یادداشت؛

اجاره خانه ها در شهرستان دورود بی هیچ ضابطه ای سر به فلک کشیده است و هر روز قد و قامت اجاره خانه ها کشیده تر و قامت مستأجران خمیده تر می شود.

کد خبر: ۵۴۹۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰

به گزارش بازتاب گهر؛ مستاجر که باشید، یک ماه پایانی قرار داد بیشتر به یک کابوس شبیه است.کابوسی که 2 راه بیشتر مقابلت قرار نمی دهد؛ تمدید قرارداد با خواهش و تمنا و قیمتی بالاتر از سال قبل یا اسباب کشی و نقل مکان به خانه ای کوچک تر و با اجاره ای کمتر و دور تر از شهر! و این همه ی آن چیزی است که مسئولین آن را درک نخواهند کرد.

 

برخی گرفتاری ها و مشکلات تا گریبان انسان را نگرفته باشد نمی توان درباره عمق و زوایای آشکار و پنهان آن و گرفتاری هایش به داوری نشست. حتماً برای فهم درد و رنج و مشکلات متعدد خانه به دوشی، این معضل دامن گیر را باید تجربه کرده باشید تا درک کنید اجاره نشینی یعنی چه؟

 

خیلی سخت است هر روز از این کوچه به آن کوچه شوی و درِ خانه‌ها را بزنی و به دنبال خانه و سرپناهی باشی و هر بار هم دست از پا درازتر برگردی و جلوی زن و بچه‌ات شرمنده شوی.

 

صاحبخانه‌ها هم که انگار حواسشان نیست با آوردن هر بهانه‌ای از تعداد اهالی خانواده گرفته تا هزاران بهانه بنی‌اسرائیلی قیمت‌هایی می‌گویند و اجاره‌هایی طلب می‌کنند که فرد را از کرایه کردن خانه منصرف می‌کند.

 

سرپناه، گوشت و مرغ و برنج و دیگر مایحتاج زندگی نیست که بگوییم کمتر می خوریم و برخی اقلام را اساساً از سبد غذایی حذف می کنیم و صورتمان را با سیلی سرخ نگه می داریم! برای اجاره یک سرپناه فقط این گونه می توان صرفه جویی کرد که هر سال خود را به حاشیه شهر نزدیک تر کنیم تا شاید خانه ای با رهن و اجاره ای کمتر که کیمیای دوران است پیدا کنیم!

 

اجاره خانه ها در شهرستان دورود بی هیچ ضابطه ای سر به فلک کشیده است و هر روز قد و قامت اجاره خانه ها کشیده تر و قامت مستأجران خمیده تر می شود.

 

این قصه تلخ آن چنان تکراری و دنباله دار شده است که گویی برای برخی مسئولان آن قدر عادی شده که یا فریاد گرفتاران خانه به دوش را نمی شنوند یا نمی خواهند بشنوند یا می شنوند و به سبب زیادت همت و غیرت ککشان نمی گزد! آخر با چه زبانی باید گفت و دیگر با چه قلمی باید نوشت که با این تورم و گرانی فزاینده و با این حقوق های کارمندی و کارگری چگونه می توان از پس این اجاره های کمرشکن برآمد.

 

فصل سوزان اجاره در راه است/لطفا لطفا لطفا کمی هم به فکر غیر از خودتان باشید

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۵
0
0
مردم دورود در اردیبهشت 96 رای به وضع فعلی دادن.یعنی رضایت داشتن که این دولت بمونه.پ حالا از چی گلایه میکنن؟

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: