نماینده مردم دورود و ازنا:

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از تخصیص ناچیز آب حوزه دز به لرستان انتقاد کرد.

کد خبر: ۵۴۶۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۹

به گزارش بازتاب گهر؛ مجید کیان پور ظهر امروز در مراسم بهره برداری از نیروگاه رودبار با اشاره به اینکه نیروگاه رودبار در منطقه لرستان درآمدزا است و ارزش افزوده دارد، اظهار داشت: اگر امکان دارد سهمی از درآمد این نیروگاه را برای توسعه استان اختصاص دهید.

وی با بیان اینکه در حوزه دز مشکل تخصیص آب داریم، تصریح کرد: تخصیص های لرستان در سرشاخه ها نامناسب و ناچیز است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با این تخصیص های ناچیز تنها ۲۵ درصد اراضی کشاورزی آبی است و مابقی دیم هستند، افزود: نرم آبی بودن زمین های کشاورزی در کشور ۴۵ درصد است؛ کمک کنید تخصیص آب لرستان از سرشاخه های دز تامین شود.

کیان پور خطاب به مسئولان با بیان اینکه تخصیص آب بدهید تا جوانان ما نروند حاشیه نشین شهرهای دیگر شوند و مهاجرت کنند، تصریح کرد: نیاز داریم ۲۰۰ هزار هکتار تخصیص آب بدهید.

وی با اشاره به اینکه در خصوص سد کمندان قرار بود این سد در سال ۹۴ آبگیری شود و اگر برنامه ریزی های لازم صورت گرفته بود امروز باید سد کمندان آبگیری و افتتاح می شد، ادامه داد: باتوجه به اینکه این سد مصوبه سفر هیئت دولت است هرچه سریع تر باید اجرا شود و مطالبات مردم منطقه نیز پرداخت شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در رابطه با سد مروک هنوز تعهدات وزارت نیرو در بالادست برای جابه جایی روستاها انجام نشده است، گفت: در رابطه با سد بختیاری، چقدر خوب بود ۴ سال قبل دستور اجرا را می دادید و یک زمان ۴ ساله را از دست نمی دادیم.

کیان پور یادآور شد: سد معشوره را عنایت کنید با توجه به قول مساعدی که امروز دادید اجرایی شود.

 

انتهای پیام/

منبع:مهر

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: