رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد،

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در آینده 1000 تخت دیگر به مجموع تخت های بیمارستانی استان اضافه خواهد شد که از این میزان 250 تخت در شهرستان دورود خواهد بود.

کد خبر: ۵۴۸۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰

به گزارش بازتاب گهر؛ دکتر کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: از سال ۹۳ طرح تحول نظام سلامت شروع و تاکنون بالغ بر 212 میلیارد تومان اعتبار به استان تعلق گرفته است که 60 درصد آن پرداختی از جیب مردم برمی‎گردد.

وی ادامه داد: مابقی اعتبارات مربوط به 7 بسته ترویج زایمان رایگان، پزشک مقیم، ماندگاری پزشکان، پرداخت تجهیزات و هتلینگ بیمارستان‌ها بوده است که در هتلینگ بیمارستان‌ها ۰ تا ۱۰۰ درصد تغییرات ایجاد شده و ۶۰ میلیارد تومان در این راستا هزینه کردیم.

 ساکی با بیان این‌که همچنین در استان دو پایگاه بالگرد هوایی موجود است، اضافه کرد: 60 دستگاه آمبولانس با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان برای استان خریداری شده است و بناست ۳۰۰ دستگاه آمبولانس برای استان‎ها خریداری شود که سهمیه لرستان نیز مشخص خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه 104 هزار مترمربع و ۲۳۴ پروژه بهداشتی در دست ساخت داریم که ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به آنها تخصیص داده شده است، تصریح کرد: تاکنون از این میزان اعتبار ۱۱ میلیارد تومان برای استان اخذ شده است و به تناسب رشدی که این پروژه‌ها دارند دکتر هاشمی وزیر بهداشت نیز سهم ۵۰ درصدی خود را پرداخت می‌کنند.

 ساکی افزود: متاسفانه به منظور تهیه زمین در شهرستان های بروجرد و خرم‌آباد با مشکلاتی مواجه هستیم و برنامه داریم تا پایان سال ۵۰ درصد این پروژه‌ها به انجام برسد.

وی گفت: با توجه به اینکه نتوانستیم زمین لازم را در این دو شهرستان تامین کنیم با شهرداری‌ها و آموزش و پرورش رایزنی کردیم تا قسمتی از پارک‎ها و زمین  خود را به علوم پزشکی دهند تا این پروژه ها ساخته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در سه سال اخیر ۸۰۰ تخت به مجموع تخت‌های استان اضافه شده است، یادآورشد: 1000 تخت دیگر که شامل ۲۵۰ تخت در شهرستان کوهدشت ، ۲۵۰ تخت در شهرستان دورود و ۵۰۰  تخت در شهرستان خرم‌آباد است به مجموع تخت ‎ ها در آینده اضافه خواهد شد.

ساکی تصریح کرد: در حال حاضر به ازای هر 1000نفر 1.5 تخت در بخش دولتی داریم و توانستیم به نورم کشوری برسیم اما با اضافه شدن 1000 تخت پیش‌بینی شده به ۲.۲ دهم درصد خواهد رسید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: