فوق تخصص ارتوپدی اطفال با اشاره به علل ایجاد پای پرانتزی و صافی کف پا در کودکان گفت: این مشکلات در سنین پایین بیشتر مواقع خود به خود اصلاح شده و در سیر تکامل کودکان به حالت طبیعی باز می گردد.

کد خبر: ۵۴۶۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۳

به گزارش بازتاب گهر؛ به نقل از روابط عمومی انجمن جراحان ارتوپدی ایران، دکتر حسین اصلانی در کنفرانس ماهانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران در ارتباط با بیماری های شایع ارتوپدی در اطفال اظهارداشت: صافی کف پا و پای پرانتزی از شایع ترین بیماری های ارتوپدی در حوزه اطفال بوده که یکی از بیشترین نگرانی برای خانواده ها به شمار می رود.


وی درباره علت پای پرانتزی توضیح داد: برخی بیماری های متابولیسم و کمبود ویتامین D می تواند علت این مشکل باشد.
اصلانی با اشاره به اینکه بیشتر مواقع علت صافی کف پا سابقه خانوادگی است، اظهار داشت: شلی رباط یا لیگمان از دیگر علل این مشکل به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه موضوع شکستگی استخوان ران در کنگره جامعه جراحان ایران مطرح خواهد شد، عنوان کرد: زمین خوردن کودکان از ارتفاعات گوناگون همچون زمین خوردن از مبل و صندلی یا سهل انگاری والدین می تواند از علل این مشکل باشد، همچنین تصادفات رانندگی به ویژه تصادفات با موتورسیکلت شکستگی استخوان ران کودکان را به همراه دارد.
فوق تخصص ارتوپدی اطفال خاطر نشان کرد: یکی از راه های درمان شکستگی استخوان ران، انجام دوره های کششی و گچ گیری است البته این موضوع به محل شکستگی استخوان ران بستگی دارد چرا که گاهی این روش های درمانی کفایت نمی کند و لازم بوده از روش های جراحی بهره مند شویم.

 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: