نزدیک این مکان که می شوی از درب حیاط و مکانی شبیه به فضای آموزشی خبری نیست، بلکه مخروبه ای است که فقر از در دیوار آن می بارد.

کد خبر: ۵۴۹۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰

به گزارش بازتاب گهر؛ برای بازدید از منطقه حسین آباد دورود راهی می شویم؛ منطقه ای که نسبت به دیگر مناطق شهرستان از ارتفاع بیشتری برخوردار است و می توان گفت بر روی دامنه ی کوه احداث شده و اگر چه از لحاظ دسترسی جای مناسبی است اما انگار فرسنگ ها از نگاه ها دور افتاده و سال هاست که دیگر خبری از زنگ تفریح و هیاهوی بچه ها در آن نیست.

مدرسه ارشاد دورود

محله ی حسین آباد جزء قدیمی ترین مناطق دورود است ولی با عبور از کوچه و خیابان های گاهاً بی نام و نشان آن و با نگاهی به وضعیت بهداشتی و آسفالت و دیگر خدمات رفاهی در می یابیم که به وسعت یک تاریخ محرومیت را در دل خود جای داده است.

مقصدمان رفتن به مدرسه ایی قدیمی است که سالهاست تعلیم و تعلم در آن تعطیل شده و در حال تخریب است.

مدرسه ارشاد دورود

به مدرسه می رسیم؛ اینجا مدرسه 30 ساله محله ی حسین آباد شهرستان دورود است. مدرسه ای قدیمی و فرسوده که دیگر خالی از نیمکت ها و صدای زنگ شروع کلاس شده و گویی آوار برخی کلاس ها صدای شادی بچه ها را دفن کرده و کسی صدای خاطرات دانش آموزان در این مدرسه را نمی شنود.

مدرسه ارشاد دورود

وجود مشکلات متعدد ناشی از کمبود امکانات رفاهی، ورزشی، فرهنگی در این محله نگاه ها را بیشتر به سمت این مدرسه سوق می دهد که چرا مسئولان استانی و شهرستانی به دنبال بهسازی و بازسازی و یا تغییر کاربری این ساختمان نیستند؟

انتظاری که از مسئولان می رود توجه به این مکان و تخصیص اعتبار لازم برای استفاده ی مناسب از آن است و به گفته ی اهالی این منطقه هم اکنون این مدرسه به مکان امنی برای معتادان تبدیل شده که شایسته است مسئولین هرچه سریعتر کاربری آن را تغییر داده و آن را به یک مکان فرهنگی و یا خدماتی تبدیل کنند.

 مدرسه ارشاد دورود

مدرسه ارشاد دورود

مدرسه ارشاد دورود

مدرسه ارشاد دورود

مدرسه ارشاد دورود

عکس: سعید پیامنی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: