مدیرعامل شرکت شهرک‎های لرستان

مدیرعامل شرکت شهرک‎های لرستان گفت: بیش از 80 درصد صادرات استان از منطقه دشت سیلاخور انجام می‎شود.

کد خبر: ۵۶۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۴

به گزارش پايگاه اطلاع رساني نداي لر فرزاد محمدی در جریان بازدید استاندار از منطقه ویژه اقتصادی ازنا اظهار کرد: درطول یکسال گذشته کلیه درخواست‎های گمرک استان و بدون تاخیر اجرایی شده، ولی علی‌رغم مرتفع شدن کلیه موانع زیرساختی هنوز گمرک استان در منطقه استقرار نیافته است.

 

وی ادامه داد: گمرک منطقه ویژه ازنا در 7 کیلومتری این شهرستان واقع شده و نقش مهمی در پویایی منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان دارد که هم اکنون بیش از 80 درصد صادرات استان از منطقه دشت سیلاخور که شامل شهرستان‎های دورود، ازنا، الیگودرز و بروجرد است، انجام می‎شود و همین امر ضرورت راه‎اندازی گمرک در این منطقه را روشن‎تر می‌کند.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: این در حالیست که راه‎اندازی گمرک باعث رونق منطقه ویژه اقتصادی ازنا به‎عنوان تنها منطقه ویژه اقتصادی لرستان نیز خواهد شد و در صورت راه‎اندازی گمرگ و صنایع در حال ساخت دراین منطقه ویژه اقتصادی لرستان دو هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که می‎تواند بخش عمده‎ای از مشکل بیکاری در شهرستان ازنا را مرتفع کند.

 

محمدی با بیان اینکه یکی از عوامل توسعه‌نیافتگی لرستان وجود موانع پنهان در ساختار دولتی استان است، تصریح کرد: هنر مدیران استفاده از ظرفیت‌ها بر اساس واقعیت‌های موجود است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‎های لرستان یادآور شد: شرکت شهرک‎های استان راه‎اندازی منطقه ویژه را از سال 91 به‎عنوان یک هدف استراتژیک در دستور کار خود قرار داده، بطوری‌که در مدت یک سال با تعریف 12 پروژه عمرانی کلیه الزامات زیرساختی مورد نیاز گمرک را مرتفع کرده است‌.

 

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد شرکت شهرک‎ها ظرف سه روز نسبت به استقرار تجهیزات تخلیه و بارگیری(جرثقیل و لیفتراک) در منطقه اقدام تا بدین وسیله کلیه درخواست‎های گمرک استان جهت حضور در منطقه برطرف شود و پس از آن بلافاصله گمرک استان در منطقه استقرار یابد‌.

نویسنده : ---

مطالب مرتبط:
برچسب ها: --- 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: