سخن گفته بود در حالی که با برنامه ریزی و استفاده از ماده های قانونی این امر امکان پذیر است.

کد خبر: ۵۴۴۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰

به گزارش بازتاب گهر؛ در طی یک هفتهی گذشته، برخی از مسئولین که طرفداری آنها از دولت بارها به همگان ثابت شده و در عرصه های مختلف با موضع گیری های غیر منطقی این وفاداری به حزب اصلاح طلب را ثابت کرده اند مکرراً در محافل مختلف از ناممکن بودن ۲ تا سه برابر کردن یارانه برای سه دهک پایین جامعه سخن به زبان می آوردند.

در این میان برخی از فرصت استفاده کرده و با بیان اینکه تنها راه افزایش یارانه ها و عملی کردن وعده ی دولت کار و کرامت خلق پول یا افزایش قیمت حامل‌های انرژی می باشد سعی در فرافکنی و بدبین کردن مردم نسبت به تحقق این وعده می کنند در حالی که مطلقاً هیچ‌یک از این مباحث مطرح شده در برنامه دولت کار و کرامت جایی ندارد.

سه برابر کردن یارانه ها ممکن نیست

مهر اندیش کارشناس مسائل اقتصادی در یادداشت خود در خصوص برنامه دولت کار و کرامت برای افزایش یارانه‌های سه دهک کم‌درآمد جامعه نوشته است:

بازنگری در بودجه

بازنگری در بودجه ی جاری شدیداً متورم شرکت‌های محل تأمین درآمد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها که در طی سه سال گذشته بسیار افزایش یافته است.

صرفه‌جویی در بودجه

صرفه جویی در بودجه جاری این شرکت‌ها اثر جدی بر افزایش درآمد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و افزایش یارانه دهک‌های پایین خواهد داشت.

دولت کار و کرامت با تکیه بر تکالیف مصرح در جزء ۶ تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۳۹۵ ایجاد بانک اطلاعات دارایی‌ها و حذف سه دهک بالا از دریافت یارانه‌ها را در دستور کار دارد. منابع حاصل از این محل برای افزایش دهک‌های پایین درآمدی استفاده خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین در جمع پرشور مردم لرستان با اشاره به سخنان برخی در خصوص ناممکن بودن افزایش یارانه ها اذعان داشت: ترتیبات اجرایی این موضوع و ایده ی محل درآمد و همچنین برنامه ریزی های کارشناسی شده در خصوص افزایش یارانه ها به قشر ضعیف جامعه صورت گرفته و در تمام زمینه های قابل دفاع می باشد.

در پاسخ به افرادی که با حضور مقتدرانه ی دکتر رئیسی رعشه به اندامشان افتاده است عرض می کنیم که دولت کار و کرامت در وضعیت رکودی موجود هر نوع افزایش در قیمت حامل‌های انرژی را یک اشتباه راهبردی می‌داند و هیچگاه مرتکب چنین سوء مدیریتی نخواهد شد.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: