امام جمعه دورود:

خطیب نماز جمعه دورود گفت: اگر این موسسات فاقد مجوز های لازم بودند چرا اجازه دادید در کشور تاسیس شوند و در شهرستان ها شعبه ایجاد کنند؟

کد خبر: ۵۴۸۲
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴

به گزارش بازتاب گهر؛ حجت الاسلام حقیان امام جمعه دورود با اشاره به 14 خرداد سالروز رحلت بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) افزود: سر سپردگی مطلق امام در برابر خداوند و ساده زیستی و مبارزه در جهت تحقق عدالت اجتماعی و احیای ارزش های اسلامی از ایشان رهبری بی نظیر ساخته بود که به طور قطع می توان گفت بعد از پیامبر و اولیاء معصومین در طول تاریخ ما چنین شخصیتی را نمی توانیم پیدا کنیم.

وی تضریح کرد: بعد از رحلت ایشان نظام سلطه که چشم به چنین روزی دوخته بود در رسانه های خود پیاپی ابراز می کردند که حضرت امام با رفتنش یک اوضاع بحرانی را برای ایران به ارث گذاشته است و بعد از ایشان یک بی ثباتی بی نظیری در ایران حاکم خواهد شد؛ اما با درایت مجلس خبرگان رهبری در کوتاه ترین زمان ممکن؛ یکی از شاگردان و از مبارزین گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان جانشین حضرت امام معرفی شد و آرزو و انتظارات نظام سلطه با این انتخاب به نا امیدی و یأس تبدیل شد.

امام جمعه دورود اظهار داشت: حضرت امام در موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی صاحب نظر بود چرا که ایشان فیلسوف، عارف و فقیه بودند و یک احاطه ی علمی ویژه به این عرصه ها داشتند.

 

حقیان با اشاره به اندیشه حضرت امام(ره) در خصوص اقتصاد و تولید اذعان داشت: زمانی که تئوری مبارزه با ایران از طریق اقتصاد در زمان کارتر طراحی و عملیاتی شد حضرت امام فرمودند" این محاصره ی اقتصادی یک هدیه الهی است"چرا که باعث می شود ما از خواب بیدار شویم و به داشته های خود اتکا کنیم و راه استقلال اقتصادی و خودکفایی را خودمان طی کنیم.

وی با بیان اینکه از نگاه حضرت امام وابستگی اقتصادی به اجانب ننگ بود تاکید کرد: از نگاه حضرت امام(ره) راه رسیدن به خودکفایی و قطع وابستگی به اجانب بر چند امر استوار است:

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس هم در مسئولین و هم در مردم، باید این اعتماد به نفس بوجود بیاید که ما می توانیم با استفاده از منابع انسانی و دیگر منابع که در کشور در اختیار داریم به خودکفایی برسیم.

زمینه سازی اعتماد به نفس و باور توسط مسئولین در قوای سه گانه

زمینه ها را فراهم کنند که تولید در کشور رشد پیدا کند و از طرفی با مبارزه با واردات بی رویه و قاچاق کالا در کشور اشتغال ایجاد می شود و در سایه اشتغال بسیاری از مفاسد و جرایمی که در کشور رخ می دهند کاهش پیدا می کند.

حجت الاسلام حقیان در بخش دوم صحبت های خود به تجمعات سرمایه گذاران موسسه آرمان در شهرستان اشاره و افزود: موسسات مالی و اعتباری قارچ گونه در این کشور در حال رشد است و مشکلات عدیده ای را در کشور ایجاد کرده است، صرف نظر از اینکه رشد این همه موسسه و افزایش آن چه لطمه هایی به اقتصاد یک کشور وارد کرده است به چرایی این تجمعات و علت آن در شهرستان می پردازیم.

خطیب نماز جمعه دورود افزود: این موسسه و موسسات مشابه آن بر اساس اعلامی که بانک مرکزی داشته؛ مجوزات لازم را به منظور ادامه حیات و فعالیت بانکی ندارند و همین موضوع باعث یک سری تجمعات در شهرهای کشور شده است.اگر این موسسات فاقد مجوز های لازم بودند چرا اجازه دادید اینها در کشور تاسیس شوند و در شهرستان ها شعبه ایجاد کنند؟

وی تصریح کرد: یک پیرزنی یک دستگاه سبزی خرد کنی تهیه می کند که از این طریق امرار معاش کند، مسئولین هر روز به وی مراجعه می کنند و در خواست مجوزات لازم را دارند، این کار خوب است ولی شما کجا بودید که چندین سال اینها در کشور فعالیت مالی داشتند؟چرا جلوی آنها گرفته نشده است؟

امام جمعه دورود در ادامه افزود: وقتی با آنها برخوردی صورت نگرفت، مردم به آنها اعتماد کردند و پس انداز و وسیله ی خود را فروختند که از طریق سود این پول بتوانند زندگی خود را تأمین کنند و در این موسسات سرمایه گذاری کردند. سخنگوهای سه قوه کجا بودند؟

وی ادامه داد: یک هفته ی تمام فعالیت کاری و اداری یک شهرستان بابت این تجمعات مختل شده باید بیایید پاسخ بدهید.چرا کوتاهی کردید؟چرا وقتی اتفاقی می افتد دائما میگوید مالک آن مشکل داشته، شفاف بگویید مالکین آن چه اشخاصی هستند، چرا وقتی اتفاقی می افتد شروع به سخن گفتن می کنید؟ اگر مجوز نداشتند چرا جلوی آنها را نگرفتید؟ الان چرا تدبیر نمی کنید؟ این مالک چه کسی است که به این شکل در حال لطمه وارد کردن به نظام است و مردم را بدبین کرده است؟

امام جمعه دورود با تاکید بر اینکه هر چه زودتر باید تکلیف پول های مردم مشخص شود افزود: چرا شفاف سازی صورت نمی گیرد؟ چرا برخورد نمی شود؟ چرا در تحقق پیشرفت کشور یک عده ای به راحتی با استفاده از رانت هایی که دارند مجوز موسسه را می گیرند و بعد از مدتی می گویند برشکست شدیم؟تکلیف این همه پولی که از مردم گرفتید و مردم به شما اعتماد کردند کجا رفت؟وظیفه ی قوه ی قضاییه، مجلس، دولت و همه ی مسئولین این است که قبل از اینکه اتفاقی پیش بیاید مانع شوند.

وی ادامه داد: اینکه بعد از هفت سال فعالیت بگوییم مجوز ندارند کافی نیست.با این پیشرفتی که در علم و تکنولوژی ها داریم این بی خبری و توجهی ها پسندیده نیست.

امام جمعه دورود در پایان اذعان داشت: تقاضایی که از مسئولین داریم، از این به بعد اجازه فعالیت به این موسسات را ندهند و این موضوع فعلی را کنترل، مدیریت و مهار کنند، چرا که مردم سرمایه ی خود را گذاشتند و نگران سرمایه های خود هستند؛ مسولین باید هرچه سریعتر به مشکلات مردم خصوصاً شهرستان دورود رسیدگی کنند.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: