نمايندگان‌مجلس‌لرستان (دوره اول تا نهم)

کد خبر: ۷۶۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰

8 نماينده لرستان در مجلس اول (از 7 خرداد 1359 تا 6 خرداد 1363): سيدمحمدتقي شاهرخي و مرتضي اعظمي‌لرستاني(خرم‌آباد)، محمدهادي برومند(بروجرد)، مهدي كروبي(اليگودرز)، محمدحسين صادقي(دورود و جاپلق)، سيد فخرالدين رحيمي(بخش ملاوي)، علي مومه‌وندي[كاظمي](سلسله و دلفان)، محمدرضا عباسي‌فرد(كوهدشت و طرهان)

توضيح: پس از شهادت سيدفخرالدين رحيمي نماينده ملاوي، در انتخابات ميان‌دوره سيد‌نورالدين رحيمي به مجلس راه يافت. همچنين در انتخابات ميان‌دوره حسين بازقندي در حوزه انتخابيه دورود و ازنا جايگزين محمدحسين صادقي شد.

 

نماينده لرستان در مجلس دوم (از 7 خرداد 1363 تا 6 خرداد 1367): محمدصالح طاهري‌خرم‌آبادي و محمدرضا عباسي‌فرد(خرم‌آباد)، حجت‌الله زماني(بروجرد)، سيد محمدرضا هاشمي(اليگودرز)، سيد عباس موسوي(دورود و جاپلق)، سيد نورالدين رحيمي(بخش ملاوي)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي‌اصغر اسفنديارپور(كوهدشت و طرهان)

توضيح: پس از شهادت سيدنورالدين رحيمي نماينده مردم "ملاوي"، در انتخابات ميان‌دوره‌اي، كريم ملك‌آسا به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

7 نماينده لرستان در مجلس سوم (از 7 خرداد 1367 تا 6 خرداد 1371): علي‌محمد سوري‌لكي و علي عنايت(خرم‌آباد)، محمدكريم مروجي(بروجرد)، علي‌محمد احمدي(اليگودرز)، سيدمحسن شفيعي(دورود و جاپلق)، كريم ملك‌آسا(بخش ملاوي)، ماشاء‌اله حيدري‌مقدم(سلسله و دلفان)، ؟ (كوهدشت و طرهان)

توضيح: در حوزه انتخابيه "كوهدشت"، علي‌اصغر اسفنديارپور در دور اول به مجلس راه يافت كه به دليل اعتراض علي شاهرخي‌قبادي، اعتبارنامه وي تصويب نشد. در انتخابات ميان‌دوره‌اي نيز علي شاهرخي‌قبادي بالاترين رأي را كسب كرد كه همين موضوع براي وي پيش آمد و اعتبارنامه‌اش تأييد نشد. لذا كوهدشت در دوره سوم نماينده‌اي در مجلس نداشت!

 

8 نماينده لرستان در دوره چهارم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1371 تا 6 خرداد 1375:سيدمحمدصالح طاهري‌خرم‌آبادي و اكبر فريد(خرم‌آباد)، [مرحوم] هادي خاتمي(بروجرد)، محمدحسن قلي(اليگودرز)، جهانشاه صديق(دورود و ازنا)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي امامي‌راد(كوهدشت)، علي بوالفتح(پل‌دختر)

 

8 نماينده لرستان در دوره پنجم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1375 تا 6 خرداد 1379:عبدالرضا سپهوند و كورش فولادي(خرم‌آباد)، [مرحوم] هادي خاتمي(بروجرد)، محمدابراهيم مداحي(اليگودرز)، غلام‌رضا عبدالوند(دورود و ازنا)، علي آل‌كاظمي(سلسله و دلفان)، اسماعيل دوستي(كوهدشت)، محمدمهدي شاهرخي(پل‌دختر)

 

9 نماينده لرستان در دوره ششم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1379 تا 6 خرداد 1383:سيدعيسي موسوي‌نژاد و عبدالرحيم بهاروند(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و [مرحوم] عبدالمحمد نظام‌الاسلامي(بروجرد)، علي‌محمد احمدي(اليگودرز)، غلام‌رضا عبدالوند(دورود و ازنا)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي امامي‌راد(كوهدشت)، محمدمهدي شاهرخي(پل‌دختر)

 

 

9 نماينده لرستان در دوره هفتم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1383 تا 6 خرداد 1387:فتح‌الله حسنوند و قدرت‌الله ايماني(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و سيدمحسن يحيوي(بروجرد)، سيدمرتضي موسوي(اليگودرز)، حسين پاپي(دورود و ازنا)، محمودرضا حسنوند(سلسله و دلفان)، علي امامي‌راد(كوهدشت)، محمدمهدي شاهرخي(پل‌دختر)

 

 نماينده لرستان در دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1387 تا 6 خرداد 1391:محمدرضا ملكشاهي‌راد و رضا رحيمي‌نسب(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و هادي مقدسي(بروجرد)، حجت‌الله رحماني(اليگودرز)، عزت‌الله دهقان(دورود و ازنا)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي شاهرخي‌قبادي(كوهدشت)، علي كاييدي(پل‌دختر)

 

9 نماينده لرستان در دوره نهم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1391 تا 6 خرداد 1395: ايرج عبدي و ابراهيم آقامحمدي(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و بهرام بيرانوند(بروجرد)، محمدتقي توكلي(اليگودرز)، عباس قائدرحمت(دورود و ازنا)، حجت‌الله خدايي‌سوري(سلسله و دلفان)، الهيار ملكشاهي(كوهدشت)، علي‌اكبر كاييدي(پل‌دختر)

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: